FIFA serisinin en sevilen oyun modlarından birisi olan Ultimate Team, EA Sports FC 24 ile oyuncularla bir kez daha buluştu. Oynaması oldukça eğlenceli olmasına karşın özellikle başlangıç aşamasında Ultimate Team modu yeni oyuncuları zorlayabilir. Bunun yanında yenilenen bazı detaylarla birlikte bu oyun moduna hızlıca alışıp ilerleme kaydetmek önemlidir. Zaman kaybı yaşamamanız açısında sizlere EA Sports FC 24 oyunundaki Ultimate Team seçeneğine girdiğinizde ilk yapmanız gerekenleri, nasıl bir yol izlemeniz gerektiğini sizlerle paylaşmak istiyoruz. Gerçek para harcamadan bu oyun modunda güçlü kadrolar oluşturmaya gidecek yolları rehberimizde bulacaksınız.

FIFA oyunlarına alışkınsanız EA Sports FC 24 ile gelen Ultimate Team modunun büyük farklılıklar barındırmadığını göreceksiniz. Başlangıçta oldukça güçsüz bir kadroyla başlanılan bu oyun modunda hızlıca güçlü kadrolara ulaşmak mümkündür. Öncelikle yapmamız gereken elimizdeki kadroyu toparlamak ve güçlü bir kiralık oyuncu takas etmek olacaktır. Bunu oyun bize zaten mecburi olarak yaptırıyor. Yalnızca kiralık olarak kadromuza eklenen oyuncuyu biz seçiyoruz. Seçiminizi hücum pozisyonlarında oynatabileceğiniz bir futbolcudan yana kullanırsanız daha kolay goller atmak açısından avantaj sağlayacaksınız.

Ultimate Team modunda atılacak ikinci adım için önümüzde pek çok seçenek bulunacaktır. Bu seçenekleri dilediğiniz gibi değerlendirebilirsiniz fakat görevler kısmını dikkate alarak hareket etmeniz daha faydalı olacaktır. Görevlerde, paketler sayesinde ödüller kazanabildiğimiz gibi Sezon İlerlemesinde seviye atladıkça kiralık oyuncular, kalıcı oyuncular ve pek çok oyuncu barındıran paket kazanabiliyoruz. Bizlere verilen ilk takıma göre gelen her bir oyuncu takımımızın gücünü gözle görülür ölçüde arttıracaktır. Takım gücü arttıkça elde edilen başarılar ve başarılara ulaşma kolaylığı da kısa sürede kolaylaşır.

EA Sports FC 24 ile devam eden bir gelenek de Ultimate Team içerisindeki Squad Battle seçeneğidir. Bu seçenekle, haftalık olarak ödüller kazanıldığı gibi her maçın sonunda belirli bir miktar altın kazanılır. Kazanılan altınlarla transfer pazarı üzerinden kadrolarımızın ihtiyaçları olan oyuncuları satın alabilir, dilediğimiz oyuncuları da altın karşılığında satarız. Ekonomi anlamında ilerleme kaydetmek, Ultimate Team modunu oynadığımız sürece ihtiyacımız olan desteği sunacaktır. Aynı zamanda Squad Battle maçlarından kazandığımız puanlar, her hafta Pazar günü sonlanan bir yarışmanın neticesini de verir. Ne kadar çok puan toplayabilirsek, kazandığımız ödüller de o kadar değerli olacaktır.

Squad Battle tarafında ödül puanı ve altın toplarken, eğer doğru kadroları kurmuşsak pek çok görevi de başarmış oluruz. Rakiplerin gücüne göre zorluk seviyesini düşürerek görevlerde yapılması gerekenleri daha rahat başarabileceğinizi unutmayın. Örneğin, Türkiye Ligi’nden oyuncularla belirli sayıda gol ve asist yapılması isteniyorsa, zorluk seviyesi birkaç maç için düşürülerek bu kazanımlar sağlanabilir. Zorluk seviyesini düşürdüğünüzde, rakibin güçlü bir kadrodan oluşması da çok fark etmeyecektir. Başlangıç için adımlar atılırken bu yolda ilerlemek daha mantıklı olacaktır. Benzer şekilde haftalık ödüller veren Rivals seçeneğini de deneyebilirsiniz fakat başlangıçta zorlamak yerine kadronuzu güçlendirdikten sonra Rivals tarafında başarılı olma ihtimaliniz yükselecektir.

FIFA serisine son yıllarda eklenen Anlar seçeneği EA Sports FC 24 ile yeniden karşımıza çıktı. Büyük ödüller kazanmak için değil ama hem oyuna alışmak hem de buradaki mağazayı kullanarak başlangıç için ödüller kazanmak isteyenler bu kısımdaki oldukça kolay olan görevleri tamamlayabilirler. Ayrıca, Anlar kısmındaki mağazada sıfır yıldız karşılığında yani ücretsiz olarak bir kiralık oyuncu elde edebilirsiniz. Oyundaki ilk maçlarda bu oyuncuyu değerlendirerek nispeten işinizi kolaylaştıracak bir adım atmış olacaksınız. Aynı zamanda, Sezon İlerlemesi için verilen görevlerde Anlar kısmından yıldız kazanma gibi seçenekler de var. Nihayetinde bu kısmı ilk etapta es geçmemenizi öneririz.

Bir diğer kadro geliştirme alternatifiniz de Kadro Kurma Görevleri başlığı altında bulunuyor. Ultimate Team moduna başlarken Bronz oyuncularla dolu olan kadronuzu bir miktar da olsa KKG olarak kısaltılan Kadro Kurma Görevleri seçeneğinden güçlendirebilirsiniz. Bu kısımdaki görevleri tamamladıkça yeni paketler açacak ve kadronuza elinizdekilerden çok daha güçlü oyuncuları ekleyebilirsiniz. Ultimate Team modundaki ilerleyişiniz boyunca KKG seçeneğini takip etmeyi unutmayın. Belki de hiç kullanmayacağınız ve satılamayan oyuncu kartlarını burada değerlendirerek genel kadronuz adına faydalı isimlere sahip olabilirsiniz.

EA Sports FC 24

EA Sports FC 24 için internet sitemizde daha fazla rehber bulunuyor. Bu rehberlerin tamamını hemen aşağıdaki listemizden rahatlıkla görebilirsiniz.

En İyi Oyuncular

Kariyer Modu

Ultimate Team

Kadro Kurma Görevleri (KKG)

Geliştirmeler

İncelemeler

Clubs

Temel Bilgiler

Rastgele Bilgiler

Teknik Bilgiler

Ek Bağlantılar

Yazar Hakkında

Emrah Subaşı

Yazar

Bir roman yazarı ve iki çocuk babası. Hayattaki en büyük hobilerinden bir tanesi video oyunları ve onlarla ilgili çalışmayı çok seviyor.

Tüm yazıları göster