EA Sports şirketinin futbol simülasyonu serisi FIFA ile yollarını ayırdıktan sonra EA Sports FC 24 ile geri döndü. Oyun, yeni özelliklerin yanı sıra Ultimate Team ve kariyer modu gibi hayranların en sevdiği modları da geri getiriyor. Oyunun dünya çapında piyasaya çıkmasıyla birlikte oyuncular ideal deneyim için oyunun ayarlarını optimize etmekle meşgul oldular. Buna kamera ayarlarını değiştirmek de dahil; varsayılan taktiksel kamera herkesin hoşuna gitmiyor.

EA Sports FC 24 oyunun maçından en iyi şekilde yararlanmak için en iyi kamera ayarlarını sizler için bu rehber yazımızda toparlayacağız. Oyundaki en iyi kamera ayarı aslında klasik olan tele yayın modudur. Her iki tarafta da yeterli görünürlük ile sahanın orta menzilli bir perspektifini sunar. Tam kamera ayarları ise yükseklik 12-17, yakınlaştırma ise 0. Verilen parametreler dahilinde kamera yüksekliğini ayarlayabilirsiniz ve bunun ötesinde, top takip hızı ve uzak kenara odaklanma da ince ayar yapmaya değer olabilir. Bunları deneme-yanılma yolu ile siz keşfetmelisiniz.

EA Sports FC 24 oyununda kamera ayarlarını değiştirebilmek için ise öncelikle ana menüden ayarlar kısmına girmelisiniz. Burada, oyun ayarları sekmesine geçip, kamera kategorisine ulaşmalısınız. Orada farklı oyun modları için kamera ayarını değiştirebilirsiniz ve özel kamera ayarlarını da varsayılandan çıkartarak, özelleştirebilirsiniz.

EA Sports FC 24

EA Sports FC 24 için internet sitemizde daha fazla rehber bulunuyor. Bu rehberlerin tamamını hemen aşağıdaki listemizden rahatlıkla görebilirsiniz.

En İyi Oyuncular

Kariyer Modu

Ultimate Team

Kadro Kurma Görevleri (KKG)

Geliştirmeler

İncelemeler

Clubs

Temel Bilgiler

Rastgele Bilgiler

Teknik Bilgiler

Ek Bağlantılar