EA Sports FC 24, yeni markalaşan serinin hayranlarının oynamak için sabırsızlıkla beklediği gibi nihayet burada. HyperMotion V ve karma Ultimate Team sistemi gibi birçok yeni özellikle yeni oyun bu yıl çok şey vaat ediyor. Serbest vuruş sanatı ise tıpkı gerçek hayatta olduğu gibi bu oyunlarda da her zaman ustalaşılması zor bir sanat olmuştur. Bu video oyununda serbest vuruş sistemi bir önceki oyuna benzese de, duran toplardan tutarlı sonuçlar almak biraz zor olabilir. İşte EA Sports FC 24 içerisindeki serbest vuruşları nasıl kolayca gol yapacağınız hakkında bir rehber!

EA Sports FC 24 oyununda kolayca serbest vuruş yapmak için yüksek serbest vuruş isabet oranına sahip bir oyuncuyla, iç ayakla falsolu bir vuruş yapmaya çalışın. Topa vurmadan ve topun doğru noktasını hedeflemeden önce topun ideal yörüngesini biraz hayal etmeniz gerekecek. Her şeyden önce duran top hareketinin kaleye olan uzaklığını belirleyin. Eğer mesafe 25 metreden fazlaysa, serbest vuruş isabetinin yanı sıra şut gücü de yüksek olan bir oyuncuyu tercih etmek daha iyidir.

Göz önünde bulundurmanız gereken bir diğer şey ise atış alanı. Serbest vuruşu kullanan oyuncunuz topun sağ tarafındaysa, iç ayakla falsolu bir vuruş yapmak için işaretleyiciyi kare alanın sol ucuna yerleştirin ve oyuncu soldaysa bunun tersini yapın. Ayrıca, topun öngörülen yörüngesinin duvarın üzerinden veya yanından geçtiğinden emin olun, aksi takdirde duvar zıplarsa, topunuz hedefe ulaşamayacaktır. Son olarak, üç çubuk güçle kumandanızdaki şut çekme düğmesine basın ve basılı tutun fakat hedef daha uzaktaysa, biraz daha fazla hızlı vurmak isteyebilirsiniz. Özellikle de üçüncü çubuğun ortaları daha riskli ama daha iyi sonuçlar verebilir.

Eğer bu adımları doğru bir şekilde takip ettiyseniz, EA Sports FC 24 içerisinde serbest vuruş şanslarının çoğunu gole çevirebilmeniz gerekir. Lionel Messi, Kevin De Bruyne ve James Ward-Prowse gibi oyuncular, oyundaki yüksek serbest vuruş isabetleri nedeniyle pratik yapmak için en iyi seçeneklerden bazılarıdır. Daha kötü oyuncular ile gol atma şansınız daha da düşecektir. Ayrıca, oyunda serbest vuruş yapmanın dış ayakla falsolanan şutlar ve üstten spinli şutlar gibi çeşitli yolları vardır. Oyuncunuzun kaleye olan mesafesini göz önünde bulundurarak, topa farklı bölgelerden vurarak her zaman farklı varyasyonlar deneyebilirsiniz.

Örneğin, uzaktan güçlü bir şut istiyorsanız, yüksek şut güçleri nedeniyle Erling Haaland, Cristiano Ronaldo ve Bruno Fernandes gibi oyuncularla her zaman bir knuckleball tarzı vuruş tercih edebilirsiniz. Knuckleball gibi vuruşlar için nişangahı üç ila dört çubuk güçle topun üzerindeki kare alanın alt kısmına yerleştirmeniz yeterlidir. Yani, topa tam ortasından, yüksek güçle vuracaksınız. Falso tarafında daha iyi oyuncularda ise falsoyu kullanarak kaleciyi şaşırtabilmeniz mümkün. Mesela, bir oyuncunun falsosu eğer çok yüksekse, kalecinin üstüne hedef alabilirsiniz; falso zaten o topu sağa veya sola çok güçlü bir şekilde çekecektir.

EA Sports FC 24

EA Sports FC 24 için internet sitemizde daha fazla rehber bulunuyor. Bu rehberlerin tamamını hemen aşağıdaki listemizden rahatlıkla görebilirsiniz.

En İyi Oyuncular

Kariyer Modu

Ultimate Team

Kadro Kurma Görevleri (KKG)

Geliştirmeler

İncelemeler

Clubs

Temel Bilgiler

Rastgele Bilgiler

Teknik Bilgiler

Ek Bağlantılar

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster