EA Sports FC 24 tartışmasız dünyanın en popüler futbol oyunlarından biri ve 29 Eylül 2023 TARİHİNDE piyasaya sürüldükten sonra tüm topluluğu ele geçirdi. Birçok oyuncu Rivals ve Champions gibi rekabetçi modlara girdiğinden, muhtemelen mekanikleri hızlı bir şekilde öğrenmek isteyeceklerdir. Gol atmaya ve kutlamalarla rakiplerin üzerine basmaya devam etmek istiyorsanız, oyuncularınız için şans yaratmaya devam ettiğinizden de emin olmalısınız. Ancak, bu oyunda savunma geliştirildi ve sahada hareket etmek eskisi kadar kolay değil. Neyse ki, sahada hızlıca hareket etmek ve oyuncularınıza şans yaratmak için yetenek paslarını kullanabilirsiniz.

EA Sports FC 24 içerisinde doğal yetenek pası atmak için Xbox’ta LT tuşunu basılı tutup A tuşuna basmanız, PlayStation’da ise L2 tuşunu basılı tutup X tuşuna basmanız gerekir. Klasik kontrollerde L2/LT, oyunda Jokey yapmak veya koşularınızı kontrol etmek için kullandığınız düğmelerdir.

Bunu doğru bir şekilde yapmak, başka bir oyuncuya yetenekli bir pas atmanızı sağlar; bu da oyuncuların bir yöne karar vermek için dönmeleri gerekmediğinden daha dar alanlardan daha verimli geçme eğilimindedir. Paulo Dybala gibi doğal yetenek oyun tarzına sahip oyuncular, diğerlerine göre daha iyi isabet oranına sahip olduklarından, bunu yapmakta harikadırlar.

Bu kontrolleri kullanarak, rakibinizi hazırlıksız yakalayarak sahada kolayca boşluklar açabilirsiniz. Örneğin; Luka Modric ve Frenkie de Jong gibi Trivela OyunTarzları+ özelliğine sahip oyuncular, bu kontrollerle doğru açı verilirse harika trivela pasları ve şutları atacaktır.

XboxPlayStation
Doğal Yetenek PasıLT+AHold L2+X
Doğal Yetenek Aradan PasıLT+YL2+Üçgen
Doğal Yetenek OrtasıLT+XL2+Kare
Doğal Yetenek ŞutuLT+BL2+Yuvarlak
EA Sports FC 24

EA Sports FC 24 için internet sitemizde daha fazla rehber bulunuyor. Bu rehberlerin tamamını hemen aşağıdaki listemizden rahatlıkla görebilirsiniz.

En İyi Oyuncular

Kariyer Modu

Ultimate Team

Kadro Kurma Görevleri (KKG)

Geliştirmeler

İncelemeler

Clubs

Temel Bilgiler

Rastgele Bilgiler

Teknik Bilgiler

Ek Bağlantılar