EA Sports FC 24, Steam üzerinde 82.000’den fazla oyuncuyla tüm zamanların en yüksek oyuncu sayısına ulaşarak bu yıl en çok oynanan futbol oyunu oldu. Bu sayı Counter-Strike 2 gibi oyunlar kadar olmasa da, futbol oyunu getirdiği tüm yeni özelliklerden faydalanıyor. Hypermotion V ve elden geçirilmiş Ultimate Team deneyimi gibi özellikler, birçok oyuncunun bu oyunu 2023’ün en iyi spor oyunlarından biri olarak görmesine neden oldu.

EA Sports FC 24 oyununun sistem gereksinimleri oldukça makul olsa da, oyuncular PC portu ile ilgili sorunlarla karşılaşıyor gibi görünüyor. Birçok kişi çeşitli ara sahneler, tekrarlar ve normal oyun sırasında takılmalar ve kare düşüşleri yaşıyor. Oyundaki takılmaları ve gecikmeleri nasıl düzeltebileceğinizi aşağıda bulabilirsiniz.

EA Sports FC 24 oyununda takılmaları ve gecikmeleri gidermek için öncelikle tüm sürücülerinizi güncellemeli ve internetinizi meşgul eden istenmeyen veya eski bir yazılım olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Çevrimiçi oyun sırasındaki tüm takılmaların oyun içi sorunlardan değil, internet bağlantısından kaynaklandığını unutmayın.

Şaşırtıcı bir şekilde bu oyunda, son derece üst düzey bir GPU’ya sahip olsanız bile, takılmalar ve kare düşüşleri yaşayabilirsiniz. Bunun nedeni PC portunun optimizasyonudur ve EA Sports FC 24 oyununda yeni bir güncelleme beklemek dışında bu konuda yapabileceğiniz bir şey yoktur. Ancak, bu sorunu neredeyse tamamen ortadan kaldırmak için grafik ayarlarınızı orta seviyeye indirebilir, ara sahneleri kare hızının yarısına düşürebilir ve Strand-Based Hair ayarını kapatabilirsiniz. Grafik sürücünüzü de güncellediğinizden emin olun.

FPS’de küçük bir artış elde etmek için oyundaki Hypermotion V, baş üstü göstergeleri ve içgörü kaplaması gibi çeşitli grafiklere bağlı özellikleri kapatabilirsiniz. Bunlar bir önceki noktaya kıyasla çok büyük bir fark yaratmasa da, EA Sports FC 24 oyununda sürekli takılmalar yaşıyorsanız, mümkün olan her performansı elde etmelisiniz.

Ekran yapılandırmasında, ek kareler pahasına bu tür takılmalardan kurtulmak için kare hızınızı EA Sports FC 24 oyununun konsol sürümlerinde olduğu gibi 60 FPS ile sınırlayabilirsiniz. Bu, EA oyundaki takılmaları ve gecikmeleri ortadan kaldıracak olsa da, oyunu yalnızca saniyede 60 kare hızında deneyimleyeceksiniz. Benzer şekilde, oyunda elde ettiğiniz kare miktarını dengelemek için monitörünüzün yenileme hızını 60 FPS ile sınırlayabilirsiniz. Oyundaki takılma ve gecikme sorununu çözme hakkında bilmeniz gereken her şey buydu.

Eğer problemler devam ediyorsa, sizin elinizde olmayan, oyunda yazılımsal bir problem olabilir. Bunun için internet aleminde bir araştırma yapıp, sizinle aynı problemi yaşayan oyuncular var mı diye görebilirsiniz. Eğer yalnız değilseniz, bilinen bir problem varsa, alakalı bir güncelleme gelecekte gelebilir. Ayrıca, donanımsal bir probleminiz de olabilir. HDD veya SSD hasarlıysa, bilgisayarınızda toz birikmişse de takılmalar ve gecikmeler yaşanabilir.

EA Sports FC 24

EA Sports FC 24 için internet sitemizde daha fazla rehber bulunuyor. Bu rehberlerin tamamını hemen aşağıdaki listemizden rahatlıkla görebilirsiniz.

En İyi Oyuncular

Kariyer Modu

Ultimate Team

Kadro Kurma Görevleri (KKG)

Geliştirmeler

İncelemeler

Clubs

Temel Bilgiler

Rastgele Bilgiler

Teknik Bilgiler

Ek Bağlantılar

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster