EA Sports FC 24, keşfedilmeye değer bir sürü yeni özellikle geldi ve oyuncuların çoğu geçen sezonki performanslarına göre yeni puanlar aldı. Bir kariyer moduna başlayabilir ve sıfırdan bir Ultimate Team oluşturabilirsiniz, ancak birçok kişi bu oyuna geçmenin, FIFA 23 oyunundan kalan kullanılmamış FIFA puanlarının da boşa gitmesine neden olup olmayacağını merak ediyor.

Neyse ki EA Sports FC 24, FIFA puanlarını transfer etmenize izin veriyor. Birkaç kısıtlama ve akılda tutulması gereken şeyler var, bu yüzden FIFA puanlarınızı FIFA 23 oyunundan EA Sports FC 24 yapıtına aktarmakla ilgili bilmeniz gereken her şeyi burada bulabilirsiniz. Ultimate Team, Clubs veya Volta Football modunu ilk kez başlattığınızda, FIFA puanlarınızı bu yeni oyuna aktarmak isteyip, istemediğinizi soran bir istem belirecektir. Aynı açılır pencere size FIFA puanlarının aktarımıyla ilgili üç seçenek sunacaktır. Bu seçeneklerden olumlu olanı seçmeniz gerekiyor.

Size sunulan seçenekler şu şekilde olacak: “Evet, tüm puan bakiyemi FIFA 23 oyunundan EA Sports FC 24 oyununa aktarmak ve dönüştürmek istiyorum.” veya “Hayır, lütfen FIFA 23 oyunundaki puan bakiyeme dokunmayın.” veya “Bu noktada emin değilim, lütfen daha sonra tekrar sorunuz.”

EA tarafından sağlanan bilgilere göre, puanlarınızı yeni oyuna aktarmak basit bir işlemdir. Ancak, yukarıda belirtilen üç seçenekten herhangi birini seçmeden önce göz önünde bulundurmanız gereken iki ipucu var. Öncelikle, puanlarınızı yalnızca aynı konsol ailesinde aktarabilirsiniz. Örneğin, puanlarınızı Xbox Series X/S üzerinde FIFA 23 oyunundan EA Sports FC 24 oyununa aktarabilirsiniz, ancak Xbox Series X/S üzerinden, PlayStation 5 konsoluna aktaramazsınız.

Son olarak, açılır pencerede herhangi bir seçeneği seçtikten sonra bunun geri döndürülemez olduğunu aklınızda bulundurmanız gerekir. EA Sports FC 24 oyununa geçiş yaptıktan sonra puanları FIFA 23 oyununa geri taşıyamazsınız. Bu işlemi tamamlamak için konsolunuzda veya bilgisayarınızda oyuna giriş yapmanız gerektiğini, Web uygulamasında tamamlanamayacağını unutmayın. Oyuncuların puanlarını aktarmak için 1 Ocak 2024 tarihine kadar süreleri var.

EA Sports FC 24

EA Sports FC 24 için internet sitemizde daha fazla rehber bulunuyor. Bu rehberlerin tamamını hemen aşağıdaki listemizden rahatlıkla görebilirsiniz.

En İyi Oyuncular

Kariyer Modu

Ultimate Team

Kadro Kurma Görevleri (KKG)

Geliştirmeler

İncelemeler

Clubs

Temel Bilgiler

Rastgele Bilgiler

Teknik Bilgiler

Ek Bağlantılar