Palworld içerisinde savaşmak bir zorunluluktur; oyunda ilerlemenin tek yolu budur. Daha fazla Pal yakalamak, oyunda ilerlemek ve kule patronlarını yenmek için savaşabilmeniz gerekir. Pal isimli dostlarımız ile nasıl savaşacağınız, birbirleriyle savaşmak için kendilerini nasıl kullanacağınız ve saldırıya uğradığınızda nasıl kaçacağınız hakkında daha fazla bilgi için okumaya devam edin.

Zayıflamış dostları ele geçirmek için kullanabileceğiniz silahlar üretebilir veya uiyecek ya da malzeme gibi ganimetler için onları biçebilirsiniz. Seviye atlayarak veya şemaları kullanarak daha fazla silahın kilidi açılabilir. Menzilli silahlar, bir Pal’ın zayıf noktalarına nişan aldığınızda ekstra hasar verebilir. Bunlar genellikle kafadır, bu yüzden şahdamarına nişan aldığınızdan emin olun! Ayrıca, güçlendikçe zırhlara, kalkanlara, başlıklara ve aksesuarlara erişebileceksiniz. Bunların hepsi hem dostlar, hem de insanlar tarafından verilen hasarı azaltmanıza yardımcı olabilir.

Dost küreleri ile dostları yakalayarak, sizin yerinize savaşmaları için onları kullanabilirsiniz. Yolunuza çıkmaya cüret eden herkesi biçmek için kullanabilecekleri hareketlere sahipler! Eyer üreterek de belirli dostlara binebilir ve bindiğiniz dost ile ateş edebilir, yakalayabilir ve hatta saldırabilirsiniz. Belirli giyilebilir eşyaları üreterek, belirli dostları donatabilir ve onları silah olarak saldırmak için kullanabilirsiniz. Hatta bazıları aynı anda birden fazla Pal’a sahip olmanıza izin verir.

Belirli işlenebilir eşyalar, dostlarınıza silah takmanıza ve hatta dostların kendilerini cephane olarak kullanmanıza olanak tanır. Dostlar için yapay zeka, dost komutları çarkının üzerine gelinerek değiştirilebilir. Bu, hedeflediğiniz bir düşmana odaklanmanıza, saldırmayı durdurmanıza ve hatta vahşileşip size saldıran her şeye saldırmanıza olanak tanır. Komut tekerleği, klavyede 4’e basarak veya kumandada sağ çubuğa basarak görüntülenebilir.

Biraz dayanıklılık kullanarak tehlikenin yolundan yuvarlanabilirsiniz. bunu saldırılardan kaçmak ve zarar görmeden eğilmek için kullanın. Yuvarlanmak için klavyenizdeki Ctrl tuşuna veya kumandadaki sol çubuğa basın. Savaşmak için kendi dostunuzu da göndererek düşmanlarınızın dikkatini dostlarınıza çekebilir ve hasarın yükünü onların almasını sağlayabilirsiniz. Kumandadaki sol omuz tuşunu veya klavyedeki E tuşunu kullanarak dostlarınızı gönderin.

Siz saldırıya uğrarken diğer dostların kendi işlerine baktığını fark ederseniz, saldırganınızı rastgele bir Pal’e saldırması için yemleyerek birbirleriyle savaşmalarını sağlayabilirsiniz. Bazı dövüşlerde, düşmanlarınızın saldırılarını engellemek için çevrenizden yararlanabilirsiniz. Zoe ve Grizzbolt’una karşı mücadele, bu mekaniği kullanan harika bir yoldur.

Palworld

Palworld için internet sitemizde daha fazla rehber bulunuyor. Bu rehberlerin tamamını hemen aşağıdaki listemizden rahatlıkla görebilirsiniz.

Temel Bilgiler

Materyaller

En İyiler

İşe Uygunluk Yetenekleri

Kule Savaşları

Ek Bağlantılar

Etiketler:

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster