Yepyeni olan EA Sports FC markası sadece EA Sports ve FIFA arasındaki ortaklığa son vermekle kalmadı, aynı zamanda video oyunu dünyasındaki en popüler serilerden birinin adını da değiştirdi. FIFA serisi şimdi EA Sports FC oldu ve bu konu hakkında bilmeniz gereken her detayı sizler için bu rehber yazımızda belirttik.

EA Sports ve FIFA, 1993 senesinden bu yana birlikte çalışarak güçlü ve sadık bir topluluk yarattı, ancak hiçbir şey sonsuza kadar sürmez. FIFA serisinin sona ermesi, EA Sports şirkerinin bir daha asla başka bir futbol oyunu üretmeyeceği anlamına gelmiyor. Bunun yerine EA Sports, FIFA 23 oyununun bıraktığı yerden, EA Sports FC adı ile kendi futbol deneyimini yapmaya devam edecek.

EA Sports şirketinin bir sonraki futbol oyunu, 22 Eylül 2023 tarihinde erken erişim sürecinde oyunculara sunuldu ve FIFA 24 yerine EA Sports FC 24 ile tanıştık. FIFA ile olan birliktelik sonunda ortadan kaldırıldı. Bu da FIFA 23 oyununu EA Sports ve FIFA taraflarının ortak bayrağı altında piyasaya sürülecek son oyun yapıyor.

EA Sports FC 24 ise FIFA 23 oyununun bıraktığı yerden aynen devam edioyor; Ultimate Team, kariyer modu ve Clubs gibi seriyle eşanlamlı olan aynı klasik oyun deneyimi ve modları sunuluyor. Bu yeni video oyunları, oyuncuların bildiği ve sevdiği FIFA oyunları gibi hissettirirken, EA Sports ekibi oyun deneyimini geliştirmeyi amaçlayan yeni özellikler de sunuyor. EA Sports FC 24, oyuna dünyanın dört bir yanından en otantik stadyumları, takımları ve ligleri sağlayan lisansları hala koruduğu için futbol taraftarlarının endişelenmesine gerek yok.

EA Sports FC 24, aslında esasen FIFA 24 olarak işliyor. EA Sports, her sene olduğu gibi yine bu popüler seriye yenilikler ve değişikliler getirerek deneyimi oluşturuyor. FIFA 23 ile bu video oyunu arasında görebileceğiniz en büyük fark muhtemelen kullanıcı arayüzü olacaktır. Geriye kalan her detay, oyuncuların aşina olduğu gibi mevcut.

FIFA serisine gelince, bir sonraki adımlarının EA Sports FC ile rekabet etmek için kendi futbol oyunlarını geliştirmek olduğu zaten bildirilmişti. Bu video oyununun muhtemelen FIFA 24 veya FIFA 25 adı altında 2024 senesinde piyasaya sürüleceği bilinmiyor ama oyunu kimin geliştireceği veya oyunun neye benzeyeceği gibi temel detayları bilmiyoruz.

EA Sports FC 24

EA Sports FC 24 için internet sitemizde daha fazla rehber bulunuyor. Bu rehberlerin tamamını hemen aşağıdaki listemizden rahatlıkla görebilirsiniz.

En İyi Oyuncular

Kariyer Modu

Ultimate Team

Kadro Kurma Görevleri (KKG)

Geliştirmeler

İncelemeler

Clubs

Temel Bilgiler

Rastgele Bilgiler

Teknik Bilgiler

Ek Bağlantılar