EA Sports FC 24, HyperMotionV ve Playstyles gibi bir dizi yeni özellikle birlikte geldi. Geliştiricilerin gerçekçi oynanışa verdiği önem doğal olarak dünya çapındaki hayranları heyecanlandırdı ve kariyer ile Ultimate Team gibi mevcut modlar da belirli yükseltmeler aldı. FIFA 23, serinin PlayStation, PC ve Xbox üzerinde çapraz oyun sunan ilk oyunuydu ancak Pro Clubs ve Ultimate Team gibi modlar dışarıda bırakılmıştı. EA Sports FC 24 ise birçok yeni yaşam kalitesi özelliği içeriyor ve oyuncular bunlardan birinin çapraz platform desteğinin tüm çok oyunculu çevrimiçi modlarda kullanılabilir olması olmasını bekliyor. Bu bağlamda, EA Sports FC 24 oyunundaki “crossplay” desteği hakkında bilinmesi gereken her şey burada.

EA Sports FC 24, çapraz platform desteğine sahip ve çeşitli modlarda aynı nesil platform çapraz oyununu kullanarak FIFA 23 oyununun işlevselliğini genişletiyor. Ultimate Team içerisinde çevrimiçi eşleştirme sistemi, son nesil konsollardaki PlayStation 4 ve Xbox One oyuncuları arasında çapraz platform desteğini içeriyor. Ayrıca; PlayStation 5, Xbox Series X/S ve PC üzerinde oynayanlar için de ayrı bir çapraz platform grubu bulunuyor. Ne yazık ki platformlar arası işlevsellik Nintendo Switch oyuncuları için ve nesiller arası bir düzeyde mevcut değil.

Clubs modu çapraz platform özelliğine sahip ve diğer modlarda olduğu gibi “nesle özgü” olacak. Bu da aynı nesil platformların bu özelliği kullanabileceği anlamına geliyor ve PlayStation 4 ile Xbox One konsolunun oyuncularını PlayStation 5, Xbox Series X/S ve PC oyuncularından ayırıyor. Nintendo Switch oyuncuları çapraz oyun özelliklerine erişemeyecek olsa da, Clubs modunun kullanılabilirliğini daha da genişleterek Nintendo Switch üzerinde ilk kez Clubs oynayabilecekler.

FIFA hayranları uzunca bir süredir Clubs modunu oyunun kaybolmaya yüz tutmuş bir yönü olarak görüyor ve geliştiricileri bu modu yeniden canlandırmaya çağırıyordu. EA Sports FC 24 oyununun gelişiyle birlikte, geliştirici ekip nihayet Clubs moduna odaklanıyor gibi görünüyor ve çapraz platform desteğinin eklenmesi oyuncuları arkadaşlarıyla oyun oturumlarına katılmaya daha da motive ediyor.

EA Sports FC 24

EA Sports FC 24 için internet sitemizde daha fazla rehber bulunuyor. Bu rehberlerin tamamını hemen aşağıdaki listemizden rahatlıkla görebilirsiniz.

En İyi Oyuncular

Kariyer Modu

Ultimate Team

Kadro Kurma Görevleri (KKG)

Geliştirmeler

İncelemeler

Clubs

Temel Bilgiler

Rastgele Bilgiler

Teknik Bilgiler

Ek Bağlantılar