Palworld şu anda erken erişimde oynanabilir durumda ve “silahlı Pokémon” olduğuna dair tüm yorumlara rağmen, aslında bundan çok daha fazlası. Bu yeni yapıt, Pocketpair ekibinin daha önce yaptığı Craftopia oyununa oldukça benziyor. Kurulması gereken çok fazla üs inşası ve otomasyon var ve bazı şeylerde ilerledikçe oyun daha ulaşılabilir hale geliyor. Oyunun öğreticisi, oyunun nasıl bir şey olduğuna dair bir fikir edinmeniz konusunda oldukça iyi ama hala açıklanmamış bazı kısımlar var. Aşağıda, bu yapıta başlamanız için birkaç ipucu ve püf noktası listeliyoruz.

Her canlıyı yakalayın: Aynı türden 10 tane yakalayana kadar, yakaladığınız her Pal için dolu deneyim puanı kazanmaya devam edeceksiniz. Açık olmak gerekirse, örneğin ilk 10 Foxpark’ınızı yakalamak size çok fazla deneyim kazandıracak ama bu ilk 10’dan sonra artık o kadar fazla deneyim kazanamayacaksınız. Bonus deneyim olmasa bile, yakaladığınız her Pal farklı özelliklere sahip olacak ve bu da onları farklı nedenlerle değerli kılacaktır. Aldığınız bir Foxpark savaşta saldırınızı artıran bir özelliğe sahip olabilirken, bir diğeri üssünüzde size yardımcı olmak için daha iyi bir özelliğe sahip olabilir. Deponuzu aynı Pal’dan 10 tane ile doldurmaktan endişeleniyorsanız, endişelenmeyin; daha sonra daha fazlasına yer açmak için onları kesebilirsiniz.

Evinizi nereye yaptığınıza çok takılmayın: Odun ve taş gibi kaynaklar konusunda endişeleriniz varsa, çok fazla endişelenmeyin; eninde sonunda üssünüze taş ocakları ve tomruk alanları yerleştireceksiniz. Böylece oyunun başlarında sınırsız miktarda kaynağa sahip olacaksınız. Ayrıca üssünüzü taşıyabilirsiniz, bu yüzden tek bir yere hiçbir zaman bağlı kalmak zorunda değilsiniz.

Tür avantajlarına dikkat edin: Evet, tıpkı diğer rol yapma oyunlarında olduğu gibi ciddi hasarlar vermek için tür avantajlarından yararlanmanız gerekecek. Dostlarınızın hangi tür hareketleri bildiğine ve rakip Pal’lerin hangi tür olduğuna dikkat ettiğinizden emin olun. Elementlerin güçlü ve zayıf yönleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için diğer rehberlerimize göz atabilirsiniz.

Seviyenizden yüksek olan canlılara karşı galip gelebilmek mümkün: Doğru planlama ile sizden 10 seviye yüksek olan Pal’leri tamamen alt edebilir ve hatta yakalayabilirsiniz. Yan yana iki yüksek seviyeli Pal görürseniz, onları aggrolamayı tekrar düşünün; iki yüksek seviyeli Pal’i alt etmek bir tanesini alt etmekten çok daha zor olacaktır. Tür avantajlarını kullanın. Düşmanları uçurtun ve dostunuzla kendiniz arasında aggro hokkabazlığı yapın. Önce bir plan yapın. Özellikle Zoe ve Grizzbolt gibi bölüm sonu savaşları için plan yapmak isteyeceksiniz.

Dostlarınızın temel yeteneklerini göz önünde bulundurun: Farklı türdeki Pal’lerin farklı uzmanlıkları vardır. Su tipi bir Pal, ekinleri sulamakta iyi olabilir ama aynı zamanda mal taşıma veya odunculuk konusunda da uzman olabilir. Üssünüzde çok çeşitli beceriler olmasını istersiniz, böylece siz keşifteyken üretimi devam ettirebilirler, bu nedenle Pal’lerin bilgi ekranlarındaki küçük simgeleri kontrol ettiğinizden emin olun. Böylece kendileri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sıkışma durumunda bunu yapın: Bu aslında pek de bir ipucu değil ama Pal’lerin sıkışıp kaldığı pek çok zaman oldu. Çalışırken aniden açlıktan ölüyorlar (onlar için yiyecek olmasına rağmen) veya çevremizden kayboluyorlardı. Bu olduğunda, Pal’i topuna geri çekin ve ister topundan ister bilgisayardan yeniden konuşlandırın. Bu, Pal’ınızı olduğu yerden düzeltecek ve çıkaracaktır.

Gece ve gündüz döngüsü önemli: Karanlık ve görmek zor olduğu için geceleri sadece uyumak cazip gelebilir ama geceleri farklı Pal’ler ortaya çıkacağı için birkaç geceyi keşfederek geçirmelisiniz. Bazı meşaleler yapın ve bu zor yaratıklardan bazılarını yakalamak için etrafa yerleştirin.

Parıltılı şeyler için gözünüzü açın: Yerde yeşil bir parıltı veya küçük bir ışıltı görürseniz, gidip onu alın. Yapıların üstündeki yeşil parlayan figürler (Lifmunk Effigies) Pal yakalama oranınızı artıracaktır. Yerdeki parlayan nesneler, Pal’lerinize belirli hareketleri öğretmek için kullanabileceğiniz beceri meyveleri gibi yararlı nesneler de olabilir.

Aynı şeyi yumurtalar için de yapın: Etrafı keşfederken farklı türde yumurtalar bulabilirsiniz. Onları toplayın ve daha fazla Pal çıkarmak için bir kuluçka makinesine koyun. Bu sayede yakın çevrede görmediğimiz Pal’lerı hızlı bir şekilde elde edebildik ve çeşitlilik her zaman iyidir.

Hayatta kalma rehberini okuyun: Öğretici bunu yapmanızı söylüyor ama ben sadece görevi bitirmek için açıp, kapattığınızı biliyorum. Göz gezdirmek için bir saniyenizi ayırın; orada deneyimleyene veya kılavuzda okuyana kadar açıklanmayan şeyler var. Örneğin, dost canlısı bir karaktere vurursanız Grand Theft Auto tarzı polisler tarafından aranacağınızı ve kovalanacağınızı biliyor muydunuz? Ben bilmiyordum ama o lanet rehberi okusaydım öğrenirdim.

Palworld

Palworld için internet sitemizde daha fazla rehber bulunuyor. Bu rehberlerin tamamını hemen aşağıdaki listemizden rahatlıkla görebilirsiniz.

Temel Bilgiler

Materyaller

İşe Uygunluk Yetenekleri

Kule Savaşları

Ek Bağlantılar

Etiketler:

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster