EA Sports FC 24 oyununun geliştirme ekibi, artık sadece Clubs olarak adlandırılan popüler Pro Clubs isimli oyun moduyla ilgili yeni güncellemeleri açıkladı. İşte çapraz platform desteğinden lig sezonlarının yeni formatına kadar bu oyun modu hakkında bilmeniz gereken her şey.

Clubs modunun EA Sports FC 24 içerisinde arkadaşlarla oynanabilecek en popüler oyun modlarından biri olması bekleniyor; kariyer modunun oyun deneyimini arkadaşlar arasında çevrimiçi oyunla birleştiriyor. Herkesin hedefi kendi takımını en üst lige çıkarmaktır, ancak sadece birkaçı bunu başarabilir. EA Sports, bu için çok sayıda yeni özellik sundu ve artık Clubs olarak bilinen Pro Clubs modu da listenin dışında bırakılmadı.

Çapraz platform desteği: EA Sports FC 24 oyununun Clubs modu, geliştiriciler tarafından onaylandığı üzere ilk kez çapraz platform özelliğine sahip olacak. Ancak, bu çapraz platform desteği aynı konsol neslindeki maçlarla sınırlı olacak. Yani; PlayStation 5, Xbox Series X/S ve PC üzerindeki oyuncular, PlayStation 4 ve Xbox One üzerindeki oyuncularla eşleşemeyecek. Ne yazık ki, farklı konsol nesillerindeki arkadaşlarla bir maça katılma seçeneği hala yok. Oyun ayrıca Clubs modunun Nintendo Switch üzerinde ilk kez yer almasını sağlayarak yepyeni bir oyuncu platformunun bir araya gelip sahaya çıkmasına olanak tanıyacak.

Lig sezonları: EA Sports FC 24 ile geliştiriciler, oyuncuların yarıştığı Clubs modu ligi sezonları formatını elden geçirecek. Lig aşaması ve playoff aşaması olmak üzere iki bölüme ayrılacaklar. Lig aşamasında takımlar her zaman olduğu gibi normal maçlar oynayarak puan toplamaya ve ligde yükselmeye çalışacak. Belirli bir puana ulaşan takımlar, bir üst lige atlamak için sonraki birkaç maçlarını belirli bir miktarda kazanmaları gereken terfi maçlarının kilidini açacak.

Lig aşaması sırasında küme düşme olmayacak, bu nedenle maç kaybetmek veya geç beraberlik almak eskisi kadar felaket olmayacak. Bunun yerine, lig sezonları her altı haftada bir sıfırlanacak; bir kulübün mevcut ligine göre ödüller dağıtacak ve önceden belirlenmiş sayıda lig düşürecek. Sezonun son haftasında, tüm kulüplerin sıralamalarına göre havuzlara ayrıldığı ve puan kazanmak ve playoff tablosunda yükselmek için mücadele ettiği playoff aşaması başlayacak. Bu maçlar, 90 dakika sonunda eşitlik olması halinde penaltı atışlarıyla belirlenecek ve tabloyu en üstte bitirenler önemli kulüp ödülleri kazanacak.

Kulüp itibarı: Oyun, kulübünüz için bir itibar sistemi olan Kulüp İtibarı özelliğini sunacak; bu sistem sayesinde lig atladıkça taraftar kazanacak, daha büyük stadyumların, daha iyi yapay zekalı oyuncuların ve kozmetiklerin kilidini açacaksınız. Ayrıca, kendi stadyumunuzu özelleştirebilecek, animasyonlu tifolar kullanabilecek ve kazandığınız kupaları saha kenarında gösterebileceksiniz.

EA Sports FC 24

EA Sports FC 24 için internet sitemizde daha fazla rehber bulunuyor. Bu rehberlerin tamamını hemen aşağıdaki listemizden rahatlıkla görebilirsiniz.

En İyi Oyuncular

Kariyer Modu

Ultimate Team

Kadro Kurma Görevleri (KKG)

Geliştirmeler

İncelemeler

Clubs

Temel Bilgiler

Rastgele Bilgiler

Teknik Bilgiler

Ek Bağlantılar