EA Sports FC 24, FIFA serisinin yeniden markalaşmasıdır ve Ultimate Team ile kariyer modu gibi popüler modlara bazı kayda değer iyileştirmeler eklerken tonlarca yeni özellik sunar. Bunlar arasında kadın oyuncuların gelişi, geliştirmeler, OyunTarzları ve daha fazlası yer alıyor. Ancak, Ultimate Team yolculuğunuzda hala önemini koruyan bir şey varsa o da jeton kullanımıdır. Bu para birimi, oyundaki en iyi oyuncuları içeren paketleri satın almak için kullanılır, bu nedenle bir sürü jetona ihtiyacınız olacaktır. Ticaret, gerçek parayla satın almanın dışında jeton elde etmenin en iyi yollarından biridir. Bu bağlamda, Ultimate Team içerisinde hızlı bir şekilde jeton kazanmak için bazı ticaret ipuçlarını burada bulabilirsiniz.

Bir Ultimate Team yolculuğunun başlarında piyasa biraz karışık olabilir ve EA Sports FC 24 de bir istisna değildir. Neyse ki bu durum oyunculara kart alıp satarak hızlı para kazanma kapısını açıyor ve hayallerindeki kadroyu kurmalarına yardımcı oluyor. Nereden başlayacağınızı bilmek zordur, bu nedenle başlamanız ve kârınızı en üst düzeye çıkarmanız için bazı ticaret ipuçlarını bir araya getirdik. Öncelikle, FIFA serisinin tecrübelileri bunun farkında olacaktır, ancak EA Sports FC 24 içerisindeki her satışta yüzde beş vergi olduğunu unutmamak önemlidir. Bu, transfer pazarında listelediğiniz her ürün için oyun tarafından bir avuç jeton alınacağı anlamına gelir. Bunu göz önünde bulundurarak, bir oyuncu, kulüp eşyası veya sarf malzemesi sattığınızda vergiyi hesaba katmalısınız; kâr ilk göründüğünden biraz daha düşüktür.

EA Sports FC 24 içerisindeki transfer pazarından oyuncu satın alırken teklif verme veya hemen satın al seçeneğini kullanma arasında seçim yapabilirsiniz. Hemen satın almak çok fazla zaman ve emek tasarrufu sağlasa da, iyi zamanlanmış bir teklif pazarlık yapmanın sırrıdır. Eğer değerli bir oyuncu listelemenin son dakikasına giriyorsa ve teklif hala normal değerinin çok altındaysa, kendi teklifinizi verin ve kendinizi fiyatının çok altında bir fiyata yüksek puanlı bir kartla kolayca bulabilirsiniz. Daha sonra hızlı bir kâr elde etmek için kartı normal maliyetine satabilirsiniz. Elbette, her zaman teklifinizi aşma şansınız vardır, bu nedenle bu yöntem biraz sabır gerektirir, ancak uğraşmaya değer.

Bronz paket tekniği bir FIFA klasiğidir ve EA Sports FC 24 içerisinde de canlı ve iyi durumda olması hayranları rahatlatacaktır. Bu takas yöntemi, mağazadan her biri 750 jeton karşılığında Premium Bronz Paketleri satın alarak ve içindekileri küçük ama kolay bir kâr elde etmek için kullanarak yapılır. İçindeki çoğu oyuncu piyasada hemen 200 jetona satılacaktır, ancak KKG için önemli olanlar 1.000’in çok üzerinde bir fiyata satılabilir. Ayrıca daha yüksek piyasa değerine sahip olabilecek çok sayıda forma ve kulüp eşyası da var. Dolayısıyla, her pakette en azından ödediğinizin çoğunu geri kazanma şansınız yüksek, ancak kâr etme potansiyeliniz de çok fazla. Bu, bronz paketleri düşük riskli ancak potansiyel olarak yüksek ödüllü bir ticaret yöntemi haline getirir.

EA Sports FC 24 oyununun piyasası sürekli değişiyor ve KKG, oyuncuların fiyatı üzerinde büyük bir etkiye sahip. Değerli bir paketin kilidini açan bir mücadele için belirli bir kulüpten veya ulustan kartlar gerekiyorsa, bu oyuncuların maliyetinin fırladığını göreceksiniz. Bunu akılda tutarak, en son KKG içeriklerini takip etmek ve diğer taraftarların ihtiyaç duyacağı oyuncu türlerine yatırım yapmak çok önemlidir. Hatta bunlardan bazıları, önümüzdeki maç haftasının en büyük fikstürlerine dayanan Marquee Matchups gibi önceden tahmin edilebilir. EA Sports FC 24 oyunundaki KKG içeriklerininbir sonraki partisini tahmin edemiyorsanız, her seferinde Türkiye saati ile 21:00’da oyun içi sayfayı kontrol edin ve piyasa tepki vermeden önce önemli oyuncuları hızla satın alın. Daha sonra fiyat yükseldiğinde bu kartları satabilirsiniz.

EA Sports FC 24 içerisinde değeri olan tek kart oyuncular değildir. Kimya stilleri gibi sarf malzemeleri de hızlı bir para kazancı için satılabilir, özellikle de şut ve hız gibi temel istatistikleri güçlendirenler. Takımınızdan ve sahip olduğunuz kimya stillerinden memnunsanız, yedekleri listelemekten çekinmeyin. Meta menajer ligi öğeleri de 5.000 jetona kadar satılabilir, bu nedenle paketlerde gizlenmiş Premier League, Ligue 1, Bundesliga ve diğer sarf malzemeleri için gözünüzü dört açın. İşte bu kadar! Bunlar, Ultimate Team içerisinde hızlı bir şekilde jeton kazanmanıza yardımcı olacak ticaret ipuçlarımızdı.

EA Sports FC 24

EA Sports FC 24 için internet sitemizde daha fazla rehber bulunuyor. Bu rehberlerin tamamını hemen aşağıdaki listemizden rahatlıkla görebilirsiniz.

En İyi Oyuncular

Kariyer Modu

Ultimate Team

Kadro Kurma Görevleri (KKG)

Geliştirmeler

Clubs

Temel Bilgiler

Rastgele Bilgiler

Teknik Bilgiler

Ek Bağlantılar

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster