Kimya bir kez daha EA Sports FC 24 oyununun Ultimate Team modunda kadro oluşturmanın hayati bir parçasıdır ve hangi oyuncuların aynı ilk 11’e etkili bir şekilde uyabileceğini etkiler. Peki, bu oyundaki kadın oyuncular ilk kez sahaya çıkarken kimya sistemi nasıl işliyor? İşte bilmeniz gereken her şey ve bu sistem hakkındaki en kritik detaylar!

EA Sports FC 24, 22 Eylül 2023 tarihinde erken erişime açıldı ve futbol oyunlarında yepyeni bir dönemi başladı. Neyse ki yeniden markalanan bu oyun, hayranların sevdiği kariyer modu, Clubs ve elbette Ultimate Team gibi tüm modları içerdi. Geliştiriciler ise Ultimate Team modunun gelecek sürümünde kadın futbolunun gelişi de dahil olmak üzere çok sayıda yeni özellik sunacağını açıkladılar. Ancak oyuncular bu değişikliğin Ultimate Team içerisinde modun bir parçası haline gelen kimya sistemini nasıl etkileyeceğini merak ediyor.

EA Sports FC 24 oyunu büyük ölçüde FIFA 23 içerisinde görülen kimya sisteminin aynısını içerecek. Geçen yılki oyun bu özelliği tamamen elden geçirirken, bir sonraki sürümde daha ince değişiklikler yapılacak. Resmi açıklamalara göre kimya dinamiği, FIFA 23 ile aynı şekilde çalışacak, ancak erkek ve kadın futbolunda oyuncuları birbirine bağlamak için ek bir fırsat olacak. Bu, tüm oyuncuların aynı liglerden ve milletlerden diğer oyuncularla bağlantı kurmaya devam edeceği anlamına geliyor.

Artık kadın futbolcuları aynı bağlı kulüpte oynayan erkek futbolcularla da bağlayabileceksiniz. Örneğin, Sam Kerr ile Reece James arasında bağlantı kurulabilecek; her ikisi de Chelsea’de oynuyor. Bir diğer yandan İkonlar herhangi bir ligden oyunculara bir kimya puanı sağlarken, aynı milletten oyuncuları birbirine bağlarken iki kimya puanı da sunuyor. Bu, yenilenen kimya sistemi FIFA 23 oyununa geldiğinden beri hayranların talep ettiği bir değişiklikti; birçok kişi İkonların yetersiz olduğunu düşünüyordu. Bu güncellemeyle birlikte İkonların bu modun metasında yeniden önem kazanması bekleniyor.

EA Sports FC 24 oyununun Ultimate Team modundaki kimya sisteminin önceki yıllarda olduğu gibi aynı şekilde çalışacağı düşünüldüğünde, Ultimate Team içerisinde mümkün olan en yüksek kimya puanını elde etmek için göz önünde bulundurulması gereken dört temel faktör vardır: Pozisyon, lig, takım ve ülke. Kimya, oyuncu özelliklerini geliştirmede, takım performansını artırmada ve takımınızın genel uyumunu iyileştirmede çok önemli bir rol oynar.

EA Sports FC 24

EA Sports FC 24 için internet sitemizde daha fazla rehber bulunuyor. Bu rehberlerin tamamını hemen aşağıdaki listemizden rahatlıkla görebilirsiniz.

En İyi Oyuncular

Kariyer Modu

Ultimate Team

Kadro Kurma Görevleri (KKG)

Geliştirmeler

İncelemeler

Clubs

Temel Bilgiler

Rastgele Bilgiler

Teknik Bilgiler

Ek Bağlantılar