EA Sports FC 24, EA Sports şirketinin futbol simülasyonu oyunları serisine sağlam bir giriş yapıyor. Başlık, Ultimate Team ve kariyer modu gibi hayranların en sevdiği modların geri dönüşünü ve işleri taze tutmak için bazı yeni özellikleri görüyor. Buna, doğru kullanıldığında oyun tarzınıza başka bir boyut katabilecek oyun mekanikleri de dahildir. Bunun harika bir örneği, birçok EA Sports FC 24 oyununun oyuncusu tarafından kullanılan Kontrollü Sprint. Uygulanması nispeten basit olmasına rağmen, bu mekanik rakip defans oyuncularını trafik konisi gibi göstermenin kolay bir yoludur. Bu nedenle, oyunda Kontrollü Sprint ögesinin nasıl kullanılacağını burada bulabilirsiniz.

EA Sports FC 24 içerisindeki Kontrollü Sprint, oyuncuların biraz daha düşük bir hızda sprint atmalarını ancak top üzerinde daha fazla kontrole sahip olmalarını sağlar. Sprintin hızı, tam gelişmiş bir R2/RT sprint ile sol analog çubuğu kullanan standart hareket hızının tam ortasındadır. Bu mekanik kullanıldığında top kontrolü, tam hızlı sprintlere kıyasla önemli ölçüde daha sıkıdır.

Kontrollü Sprint mekaniğini kullanmak için R1/RB düğmesini basılı tutmanız ve sol analog çubukla hareket etmeniz yeterlidir. Maksimum etkinlik için rakip oyuncular arasındaki boşlukları hedefleyin ve bu boşluklardan geçmek için sol analog çubuğu kullanın. Önemli olan rakibinizin çalımlarını yemlemek ve onlardan uzaklaşmak için Kontrollü Sprint özelliğini kullanmaktır.

Bu mekanik özellikle sıkışık durumlardan kurtulmak için kullanışlıdır. Topa sahip teknik bir oyuncu ile orta sahada hızlı patlamalar Kontrollü Sprint ile daha kolay hale gelir ve aynı şey kanatlardaki pas alışverişleri için de geçerlidir. Oyuncunuzun sırtı dar bir noktada rakip defans oyuncusuna dönükse, hemen ötesindeki boşluğu hedefleyin ve sağ analog çubuğu o yöne doğru hafifçe vurun. Bu, standart bir ileri vuruş gerçekleştirecektir ancak Kontrollü Sprint sayesinde daha kontrollü bir şekilde. İlk Kontrol, Hızlı Top Sürme, Teknik ve SK Rapid gibi OyunTarzları, Kontrollü Sprint ile birleştirildiğinde en iyi sonuçları verir.

EA Sports FC 24

EA Sports FC 24 için internet sitemizde daha fazla rehber bulunuyor. Bu rehberlerin tamamını hemen aşağıdaki listemizden rahatlıkla görebilirsiniz.

En İyi Oyuncular

Kariyer Modu

Ultimate Team

Kadro Kurma Görevleri (KKG)

Geliştirmeler

İncelemeler

Clubs

Temel Bilgiler

Rastgele Bilgiler

Teknik Bilgiler

Ek Bağlantılar