EA Sports FC 24, birçok oyun modu içeriyor ve deneyimin merkezinde Ultimate Team yer alıyor. Bu mod, oyuncuların kendi takımlarını kurmalarını ve inanılmaz ödüller kazanmak için rekabet etmelerini sağlıyor. Her şeyi taze tutmak için mod düzenli olarak yeni KKG ve promosyonlar alıyor ve hepsi de toplamak için bazı üst düzey kartlar sunuyor ama kaliteli oyunculara sahip olmak önemli olsa da, galibiyete devam etmek için hücum temellerinizi çözmeniz gerekir.

Rakip savunmaları yıkmakta zorlanıyorsanız, üstünlük sağlamanıza yardımcı olacak bazı mükemmel ipuçları seçtik. İşte bu video oyununda hücum yeteneğinizi geliştirecek en iyi ipuçları. EA Sports FC 24 içerisinde hücumu geliştirmeye yönelik ipuçlarımız rakip oyuncuları yenmenize ve savunmaları aşmanıza yardımcı olacak. Ayrıca gol atma becerinizi artırmak için bitiricilikte ustalaşmanızı öneririz. İşte oyunda hücum yeteneğinizi geliştirmek için en iyi ipuçları:

Kontrollü Sprint (R1), EA Sports FC 24 içerisindeki en etkili yeni mekaniklerden biri olarak ortaya çıktı. Kontrollü Sprint özelliğini kullandığınızda oyuncunuz biraz daha düşük bir hızda koşarak top üzerinde daha iyi kontrol sahibi olur. Kontrollü Sprint kullanırken hızlı dönüşler yapmak için sol çubuğa hafifçe dokunmak, savunma oyuncularını yenmenin harika bir yoludur. Kontrollü Sprint özelliğini basılı tutup dönmeden önce farklı bir yöne koşarak rakibinizi yemlediğinizden emin olun.

Plase Şut (R1 + Şut), birçok FIFA oyununda birçok oyuncunun tercihi olmuştur ve bu EA Sports FC 24 için de geçerlidir. Bu kıvrık vuruşları EA Sports ekibinin son oyununda yapmak aslında biraz daha kolay, özellikle de Plase Şut+ isimli oyun tarzına sahip oyuncularınız varsa. Plase Şut yapmak için şut çekerken R1 (PlayStation) veya RB (Xbox) tuşlarını basılı tutmanız yeterlidir. Bu şutlar en çok ceza sahasının kenarındayken etkilidir, 45°’lik bir açıyla dönmeyi ve topun kıvrılmasını istediğiniz kale tarafına bakmayı unutmayın. Oyuncunuzun güçlü ayağını kullandığından emin olmanız da önemlidir. Şut yeteneği düştükçe, bu şutun kalitesi de aynı şekilde azalacaktır.

EA Sports FC 24 içerisinde pas kombinasyonları oluşturmak tam olarak zor değil ama rakip çok yüksek derecede pres yapıyorsa veya aşırı güçlü 71 derinlik mekaniğini kullanıyorsa işler zorlaşabilir. Daha iyi pas kombinasyonları oluşturmak için, pas verirken L1 veya LB tuşunu basılı tutarak Duvar Pası mekaniğini kullanabilirsiniz. Bu, ilk pası atan oyuncunun ileri doğru koşmasını ve bir ara top fırsatı yaratmasını sağlayacaktır. Bunu üçüncü adam seçenekleri oluşturmak için de kullanabilirsiniz. Koşuyu tetikledikten sonra, ara pası bekleyin ve topu farklı bir oyuncuya verin. Bu, koşucuya ölümcül bir pozisyona girmesi için daha fazla zaman verecektir.

EA Sports FC 24 içerisindeki beceri hareketleri, bazı karmaşık düğme komutları nedeniyle ilk başta göz korkutucu görünebilir. Ancak bazı beceri hareketlerini uygulamak oldukça kolaydır ve bir o kadar da etkilidir. Bunlarda ustalaşmak için pratik yapmak ve zamanlamayı öğrenmek gerekecek, ancak kesinlikle çabaya değer. İşte bazı örnekler:

  • Ball Roll: RS sağa/sola basılı tutun
  • Fake Shot: Daire+X+RS sağ/sol veya B+A+RS sağ/sol
  • Roulette: RS’yi saat yönünde aşağıdan sağa/saat yönünün tersine aşağıdan sola doğru hareket ettirin
  • Flair Nutmeg: L1+R1 tuşlarını basılı tutun, ardından yön için RS’ye hafifçe vurun veya LB+RB tuşlarını basılı tutun, ardından yön için RS’ye hafifçe vurun

Geriye kesmeler veya alçak ortalar EA Sports FC 24 içerisinde gol atmanın en kolay yöntemlerinden biridir. Geriye kesme yapmak için rakibin kanatlarına saldırın ve ceza sahasının kenarına gelin. Oraya vardığınızda, kenar çizgisine doğru ilerleyin ve RS’yi kutunun ortasına doğru yönlendirirken iki kez Kare veya X’e dokunun. Bu genellikle ortadaki boş adama doğru giden bir orta ile sonuçlanacaktır. Böylece rakibinizi hazırlıksız bir şekilde yakalayabilirsiniz.

EA Sports FC 24

EA Sports FC 24 için internet sitemizde daha fazla rehber bulunuyor. Bu rehberlerin tamamını hemen aşağıdaki listemizden rahatlıkla görebilirsiniz.

En İyi Oyuncular

Kariyer Modu

Ultimate Team

Kadro Kurma Görevleri (KKG)

Geliştirmeler

İncelemeler

Clubs

Temel Bilgiler

Rastgele Bilgiler

Teknik Bilgiler

Ek Bağlantılar