Bu rehber yazımızda, Palworld içerisinde Kerestecilik İş Uygunluğuna (Lumbering Work Suitability) sahip tüm dostların bir listesi yer alıyor. Hangi dostların kerestecilikte en iyi olduğunu ve keresteciliğin hangi yapılar için kullanıldığını öğrenmek için rehberimizi okumaya devam edin.

Dost Özü Yoğunlaştırıcısını (Pal Essence Condenser) kullanarak, bir dostun tüm İş Uygunluklarını bir seviye yükseltmek mümkündür. Bu önemlidir; beşinci seviye İşe Uygunluğa sahip bir Pal elde etmenin tek yolu budur. Pal zaten dördüncü seviye İşe Uygunluğu olduğu sürece, 4 yıldıza kadar yükseldiğinde iş uygunluğu da beşinci seviyeye yükseltilecektir. Yalnız, kerestecilik için şu anda yalnızca dördüncü seviyeye kadar çıkıyor, ancak yatırım yapmayı ve birini 4 yıldıza yükseltmeyi seçerseniz, taşıma beşinci seviyeye sahip bir Wumpo veya Wumpo Botan iş görebilir.

Wumpo ve Wumpo Botan, Kerestecilik için en iyi oyun sonu dostlarıdır; en yüksek Kerestecilik seviyesine ve aynı zamanda en yüksek Taşıma seviyesine sahiptirler, bu da hasat ettikleri Odun ve Lifleri hızlı bir şekilde taşımalarına olanak tanır. Bununla birlikte, bunlardan birini yalnızca Kerestecilik için kullanmayı planlıyorsanız, başka görevler yapmak için kaçmaması için onu almayı ve bir Güç Jeneratörüne atamasını sabitlemeyi unutmayın.

Tanzee ise en iyi erken oyun Oduncu Pal’dır; başlangıç konumuna yakın düşük bir seviyede karşılaşılır ve her zaman faydalı olan Dikim, Toplama ve Taşıma kombinasyonuna sahiptir, en önemlisi de topladığı Odun ve Lifleri taşıyabilmesi için Taşıma’dır.

  • Dördüncü seviye kerestecilik: Yok.
  • Üçüncü seviye kerestecilik: Bushi, Wumpo, Wumpo Botan ve Warsect.
  • İkinci seviye kerestecilik: Mossanda, Mossanda Lux, Eikthyrdeer, Eikthyrdeer Terra, Gorirat, Reindrix, Dinossom, Dinossom Lux, Verdash, Elphidran Aqua, Elphidran, Cryolinx, Blazehowl Noct, Blazehowl, Mammorest Cryst, Mammorest, Fenglope, Menasting, Grizzbolt, Paladius ve Necromus.
  • Birinci seviye kerestecilik: Lifmunk, Tanzee, Arsox, Cawgnito, Robinquill, Robinquill Terra, Beegarde, Elizabee, Univolt, Pyrin Noct ve Pyrin.

Kerestecilik esas olarak bir Tomruk Sahasında Odun hasat etmek için kullanılır, böylece ağaçları elle kesmenize veya üssünüzü bir ormanın ortasına koymanıza gerek kalmadan çok miktarda odun elde edebilirsiniz. Lif için ise, Odunu bir Kırıcıya besleyebilirsiniz ve Kırıcı size her bir Odun parçası için 2 Lif verecektir. Sadece Kırıcıya güç verebilecek Sulama özelliğine sahip bir Dostunuz olmasını unutmayın, aksi takdirde makine çalışmayacaktır.

Kerestecilik ayrıca bir Pal’ın üs içinde doğal olarak ortaya çıkan ağaçları kesmesini sağlar. Engelsiz temiz bir üsse ihtiyacınız varsa ve ağaçların ortaya çıkmasını engellemek için üs temelleri atmak istemiyorsanız bu yararlı olabilir.

Kütük ve Balta, Kerestecilik gerektiren bir yapı değildir, bunun yerine Kerestecilik gerektiren herhangi bir görevin çalışma hızını pasif olarak artıran bir yapıdır. Bu, ağaçları kesmek için gereken süreyi büyük ölçüde azaltacak ve uzun bir süre boyunca normalden daha fazla Odun yaratacaktır.

Palworld

Palworld için internet sitemizde daha fazla rehber bulunuyor. Bu rehberlerin tamamını hemen aşağıdaki listemizden rahatlıkla görebilirsiniz.

Temel Bilgiler

Materyaller

En İyiler

İşe Uygunluk Yetenekleri

Kule Savaşları

Ek Bağlantılar

Etiketler:

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster