EA Sports FC 24, EA Sports ekibinin uzun süredir devam eden futbol simülasyonu serisinin son ürünüdür. İsim değişikliğine rağmen, temel deneyim büyük ölçüde aynı. Oyun, birçok tanıdık oyun mekaniğinin yanı sıra Ultimate Team ve Kariyer Modu gibi popüler modları da içeriyor.

Buna, top ağlarla buluştuktan sonra devreye giren gol kutlamaları da dahil. Gol attıktan sonra şık bir şekilde kutlama yapmak çok önemlidir. Birçok oyuncu için vazgeçilmez olan bir kutlama da Griddy olarak geçer. Eğer bunu oyunda denemek istiyorsanız, EA Sports FC 24 içerisinde bu gol sevincini nasıl yapacağınızı burada bulabilirsiniz.

EA Sports FC 24 içerisinde Griddy yapmak için R2 düğmesini basılı tutun ve sağ çubuğu iki kez yukarı doğru hareket ettirin. Xbox üzerindeyseniz de RT düşmesine basılı tutun ve RS tuşunu iki kez yukarı kaldırın. Böylece gol sevincini gerçekleştirmiş olacaksınız.

Kutlamanın kendisi, oyuncunun gözlük benzeri bir hareket yapmadan önce kollarını ileri geri sallarken ileri atladığı küçük bir dans hareketidir. Lise Amerikan futbolu oyuncusu Allen Davis tarafından yaratıldı ve daha sonra Griddy sevincini EA Sports şirketinin oyunlarına özel kılan bir anlaşma imzaladı. Bu kutlama, Avrupa futboluna girmeden önce NFL içerisinde çokça kullanıldı. USMNT yıldızı Christian Pulisic bunu yapan ilk oyuncular arasındaydı ve Rafael Leao ve Jeremy Doku da dahil olmak üzere daha fazla oyuncu eğlenceye katıldı.

EA Sports FC 24

EA Sports FC 24 için internet sitemizde daha fazla rehber bulunuyor. Bu rehberlerin tamamını hemen aşağıdaki listemizden rahatlıkla görebilirsiniz.

En İyi Oyuncular

Kariyer Modu

Ultimate Team

Kadro Kurma Görevleri (KKG)

Geliştirmeler

İncelemeler

Clubs

Temel Bilgiler

Rastgele Bilgiler

Teknik Bilgiler

Ek Bağlantılar