EA Sports FC 24 hem mevcut, hem de eski nesil konsollara geldi ve bazı oyuncular konsollarına bağlı olarak biraz farklı özelliklere sahipler. Bu rehber yazımızda ise oyunun PlayStation 4 ve Xbox One sürümleri ile PlayStation 5 ve Xbox Series X/S sürümleri arasındaki tüm farklara yer verdik. Şimdi oyuncular, eski nesil konsollardaki deneyimlerinin, şimdiki nesil konsollardaki deneyimlere kıyasla nasıl farklı olacağını merak ediyor. İşte bu video oyununun tüm farkların bir dökümü.

EA Sports FC 24 oyununun özelliklerinin büyük çoğunluğu şimdiki ve eski nesil platformlarda mevcut olsa da oyunun PlayStation 4 ve Xbox One sürümlerine dahil edilmeyen birkaç özellik var. Bunun temel nedeni eski konsollardaki teknik sınırlamalardır; bu nedenle oyunun sorunsuz çalışmasını sağlamak için belirli unsurlar hariç tutulmuştur. Beklendiği gibi, bu eksik özelliklerin çoğu saha içi oynanış için geçerli, bu nedenle Ultimate Team moduna Geliştirmeler gibi yeni eklemeler veya kadın oyuncuların gelişi evrensel olacak.

HyperMotion V: Daha önce de açıklandığı üzere Hypermotion V, PlayStation 5, Xbox Series X/S ve PC platformlarına özeldir. Bu, teknolojinin mümkün kıldığı bir dizi saha içi yeniliğin eski donanımlarda eksik olduğu anlamına geliyor. Hypermotion V, AcceleRATE 2.0 da dahil olmak üzere bu oyuna gerçekçilik katan birçok yeni animasyonu ve özelliği güçlendirmek için 180 gerçek maçtan alınan verileri kullanıyor. İşte, HyperMotion V özelliğine sahip olmadığı için oyunun PlayStation 4 ve Xbox One sürümlerinde yer almayacak tüm oyun özelliklerinin bir listesi: Full Team Volumetric Motion, Machine Learning, AI Mimic, AcceleRATE 2.0 ve Kinetic Shielding.

Dinamik Anlar: EA Sports FC 24, sezonun en önemli anlarını kutlamak için yeni ara sahneler ekleyen yeni Dinamik Anlar özelliğini kariyer moduna getiriyor. Bunlar arasında büyük bir şampiyonluk galibiyetinden sonra üstü açık otobüs geçit törenleri ve Ballon d’Or gibi sezon sonu ödülleri yer alıyor. Ne yazık ki bu ek sahneler eski nesil konsollara sıçramayacak ve PlayStation 5 ile Xbox Series X/S konsollarına PC ile birlikte özel olacak. Daha eski donanımlara sahip oyuncular, son birkaç yıldır kariyer moduna dahil edilen saha içi kupa kaldırmalarla sınırlı kalacaklar.

Görsellik: Elbette oyun, eski nesil konsollarda fark edilmeyecek bir dizi görsel yükseltme de içeriyor. PlayStation 4 ve Xbox One konsollarının oyuncuları daha güçlü donanımların sağladığı ışıklandırma, kalabalık ve animasyon iyileştirmelerinden yararlanamayacak. Bu, eski nesil versiyonun gerçekçi görünmeyeceği anlamına gelse de istatistikleri gösteren saha üstü kaplamalar gibi tüm ek sunum özellikleri, oyunun Xbox One ve PlayStation 4 konsollarına çıkan serinin görsel olarak en etkileyici oyunu olacağı anlamına geliyor.

EA Sports FC 24

EA Sports FC 24 için internet sitemizde daha fazla rehber bulunuyor. Bu rehberlerin tamamını hemen aşağıdaki listemizden rahatlıkla görebilirsiniz.

En İyi Oyuncular

Kariyer Modu

Ultimate Team

Kadro Kurma Görevleri (KKG)

Geliştirmeler

İncelemeler

Clubs

Temel Bilgiler

Rastgele Bilgiler

Teknik Bilgiler

Ek Bağlantılar

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster