Palworld içerisinde karbon fiber ve rafine metal yapmak için kömüre ihtiyacınız olacak, her ikisi de yüksek seviye küreler ve silahlar gibi temel teknolojiler için gereklidir. Bu video oyununda kömürü nerede bulabileceğinizi ve bu kaynağı çıkarmak için bazı önemli yerleri öğrenmek için sizlerin karşısına yeni bir rehber yazısı ile çıkmak istedik.

Palworld içerisinde kömür (coal), kömür kayası (coal rock) kazılarak elde edilir. Ayrıca, Blazamut ve Menasting canlılarından da birer ganimet olarak düşebilir. Kendisi, envanterinizde beş birim yer kaplar ve 2 birime satılabilir. Kömürü, geliştirilmiş fırında rafine külçeler oluşturmak için külçelerle birlikte kullanabilmeniz mümkündür. Kendisi, yaygın ve temel bir materyaldir.

Kömür elde etmenin en kolay olduğu yerler haritanın merkezine yakın çöl ve karlı dağın güneyindeki Verdant Brook bölgesidir. Çölün etrafında normal taş düğümlerinizden daha koyu ve cevher düğümlerinizden daha tek renkli olan büyük siyah kayaları arayın. Kömür herhangi bir kazmayla çıkarılabilir ama daha yüksek seviyeli bir kazma, madencilik sürecini biraz daha hızlandıracaktır.

Çölde çok fazla ışınlanma noktası yoktur, bu nedenle üssünüze kömür taşımak biraz zor olabilir. Bununla mücadele etmek için, üssünüze kolayca hızlı seyahat edebilmeniz için yedek bir Palbox yerleştirebileceğiniz birkaç önemli yer var. Çölde birbirine yakın beş kömür düğümü olan iki yer var ama gündüzleri ısıya dayanıklı zırhınızı, geceleri ise soğuğa dayanıklı zırhınızı giymeyi unutmayın.

İlk konum (-157, -92) koordinatlarında bulunabilir. Alfa Pal patronu Anubis yakınlarda dolaşabileceğinden dikkatli olun. İkinci konum (-97, -120) koordinatlarında bulunabilir. Bu konum bir kaya oluşumunun tepesindedir, bu nedenle üs baskınlarına karşı nispeten güvenlidir. Verdant Brook’taki her iki konum için de uçan bir binek almanızı öneririz, aksi takdirde bir ton tırmanış yapmanız gerekecektir.

Kömür bulmak için ilk ve muhtemelen en iyi konum (189, -40) koordinatlarında bulunabilir. Bu konumda ayrıca küre üretiminize kesinlikle yardımcı olacak sekiz cevher düğümü vardır. İkinci konum (290, -20) koordinatlarında bulunabilir. Ne yazık ki, bu konumda kömürün hemen yanında sekiz cevher düğümü yok ama doğuya doğru kısa bir yürüyüş mesafesinde yedi cevher düğümü var.

Palworld

Palworld için internet sitemizde daha fazla rehber bulunuyor. Bu rehberlerin tamamını hemen aşağıdaki listemizden rahatlıkla görebilirsiniz.

Temel Bilgiler

Materyaller

En İyiler

İşe Uygunluk Yetenekleri

Kule Savaşları

Ek Bağlantılar

Etiketler: