EA Sports, EA Sports FC 24 oyunundaki maç gününe gelen yeni özelliklerin her birini açıkladı. Bu özelliklerin ne olduğu konusunda hala emin değilseniz, oyundaki maç günü deneyimi hakkında bilmeniz gereken tüm ayrıntıları içeren kapsamlı bir rehber burada.

SAPIEN: Geliştiriciler tarafından açıklanan ilk önemli özellik bu video oyunundaki yeni oyuncu modelleri. En son SAPIEN teknolojisi güncellemesi sayesinde geliştiriciler EA Sports FC 24 içerisinde oyuncuların sahada nasıl göründüğü ve hareket ettiğinin daha da gerçekçi bir versiyonunu sunuyor.

Kumaşlar: Bir sonraki yenilik ise kumaş sistemine uygulanacak inanılmaz detay geliştirmeleriydi. Geliştiriciler artık oyuncuların vole, zıplama, çalım ve kutlama gibi hareketlerine göre kıyafetlerin deforme olmasının ve kırışmasının daha gerçekçi olduğunu vurguluyor.

Işıklandırmalar: EA Sports, EA Sports FC 24 içerisinde yeni Frostbite teknolojisinin mümkün kıldığı ışıklandırmadaki iyileştirmeleri de sergiledi. Kıdemli sanat yönetmeni olan Fab Muoio tarafından belirtildiği gibi, yeni bir ışıklandırma özelliği sayesinde oyuncular artık bu video oyununda daha iyi kontrastlar fark edecek ve oyun deneyimini daha da sürükleyici hale getirecek.

HyperMotion V: Maçlar sırasında sıkça göreceğimiz yeni özelliklerden biri de HyperMotion V Overlays olacak. Bunlar top oyunda değilken sürekli olarak görünecek. Sahanın hangi bölgesinde olduğunuza bağlı olarak, kaleye şut ve topa sahip olma gibi geleneksel istatistikleri görebileceksiniz. Bununla birlikte, geliştiriciler bu kaplamaların hangi oyuncuların yorgun olduğu veya belirli şutlar ve kaleci tepkileri hakkında kesin veriler gibi yeni HyperMotion V ayrıntılarını göstereceğini de açıkladı.

Yenilenen arayüz ve sahneler: EA Sports, maç günü girişlerinde yeni sinematiklerin yanı sıra her maçtan önce, devre arasında ve maçın sonunda her oyuncuyu takımlarının sahaya çıktığı veya sahayı terk ettiği tünellere götürecek yeni bir menünün uygulanacağını büyük bir hayranlıkla duyurdu. Bu menülerde oyuncular kadrolarında son dakika ayarlamaları yapabilecek, maç istatistiklerine erişebilecek ve oyuncu değişikliği yapmak için hangi oyuncunun düşük performans gösterdiğini inceleyebilecek.

Yeni kameralar: Geliştiriciler ayrıca iki yeni oyun kamerasını tanıttı. Bahsettikleri gibi, ilki topluluktaki en popüler kameralardan birinden esinlenen bir açı kamerası. İkinci kameraya gelince, bu basitçe hakemin faul verirken, kart çıkarırken veya serbest vuruş için duvarı kurarkenki bakış açısı. Basit bir şey olsa da, EA Sports bunun oyuncuların kendilerini oyuna daha da kaptırmalarını sağlayacağını garanti ediyor.

EA Sports FC 24

EA Sports FC 24 için internet sitemizde daha fazla rehber bulunuyor. Bu rehberlerin tamamını hemen aşağıdaki listemizden rahatlıkla görebilirsiniz.

En İyi Oyuncular

Kariyer Modu

Ultimate Team

Kadro Kurma Görevleri (KKG)

Geliştirmeler

İncelemeler

Clubs

Temel Bilgiler

Rastgele Bilgiler

Teknik Bilgiler

Ek Bağlantılar