Element ve tür tablosu, Palworld oyununun yaratık temelli savaşının bel kemiğidir. Diğer benzer rol yapma oyunlarında da olduğu gibi bu yapıt içerisinde de elementlerin güçlü ve zayıf olduğu bir sistem kullanılıyor ve doğru türde hareketler kullanırsanız, düşmanlara karşı daha fazla hasar verebiliyorsunuz. Benzer bir mekaniği kullanan birçok oyunda olduğu gibi elinizde bir tür tablosu olması çok önemlidir. Bu rehber yazımız ise tam olarak o noktaya odaklanıyor.

Herhangi bir Pokémon oyunu oynadıysanız, muhtemelen temel bilgileri biliyorsunuzdur: Ateş tipi hareketleri doğa tipi Pal’lere karşı kullanmak daha fazla hasar verir ve doğa tipi hareketleri, ateş tipi Pal’lere karşı kullanmak daha az hasar verir. Palworld oyununun elementleri ele alış sistemi aslında Pokémon gibi oyunlarda sunulanlardan biraz daha basit; elementlerin birden fazla zayıflığı yok. Bu da işleri basit tutuyor. Elektrik tipi bir Pal’a karşı mı savaşıyorsunuz? Su tipi Pal getirmeyin. Birden fazla güce sahip olan tek element hem buza, hem de doğaya karşı güçlü olan ateştir.

Tüm bunlara rağmen, Pal’lerın diğer hareket türlerini de öğrenebileceğini unutmayın. Dövüştüğünüz ateş tipi Pal’ın toprak tipi bir hareketi olabilir, bu nedenle Pal’ınızın süper etkili hasar almadığından emin olmak için dövüşe – özellikle Zoe ve Grizzbolt gibi bölüm sonu savaşlarına – dikkat etmeniz önemlidir. Palworld oyununun tür ve element çizelgesini görmek ve tüm elementleri ve ilgili güçlü ve zayıf yönlerini öğrenmek için rehberimizi okumaya devam edin.

ElementBunlara Karşı GüçlüBunlara Karşı Güçsüz
FireGrass, IceWater
GrassGroundFire
GroundElectricGrass
ElectricWaterGround
WaterFireElectric
IceDragonFire
DragonDarkIce
DarkNeutralDragon
NeutralDark
Palworld

Palworld için internet sitemizde daha fazla rehber bulunuyor. Bu rehberlerin tamamını hemen aşağıdaki listemizden rahatlıkla görebilirsiniz.

Temel Bilgiler

Materyaller

İşe Uygunluk Yetenekleri

Kule Savaşları

Ek Bağlantılar

Etiketler:

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster