Palworld içerisindeki tüm dostlar (Pal) birbirleriyle üreyebilir, bu da oyunda kimi kurduğunuza bağlı olarak farklı Pal’ler ortaya çıkaracak binlerce kombinasyon olduğu anlamına gelir. Oyundaki çiftleştirme sistemi çok karmaşık değildir ama istediğiniz sonuçları elde etmek için nasıl kombinasyon yaptığınıza dikkat etmeniz gerekir.

Neredeyse sadece çiftleştirme yoluyla elde edebileceğiniz bazı alt türler de oyunda mevcuttur. Palworld içerisinde üremeye başlamak için bir üreme çiftliğine, biraz pastaya ve iki Pal’e ihtiyacınız olacak. Aşağıda, oyundaki çiftleştirme sisteminin nasıl çalıştığını ve üremenin kilidini nasıl açacağınızı detaylandırıyor ve alt türlerle sonuçlanan bazı üreme kombinasyonlarını listeliyoruz.

Bir üreme çiftliği kurduktan sonra, çiftliğe bir dişi ve bir erkek Pal yerleştirin ve çiftliğe bağlı sandığa en az bir pasta koyun. Sandıktaki her pasta için iki Pal, bir yumurta üretecektir. Çiftlik sandığına konulan herhangi bir pasta bozulmaz, bu nedenle istediğiniz kadar pasta yapıp, orada bırakabilirsiniz. Yiyeceklerin geri kalanına olan şey, o sandıkta pastalara olmuyor.

Yetiştirdiğiniz tüm dostlar (Pal), pasif becerilerini aktarmak için bir değişikliğe sahiptir. Yani, eğer bir Pal, “çalışma kölesi” becerisine sahipse, çocuklarının da sahip olma şansı vardır. Bu garanti değildir ama bu özellikle güçlü Pal’ler üretmek için iyi bir yoldur. Üreme yoluyla elde edilen bir Pal, anne ve babasında olmayan tamamen yeni bir özellik ile de doğabilir.

Yumurtadan çıkan Pal, rastgele değil ve her Pal’e atanan gizli bir güç seviyesi değerini alan oyun içi bir formülden geliyor. Burada ayrıntılara girmeyeceğim ama özetle, güçsüz iki Pal ile oyun sonu seviyesindeki bir Pal elde edebilmek mümkün değil. Tüm canlıların üremesi tamamlandığında, bir yumurta kuluçka makinesine koyabileceğiniz bir yumurta üreteceklerdir.

Üreme çiftliği ve pasta yapımı

19. seviyeye ulaştığınızda, teknoloji ağacınızdan üreme çiftliğinin kilidini açabileceksiniz. Bir tane inşa etmek için 100 odun (wood), 20 taş (stone) ve 50 lif (fiber) gerekir. Üreme çiftliğinin oldukça büyük olduğunu unutmayın, bu nedenle üssünüzü düz bir alana inşa etmediyseniz, bunun için bir yer bulmakta zorlanabilirsiniz. Hazırlığınızı şimdiden yapın.

Pasta için ise öncelikle un yapmanız gerekecek, bu yüzden 15. seviyede açılan bir değirmen yaptığınızdan emin olun. Bunlardan birini 50 odun ve 50 taşla inşa edin. Un yapmak için buğday ekim alanınızı (üssünüzü yükseltmek için inşa etmeniz gereken başka bir 15 .seviye kilidi) kullanarak yetiştirdiğiniz buğdayı ekleyin.

17. seviyede; 20 odun, 15 külçe (ingot) ve 3 alev organı (flame organ) kullanarak inşa edebileceğiniz bir pişirme kabının kilidini açacaksınız. Pasta yapmak için buna ihtiyacınız var; pastalar, başlangıç kampının ateşinde yapılamıyor. Tüm bunlara sahip olduğunuzda, tencerenizde beş un, sekiz kırmızı meyve, yedi süt, sekiz yumurta ve iki bal kullanarak bir kek yapabilirsiniz.

Cinnamoth yakalayarak veya öldürerek bal elde edebilirsiniz ama bir veya iki Beegarde yakalamanızı ve onları üssünüzdeki bir çiftliğe koymanızı öneririz; sizin için sürekli bal üreteceklerdirBeegarde’ı tespit edebildiğimiz en yakın yer, Lake Center isimli hızlı seyahat noktasının kuzeyiydi. Sizler daha farklı yerlerde de onları bulabilirsiniz.

Mevcut tüm çiftleştirme kombinasyonları

Palworld içerisinde o kadar çok üreme kombinasyonu var ki, hepsini listelersek internet sitesi çökebilir. Bu yüzden bunu yapmak yerine, Reddit üzerinde u/blahable tarafından yapılan bu harika üreme hesaplayıcısını size yönlendireceğiz. Bu, ister belirli bir Pal’ın nasıl yapılacağını hesaplamaya çalışıyor olun, ister iki Pal’in ne yapacağını anlamaya çalışıyor olun, isteyebileceğiniz tüm bilgilere sahiptir. Bununla birlikte, sadece alt Pal türlerini elde etmek için kombinasyonların bir listesini arıyorsanız, hemen aşağıdaki tabloyu kullanabilirsiniz.

Birinci Palİkinci PalSonuç Pal
JolthogPengulletJolthog Cryst
MauPengulletMau Cryst
GobfinRoobyGobfin Ignis
HangyuSweeHangyu Cryst
MossandaGrizzboltMossanda Lux
EikthyrdeerHangyuEikthyrdeer Terra
IncineramMaraithIncineram Noct
LeezpunkFlambelleLeezpunk Ignis
RobinquillFuddlerRobinquill Terra
PyrinKatressPyrin Noct
DinossomRayhoundDinossom Lux
SurfentDumudSurfent Terra
VanwyrmFoxcicleVanwyrm Cryst
ElphidranSurfentElphidran Aqua
BlazehowlFelbatBlazehowl Noct
RelaxaurusSparkitRelaxaurus Lux
BroncherryFuackBroncherry Aqua
ReptyroFoxcicleIce Reptyro
KingpacaReindrixIce Kingpaca
MammorestWumpoMammorest Cryst
SuzakuJormuntideSuzaku Aqua
LyleenMenastingLyleen Noct
FrostallionHelzephyrFrostallion Noct
Palworld

Palworld için internet sitemizde daha fazla rehber bulunuyor. Bu rehberlerin tamamını hemen aşağıdaki listemizden rahatlıkla görebilirsiniz.

Temel Bilgiler

Materyaller

İşe Uygunluk Yetenekleri

Kule Savaşları

Ek Bağlantılar

Etiketler:

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster