EA Sports FC 24, EA şirketinin FIFA ile bağlarını koparmasının ardından FIFA serisinin yerini aldı ve bu süreçte Hypermotion V, Ultimate Team içerisindeki kadın oyuncular ve daha fazlası gibi birçok yeni özellikle çıktı. Yeni oyun, kaleci yapay zekası bazı önemli güncellemeler gördüğü için cilalanmış mekanikler ve geliştirilmiş bir penaltı sistemi içeriyor. Kendinizden emin bir şekilde nasıl kullanacağınızdan emin değilseniz, birçok önemli penaltının kurtarılma ihtimali vardır. İşte bu oyunda nasıl penaltı atabileceğiniz ve gol atabileceğiniz.

EA Sports FC 24 oyununda penaltıları başarılı bir şekilde gole çevirmek için, atışınızı yeterli miktarda güçle zamanlamanız ve topun yörüngesini yönlendirmeniz gerekecek. Bu, oyunda penaltı vuruşunu gole çevirme şansınızı artırmanın kesin bir yoludur. Bu, oyunda penaltı atmanın tartışmasız en önemli yönlerinden biridir. Hakem size bir penaltı verirken ve oyuncunuz penaltıyı kullanmaya hazırlanırken, takımınızdaki diğer tüm oyuncuların istatistiklerini kontrol etmek ve vurucuyu değiştirmek için kumandanızdaki R2 veya RT tuşlarını basılı tutabilirsiniz.

Atışı, takımdaki en yüksek penaltı puanına sahip bir oyuncuyla yaptığınızdan emin olun. Bu, atışınızı gole çevirme şansınızı artıracaktır. Şimdi tek yapmanız gereken atışı nereye yapmak istediğinize karar vermek. Dönüştürme şansınızı artırmak için atışı kalenin dört köşesinden birine yerleştirmek daha iyidir. Oyunda penaltı atmanın en önemli yönü atışınızı zamanlamaktır. Topa vurmadan önce duruşunuzu alırken, topun etrafında sürekli boyut ve renk değiştiren bir daire göreceksiniz. En büyük aşamasında kırmızı, en küçük aşamasında ise yeşildir.

Her zaman yeşil zamanı, yani dairenin top kadar küçük olduğu zamanı hedefleyin. Bu, oyuncunuzun topa mümkün olan en yüksek isabetle vurmasını sağlayacaktır. Eğer kırmızı zamanlama yaparsanız, top büyük olasılıkla hedefi ıskalayacaktır. Atışlarınıza daha fazla güç katmak için şut düğmesini basılı tutabilirsiniz. Ancak, çok fazla veya çok az güç uygulamanın büyük bir ıskalamaya yol açabileceğini unutmayın. Bu yüzden ideal güç aralığı, hedefe nispeten güçlü bir atış yapmak için yeterli olan 2,5 ila 3 bar civarındadır.

EA Sports FC 24

EA Sports FC 24 için internet sitemizde daha fazla rehber bulunuyor. Bu rehberlerin tamamını hemen aşağıdaki listemizden rahatlıkla görebilirsiniz.

En İyi Oyuncular

Kariyer Modu

Ultimate Team

Kadro Kurma Görevleri (KKG)

Geliştirmeler

Clubs

Temel Bilgiler

Rastgele Bilgiler

Teknik Bilgiler

Ek Bağlantılar

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster