EA Sports FC 24 oyununun geliştiricileri Ultimate Team modu hakkında yeni detaylar açıkladı. EA Sports, en popüler oyun moduna çok sayıda yeni özellik getirecek. İşte bu oyunun Ultimate Team modundaki tüm yeni özellikler ve bu özelliklerin detayları!

Kadın futbolcular: Bu video oyununun Ultimate Team moduna eklenen ilk yeni özellik ve belki de en çok ses getiren özellik, hem erkek hem de kadın futbolcuların benzersiz bir Ultimate Team içerisinde yer almasıdır. Bu oyunda oyuncular, karma kadrolarında dünyanın en iyi kadın oyuncularını da kullanabilecekler. Geliştiriciler tarafından açıklanan detaylara göre, beş büyük kadın futbol liginden oyuncular Ultimate Team modunda ve özel UEFA Kadınlar Şampiyonlar Ligi kart sürümlerinde yer alacak. Oyunda şu liglerden kadın futbolcular olacak: Barclays Women’s Super League, D1 Arkema, Google Pixel Frauen-Bundesliga, Liga F ve National Women’s Soccer League.

Futbolcuları geliştirme: EA Sports FC 24 oyununun sunacağı bir sonraki yeni Ultimate Team özelliği, kullanıcıların becerilerini, OyunTarzları özelliklerini ve elbette genel puanlarını geliştirmek için bir dizi hedefi tamamlamaları halinde yükseltmek için oyuncuları seçebilecekleri geliştirmeler olacak. Geliştirici ekibin açıkladığı gibi, bu geliştirmeler ile oyuncular oyuncu kartlarının görünümünü yeni tasarımlar ve animasyonlu arka planlarla değiştirebilecekler. Ayrıca her takımın istediği kadar geliştirme kartına sahip olabileceğini, ancak bir seferde yalnızca bir oyuncuyu evrimleştirebileceğinizi belirttiler. Bu yeni dinamik, NBA 2K serisindeki EVO kartlarına benziyor olacak; oyuncular belirli miktarda gol atmak veya birkaç asist yapmak gibi bazı hedefleri tamamlayarak bu kartların derecesini ve istatistiklerini geliştirebiliyor.

OyunTarzları: Bu video oyunundaki OyunTarzları adlı yenilikçi eklenti, EA Sports şirketinin diğer oyunlarında görülen X-Factors özelliğinden ilham alıyor. Bu özellik, oyunculara bahşedilen ve gerçek hayattaki başarılarını yansıtan özel yeteneklerdir. OyunTarzları+ ise oyunculara sahada çok az kişinin sahip olduğu yetenekler kazandırıyor. Bu yepyeni kadro oluşturma dinamiği, kullanıcıların kadrolarını futbolcular hakkındaki bilgilerine ve sahada nasıl oynadıklarına göre oluşturmalarına olanak tanıyacak. Heyecan verici oyun tanıtım etkinliği sırasında EA, Chelsea’nin ünlü oyuncusu Sam Kerr’in yer aldığı ilgi çekici bir gösteri sundu. Sam Kerr, benzersiz tarzı sayesinde ince uzun şutlar atarken gelişmiş bir hassasiyet sergiledi.

Yaşam kalitesi iyileştirmeleri: EA Sports, EA Sports FC 24 oyununun Ultimate Team modunda çok talep edilen “Tümünü Talep Et” düğmesinin yanı sıra oyuncuların pozisyonlarını malzeme olmadan değiştirme özelliğini de uygulayacak. Artık, en çok yönlü oyunculardan bazıları, oyun seviyesini veya takım kimyasını etkilemeden performans gösterecekleri ikincil bir pozisyona ve bazı durumlarda üçüncül bir pozisyona sahip olacaklar.

İkonlar: Son olarak, geliştiricilerin bu oyunda uygulayacağı en önemli değişikliklerden biri İkon kartları ve bunların Ultimate Team kimya puanları ile ilgilidir. Başlangıçtan itibaren İkonlar, Kahramanlar ve normal oyuncu kartlarıyla aynı hizada olacak şekilde tek bir temel sürüme sahip olacak. Ancak geliştiriciler yıl boyunca Kahramanlar ve İkonların ek sürümlerini yayınlamaya devam ederek bu efsanevi oyuncuların dönemlerini ve hikayelerini yakalayacaklarını duyurdular. Oyunda İkonlar herhangi bir ligden oyunculara bir kimya puanı sağlayacak ve aynı milletten oyuncuları birbirine bağlarken bonus kimya da sağlayacaklar. Bu güncellemeyle birlikte İkonların Ultimate Team metasında yeniden öne çıkması bekleniyor. Son olarak, geliştiriciler Mid ve Prime Icon versiyonlarına son verdiklerini doğruladılar.

EA Sports FC 24

EA Sports FC 24 için internet sitemizde daha fazla rehber bulunuyor. Bu rehberlerin tamamını hemen aşağıdaki listemizden rahatlıkla görebilirsiniz.

En İyi Oyuncular

Kariyer Modu

Ultimate Team

Kadro Kurma Görevleri (KKG)

Geliştirmeler

İncelemeler

Clubs

Temel Bilgiler

Rastgele Bilgiler

Teknik Bilgiler

Ek Bağlantılar