Geliştiriciler, EA Sports FC 24 oyununun teknik direktör kariyeri veya oyuncu kariyerine gelen tüm yeni özellikler hakkında ayrıntılı bilgiler verdi. Bu video oyununun kariyer modu, popüler Ultimate Team içeriğinin ardından futbol camiasının favori oyun modlarından biridir. Bu klasik modda iki seçeneğiniz var: Kramponlarınızı alıp, dünya futbolunun bir sonraki büyük yıldızı olmak için sahaya çıkmayı seçebilir veya takımınızı en önemli şampiyonlukları kazanmaya yönlendiren başarılı bir teknik direktör olmayı seçebilirsiniz.

Seçiminiz ne olursa olsun, EA Sports FC 24 oyununun kariyer modunun daha sürükleyici bir oyun deneyimi elde etmek ve oyunculara kendi kararları üzerinde daha fazla kontrol sağlamak için bir dizi yeni özelliğe de sahip olacağını bilmelisiniz. Bunun ne olduğunu bilmiyorsanız, rehberimizi okumaya devam edebilirsiniz. Tüm bu özelliklerden tek tek bahsedeceğiz.

Teknik direktör kariyeri

Taktiksel Vizyon: Bu yeni özellik, oyuncuların EA Sports FC 24 içerisinde yönettiği takımlarında Gegenpressing veya Tiki Taka gibi taktikleri tercih etmek gibi diğer birçok stratejinin yanı sıra hangi futbol felsefesini uygulayacaklarını seçmelerine olanak tanıyacak. Oyuncular yedi farklı taktiksel felsefe arasından seçim yapabilecekler: Standart, Kanat Oyunu, Tiki Taka, Kontra Atak, Gegenpress, Uzun Top ve Otobüsü Çek.

Antrenörler: EA Sports FC 24 içerisinde oyuncular, takım içindeki ilgili rollerini geliştirmek için kaleci veya defans antrenörleri gibi uzman antrenörler tutabilecekler. Her antrenörün taktik bilgisi ve oyuncu gelişimi seviyeleri, oyuncuların elde edebileceği gelişim yüzdesini belirleyecektir. Bununla birlikte, her kulübün belirli sayıda mevcut antrenör pozisyonu vardır ve bu da öncelikle kulübün prestijine ve değerine bağlıdır. Yönetim kurulunda oyuncular, bir önceki sezonun sonundaki menajer puanlarına bağlı olarak her yıl ek antrenör yuvalarının kilidini açabilirler.

Antrenman Planları: EA Sports FC 24 içerisinde maç hazırlıkları daha büyük önem kazanacak. Yenilenen antrenman planları ile oyuncuların kondisyon ve keskinlik arasında mükemmel dengeyi kurmalarına olanak sağlanacak. Oyuncular, performanstan enerjiye kadar her biri farklı bir odak noktasına sahip beş antrenman planı arasından seçim yapabilecek. Bir oyuncu için bunlardan birini seçmek, kulüp personeline o oyuncu için neye odaklanmaları gerektiğini söyleyecektir.

Oyuncu kariyeri

Oyuncu Menajeri: Bu video oyununda, oyunculara kendilerini temsil edecek ve daha iyi sözleşmeler için pazarlık yapmalarına yardımcı olacak bir menajer atanacak. Ayrıca menajer; transfer teklifleri gelmeye başladığında profesyonel rehberlik sağlayacak. Öte yandan, kariyer yolu hedefleri ile menajerinize hangi takıma transfer olmak istediğinizi veya hangi takıma ulaşmak istediğinizi söyleyebilirsiniz ve o da size bu transferi gerçekleştirmek için tamamlamanız gereken bir dizi meydan okuma görevi sunacaktır.

Oyuncu Kişiliği 2.0: Geliştiriciler EA Sports FC 24 oyununun kariyer modundaki kişilik sistemini geliştirdi. Oyuncular, 7 farklı kişilik seviyesinin her birinde, avatarlarının sahada nasıl davranacağını değiştirecek benzersiz bir güçlendirici olan bir OyunTarzları atayabilecekler.

Odaklanma Kamerası: Son olarak, bu oyununun kariyer modunda yeni bir kamera yer alacak: Odaklanma Kamerası. Geliştiriciler bunun nasıl çalıştığını açıkladı: Rakip ceza sahasına yaklaşırken veya top sürme ya da çalım gibi önemli hareketleri gerçekleştirirken, kamera oyuncunun hareketlerinin önemini vurgulamak için ona yaklaşacak.

Dinamik Anlar: EA Sports FC 24 oyununda Dinamik Anlar da yer alacak. Bu anlar ister teknik direktör, ister oyuncu kariyerini seçin, kariyer modu deneyimini daha gerçekçi hale getirmeyi amaçlayan yeni sinematiklerin bir parçası olacak. Bu yeni dinamik anlar yalnızca PlayStation 5, Xbox Series X/S ve PC üzerinde görüntülenebilecek. Bir oyuncu olarak Ballon d’Or ödülünü kazanabilecek ve abartılı galalarda sezonun oyuncusu seçilebileceksiniz. Son olarak, bir teknik direktör olarak yılın teknik direktörü ödülünü kazanabilecek ve üstü açık otobüs kupa geçidinde kazanılan her kupayı takımınızla birlikte kutlayabileceksiniz.

EA Sports FC 24

EA Sports FC 24 için internet sitemizde daha fazla rehber bulunuyor. Bu rehberlerin tamamını hemen aşağıdaki listemizden rahatlıkla görebilirsiniz.

En İyi Oyuncular

Kariyer Modu

Ultimate Team

Kadro Kurma Görevleri (KKG)

Geliştirmeler

İncelemeler

Clubs

Temel Bilgiler

Rastgele Bilgiler

Teknik Bilgiler

Ek Bağlantılar