Palworld içerisindeki belirli bir noktaya geldiğinizde, külçe yapmak için çok fazla cevhere/madene ihtiyacınız olacak. Maden yatakları dünyanın çeşitli yerlerine dağılmış olsa da, tekrar ziyaret etmeye değer tonlarca maden yatağı içeren birkaç yer var. Maden yatakları belirli zamanlarla yeniden doğar, bu nedenle bu yatakların yakınında bir üs kurabilir ve Pal’lerinizi sizin için otomatik olarak madencilik yapmaları için ayarlayabilirsiniz ama bunu yapmak için bazı yüksek seviyeli dostlara ihtiyacınız olacaktır. Aşağıda, bu oyunda cevherleri nerede bulabileceğinizi açıkladık.

Cevher toplamak için herhangi bir kazma yeterli olacaktır. Daha yüksek seviyeli bir kazma, cevheri daha hızlı çıkaracaktır ama başlangıç kazmasıyla bile cevher çıkarabilirsiniz. Oyunda madencilik için etkili olabilecek ilk konum, Desolate Church alanının hemen yukarısıdır. Chillet ile karşılaştığınız alanın kuzeyinde de bolca maden bulabilirsiniz.

Bu bölgelerden en iyi şekilde yararlanmak için oralara kamplar kurabilirsiniz ama buralarda kamp kurmak istemiyorsanız, sadece cevheri toplayıp, geri taşıyabilirsiniz. Ayrıca, çok fazla ağırlık taşımaktan endişe ediyorsanız, taşıma kapasitenizi artırmak için Cattiva veya Broncherry gibi dostlarınızı yanınıza almayı unutmayın. Palworld içerisinde mutlaka daha fazla cevher yatağı bulabilirsiniz ama oyunun başlarında ulaşması en kolay olan bunlardır.

Madencilik için Pal seçiminiz doğru olsun: Cevher toplamanıza yardımcı olmak için Pal’lerin madencilik becerilerinin en az ikinci seviyede olması gerekir. Digtoise (orta çöl bölgesinde bulunabilir) gibi dostlar bu konuda yardımcı olabilir. Digtoise’ı uzak bir kuzey bölgesinde de bulabilirsiniz ama çöl oyunun erken bölümlerinde çok daha erişilebilir olacaktır. Yine de çöl için ısıya dayanıklı ekipmanlara ihtiyacınız olacak.

Penking gibi diğer bazı dostlar da ikinci seviye madenciliğe sahiptir ama Penking’in sulama, el işi, taşıma ve soğutma gibi birçok başka becerisi de olduğundan, dikkati dağılır ve çok fazla başka iş yapar. Digtoise gibi yalnızca madencilik yeteneklerine sahip bir Pal kullanmanın en iyisi olduğunu gördük. Bu yüzden madencilik ordunuzu ona göre kurun efendim.

Palworld

Palworld için internet sitemizde daha fazla rehber bulunuyor. Bu rehberlerin tamamını hemen aşağıdaki listemizden rahatlıkla görebilirsiniz.

Temel Bilgiler

Materyaller

En İyiler

İşe Uygunluk Yetenekleri

Kule Savaşları

Ek Bağlantılar

Etiketler: