Palworld oyununa başladıktan kısa bir süre sonra yumurtalarla karşılaşacaksınız. Bu yumurtalar her yerde bulunur ve farklı boyutlarda ve elementlerde gelir. Beklendiği gibi, bu yumurtaların içinde yumurtadan çıkacak Pal var ama önce bir kuluçka makinesine ihtiyacınız olacak. Bu rehber yazımızda yumurtaları nasıl bulacağınızı, bir kuluçka makinesini nasıl yapacağınızı ve genel olarak yumurtaların nasıl çalıştığını açıklayacağız.

Yumurtaları haritanın her yerinde belirli doğma noktalarında bulabilirsiniz. Bir yumurtayı aldıktan sonra, başka bir yumurta eninde sonunda o yerde yeniden doğacaktır. Haritanın etrafındaki yüzlerce yumurtaya işaret etmek için etkileşimli bir harita aracı kullanabilirsiniz. Bu noktada yeniden ortaya çıkan yumurtalar rastgeledir, bu nedenle bir gün bir noktada nemli bir yumurta bulabilir, ancak ertesi gün orada yemyeşil bir yumurta bulabilirsiniz.

Yumurtaların normal, büyük ve devasa olmak üzere üç boyutta olduğunu ve büyük olduklarında daha ağır olduklarını unutmayın. Ayrıca 19. seviyeye ulaştığınızda ve üreme çiftliğinin kilidini açtığınızda sahip olduğunuz dostlarınızı (Pal) çiftleştirebilirsiniz. Karşı cinsten iki dostunuzu başarılı bir şekilde eşleştirdikten ve onlara kek verdikten sonra, bir yumurta üreteceklerdir.

Yumurtaları kuluçkaya yatırmak için bir yumurta kuluçka makinesine ihtiyacınız olacak. Yumurta kuluçka makinesinin tarifini açmak için en az yedinci seviyede olmanız ve bir Ancient Technology puanına (Zoe ve Grizzbolt gibi bölüm sonu karşılaşmalarını veya haritadaki büyük Chillet’i yenerek elde edilir) ihtiyacınız olacak. Tarifin kilidini açtıktan sonra, 10 Paldium Fragment, beş kumaş, 30 taş ve iki kadim medeniyet parçası kullanarak yumurta kuluçka makinesini inşa edebilirsiniz. Parçaları, bölüm sonu savaşlarında galip gelerek elde edebilirsiniz.

Palworld içerisindeki her elementin ona uyan bir yumurtası vardır ve bu yumurtadan türüne uygun bir Pal çıkar. Örneğin, nemli bir yumurtadan çıktıktan sonra bir Celaray veya bir Fuack elde edebilirsiniz. Yumurta ne kadar büyükse, içindeki Pal o kadar “nadir” olacaktır. Nadir kelimesinin etrafına tırnak işareti koydum; bu kelimenin tam anlamıyla düşük belirme oranına sahip nadir bir Pal değil, daha ziyade oyunun sonlarına doğru ortaya çıkan bir Pal.

Örneğin, büyük bir yemyeşil yumurtadan bir Mammorest çıkabilir; Mammorest’i etrafta dolaşırken oldukça yaygın bir şekilde bulabilmenize rağmen, genellikle haritada yalnızca orta seviye 30’larda bulunur. Bununla birlikte, büyük yumurtaları çıkarmak, oyunun ilerleyen safhalarında bazı dostları erkenden elde etmek için iyi bir yoldur. Çeşitli yumurta türleri aşağıdaki unsurlara karşılık gelir:

  • Scorching Egg: Fire
  • Verdant Egg: Grass
  • Rocky Egg: Ground
  • Electric Egg: Electric
  • Damp Egg: Water
  • Frozen Egg: Ice
  • Dragon Egg: Dragon
  • Dark Egg: Dark
  • Common Egg: Neutral
Palworld

Palworld için internet sitemizde daha fazla rehber bulunuyor. Bu rehberlerin tamamını hemen aşağıdaki listemizden rahatlıkla görebilirsiniz.

Temel Bilgiler

Materyaller

En İyiler

İşe Uygunluk Yetenekleri

Kule Savaşları

Ek Bağlantılar

Etiketler: