Palworld içerisinde dünyanın dönmesini sağlayan şeyler Pal’lerdir ve üssünüzde işlerin yolunda gitmesini sağlamak için onlardan oluşan iyi bir ekibe ihtiyacınız olacaktır. Her Pal’in farklı “işe uygunluk” becerileri vardır, yani bazıları kaya çıkarabilirken diğerleri ekinleri sulayabilir. İşleri devam ettirmek için çeşitli bir Pal grubu istiyorsunuz, ancak çok çeşitli olmalarını istemiyorsunuz. Size yardımcı olmak için üssünüz için en iyi Pal’lerin bir listesini derledik.

Penking gibi çok sayıda temel beceriye sahip bir Pal’iniz olduğunda, dikkatlerinin dağıldığını ve aslında yapmalarını istediğiniz görevi yapmadıklarını hemen fark edeceksiniz. Siz Penking’in madencilik yapmasını isterken, o ekinleri sulamak için kaçabilir. Üssünüzde yalnızca bir veya iki şey yapan Pal’lere sahip olmak en iyisidir.

Aşağıda, en çok ihtiyaç duyacağınız görevler için oyunun başında, ortasında ve sonunda iyi olan birkaç Pal’i listeliyoruz. Bulması zorsa, onları nerede bulacağınızı veya elde etmek için nasıl çiftleştirebileceğinizi de listeliyoruz. Çoğu Pal’i bulmak için birden fazla konum ve düzinelerce üreme kombinasyonu var, ancak en kolay konumları ve kombinasyonları listelemeye çalıştık.

Şu anda Palworld içerisinde iş yaptırmak için en iyi Pal’ler kesinlikle Anubis (Handiwork), Jormuntide Ignis (Kindling), Blazamut (Mining) ve Jormuntide (Watering). Yalnız, toplama ve çiftçilik gibi şeyleri yapmak için gerçekten yüksek verimli Pal’lere sahip olmanıza gerek yok. Tam bir üsle (15 Pal) bile, verimliliklerini en üst düzeye çıkarmadan tüm aç Pal’leri beslemek için yeterli bahçe ürünümüz vardı. Yukarıdaki seçimler oyun sonu seçimleri olsa da, oyunun ilerleyen aşamalarına kadar en iyinin en iyisini elde edemeyeceğiniz için, dünyada bulabileceğiniz bazı erken ve orta oyun seçimlerini de detaylandırıyoruz.

Handiwork için en iyi başlangıç Pal’i: Eşyalar üretmenize ve yeni yapılar yapmanıza yardımcı olması için el işi yapan Pal’lere ihtiyacınız olacak. Oyunun sonlarına doğru bazı eşyaları ve yapıları yapmak uzun zaman alıyor ve üç dakika boyunca tek bir düğmeye basılı tutmak istemiyorsanız, o zaman size yardım edecek birilerine ihtiyacınız var. Bu konunun başlangıç için en iyi ismi ise Sparkit.

Elbette, Cattiva ve Lamball da birinci seviye Handiwork özelliğine sahiptir, ancak başka şeyler (madencilik ve çiftçilik) yapmakla meşgul olacaklardır, bu yüzden etrafta bir Sparkit bulundurmak en iyisidir. Aktif olarak bir şey üzerinde çalışmadığınız zamanlarda zanaat ve inşa etmenize yardımcı olmaya ve eşyalarınızı sandıklarınıza taşımaya odaklanacaktır. Elektrik üretme becerisi konusunda endişelenebilirsiniz, ancak başlangıçta zaten elektriğe ihtiyaç duyan bir şeyiniz olmayacak, bu yüzden dikkati dağılmayacaktır.

Handiwork için en iyi oyun ortası ve sonu Pal’i: Anubis bir oyun sonu düşmanı olsa da, aslında bir sürü farklı kombinasyon kullanarak onu çok kolay bir şekilde üretebilirsiniz. Mümkün olan en kısa sürede bir tane yapın ve daha sonra Handiwork ekibinizi yükseltme konusunda gerçekten endişelenmenize gerek kalmaz. Bununla birlikte, Anubis dördüncü seviyede oyundaki en yüksek temel Handiwork statüsüne sahiptir. Pek çok şey yapabilir ve hepsini oldukça iyi yapar, bu da Anubis’i gerçekten önerdiğimiz tek çok işlevli Pal’lerden biri yapar.

 • Sparkit için yetenekler: Handiwork 1, Generating Electricity 1, Transporting 1
 • Anubis için yetenekler: Handiwork 4, Mining 3, Transporting 2
 • Anubis için çiftleşme kombinasyonu: Celaray/Relaxaurus, Penking/Bushi

Kindling için en iyi başlangıç Pal’i: Kindling sahibi Pal’ler külçe eritmenize ve yemek pişirmenize yardımcı olur. Ayrıca sahip olduğunuz ısıtıcılara da güç sağlarlar. Oyunun ilerleyen bölümlerinde daha hızlı eritme hızları isteyeceksiniz; tonlarca külçeye ihtiyacınız olacak ve bunların sürekli olarak gelmesini isteyeceksiniz. Oyunun başında ise Foxparks yeterli olacaktır.

Kindling için en iyi oyun ortası Pal’i: Lily ve Lyleen’in etrafındaki karlı bölgeye erişiminiz olduğunda, geceleri bir Kitsun bulun ve üssünüze ekleyin. İkinci seviye Kindling yeteneğine sahiptir, bu yüzden Foxparks’dan daha hızlı işlem yapabilir.

Kindling için en iyi oyun sonu Pal’i: Jormuntide Ignis, 4 Kindling temel seviyesi ile kesinlikle oyundaki en iyi Kindling Pal’dır. Tüm eşyalarınızı gerçekten hızlı bir şekilde kokulandırır, ancak çok büyüktür. Jormuntide Ignis, devasa boyutlarda, bu nedenle çoğunlukla kapalı bir üssünüz varsa, sorun çıkaracaktır. Tüm eritme aletlerimizi dışarıda tuttuğumuz için sorun yaşamadılar ama dört kez eritmek için pozisyon almaya çalışmasını izlemek zorunda kaldım. Yine de kendisini Wildlife Preserve #2 içerisinde bulup, yakalayabilirsiniz.

 • Foxparks için yetenekler: Kindling 1
 • Kitsun için yetenekler: Kindling 2
 • Kitsun için çiftleşme kombinasyonu: Penking/Rushoar, Rooby/Grintale, Gumoss/Nitewing
 • Jormuntide Ignis: Kindling 4

Mining için en iyi başlangıç Pal’i: Rushoar, taşlara vurmaktan başka hiçbir şey yapmıyor. Hepsi bu kadar. Rushoar’ın son derece temel olduğunu unutmayın. Düşük madencilik seviyesi nedeniyle cevher bile çıkaramaz. Sadece taş çıkartabilir.

Mining için en iyi oyun ortası Pal’i: Bir grup Digtoise sizi uzun bir süre boyunca idare edebilir. Her YouTuber, TikToker ve rehber yapımcısının bu şeylerle bir cevher çiftliği kurmayı önermesinin bir nedeni var. Onlarla oldukça erken karşılaşacaksınız, böylece onlardan bir demet kapabilirsiniz. Tek bildikleri şey maden çıkarmak! Tüm o cevheri sizin için çıkaracaklar.

Mining için en iyi oyun sonu Pal’i: Blazamut. Kendisinin yumurtası elde etmenin kolay bir yolu yok, Kendisi nadiren kuzeydoğudaki büyük çölün üzerinde bulunan Wildlife Preserve #3 içerisinde ortaya çıkabiliyor. Bir Blazamut’a sahip olduğunuzda, daha fazlasını elde etmek için onu bir Suzaku Aqua ile çiftleştirebilirsiniz.

 • Rushoar için yetenekler: Mining 1
 • Digtoise için yetenekler: Mining 3
 • Digtoise için çiftleşme kombinasyonu: Penking/Woolipop, Gumoss/Kingpaca
 • Blazamut için yetenekler: Mining 4, Kindling 3

Watering için en iyi başlangıç Pal’i: Ekinlerinizi sulamak için uzman bir Pal’a ihtiyacınız olmasa da, taşı Paldium parçalarına öğütmek için bir tane isteyeceksiniz. Bu Pal’ler aynı zamanda sahip olduğunuz buğdayı öğüterek un haline getirir ki bu da yemek pişirmek için her zaman iyidir. Teafant ise oyunun başında gerekli en temel şeyi yapacaktır: Ekinleri sulama.

Watering için en iyi oyun ortası Pal’i: Azurobe. Kendisini aslında çiftleştirme ile elde edebilirsiniz, ancak Alfa Azurobe’yi yakalamanız gerekiyor – kendisi 17. seviyede. Ayrıca üssünüzde devasa bir Pal olmasını istemiyorsanız, güneydeki Wildlife Preserve #1 içerisinde Azurobe almayı da tercih edebilirsiniz. Her iki durumda da bu, sadece su veren, engelleyici olmayan harika bir Pal’dır. İster bir kırıcıdan Paldium yapmak ister ekinlerinizi sulamak olsun, işlerinizi hızlıca halledecektir.

Watering için en iyi oyun sonu Pal’i: Tıpkı Jormuntide Ignis gibi, normal su tipi Jormuntide de dört temel Watering becerisi ile oyundaki kesinlikle en iyi Watering Pal’dir ve tıpkı ateş tipi kardeşleri gibi, devasa boyutlardadır. İki Alfa Jormuntide’den birini yakalayıp işe koyarsanız, daha da büyük olurlar, bu nedenle patlamayan bir üs istiyorsanız bunu önermiyoruz. Alfa Jormuntidleri yakalayın ve normal boyutta bir tane yapmak için onları çiftleştirin veya bir Elizabee ile bir Relaxaurus’u çiftleştirerek bir tane elde edin.

 • Teafant için yetenekler: Watering 1
 • Azurobe için yetenekler: Watering 3
 • Azurobe için çiftleşme kombinasyonu: Incineram/Sweepa, Elizabee/Univolt
 • Jormuntide için yetenekler: Watering 4
 • Jormuntide için çiftleşme kombinasyonu: Sweepa/Beakon, Elizabee/Relaxaurus
Palworld

Palworld için internet sitemizde daha fazla rehber bulunuyor. Bu rehberlerin tamamını hemen aşağıdaki listemizden rahatlıkla görebilirsiniz.

Temel Bilgiler

Materyaller

En İyiler

İşe Uygunluk Yetenekleri

Kule Savaşları

Ek Bağlantılar

Etiketler:

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster