Pokémon benzeri hayatta kalma ve zanaat oyunu olan Palworld, çok oyunculu bir şekilde de oynanabilir ama bunu yapmak biraz zorlayıcı olabiliyor. Oyunda tam olarak PvP özellikleri yok ve daha büyük üsler inşa etmek ve kötüleri alt etmek için arkadaşlarınızla işbirliği yapabilseniz de ilerlemenin bir kısmı tek başına kalıyor. Eğer bu oyunu arkadaşlarınızla, eğlenceli bir şekilde oynamak istiyorsanız, aşağıda çok oyunculu oyun ve çapraz oyunun (veya eksikliğinin) nasıl çalıştığını sizler için açıklıyoruz efendim.

Palworld, çok oyunculu olarak böyle oynanır: Kişisel bir kayıt dosyasında (dört oyuncuya kadar) arkadaşlarınıza ev sahipliği yapabilir veya onlara katılabilir ya da özel bir sunucuya (32 oyuncuya kadar) katılabilirsiniz. Kişisel bir kayıt dosyasına katılmak için ev sahibi oyuncunun seçeneklerinde bulabileceği davet kodunu girmeniz yeterlidir. Eğer davet kodu görünmüyorsa, ev sahibi olarak dünya ayarlarından çok oyunculu seçeneği açmanız gerekebilir. Her yeni oturum başlattığınızda, yeni bir kod oluşturulacağından arkadaşlarınıza davet kodunu göndermeniz gerekecektir.

Özel bir sunucuda oynamak için Palworld yapıtının genel sunucularından birine katılabilir, kendi sunucunuzu kurabilir ya da bir hosting sitesine sunucu kurulması için ödeme yapabilirsiniz. Özel sunucular sadece Steam üzerinde mevcut, bu nedenle kendinizi dört oyunculu oturumlarla sınırlamak istemiyorsanız, oyunu Xbox yerine Steam üzerinde oynamanız gerekecek.

Çok oyunculu deneyimde neler mevcut: Palworld içerisindeki çok oyunculu oyun, normal oyun modundan oldukça farklı oynanır. İlk olarak, Zoe ve Grizzbolt gibi kule patronlarını grup olarak birlikte alt edebilirsiniz. Loncalar, parti gibi çalışır ve yalnızca loncanızdaki kişiler üssünüzde sizinle birlikte çalışabilir. Arkadaşlarınız benzersiz üsler inşa etmek istiyorlarsa, kendi loncalarında olmak isteyeceklerdir. Dünya keşfi ise tek başınadır. Oyuncuların haritayı bireysel olarak ortaya çıkarması ve hızlı seyahat noktalarının kilidini açması gerekecek. Son olarak, ganimetler oyuncuya değil, dünyaya özgüdür. Yerde bir sandık görürseniz ve onu alırsanız, arkadaşlarınız ona sahip olamaz.

Oyunu neden çok oyunculu bir şekilde oynayamıyorsunuz: Oyunun şu anki muazzam popülerlik seviyesi bazı sunucu stabilite sorunlarına neden oluyor. Sorun sizde değil, Palworld yapıtında. Bununla birlikte, çok oyunculu deneyimi oynamanızın engellendiğini belirten bir notla karşılaşırsanız, oyunlar size hata verdiğinde olağan düzeltmeleri yapmayı deneyebilirsiniz. Yani, oyunu kapatıp, yeniden başlatın, oyunu yönetici olarak çalıştırın ve konsolunuzu veya bilgisayarınızı kapatıp, tekrar açın. Ne yazık ki şu anda yapacak daha fazla bir şey yok.

PC ile Xbox arasında çapraz platform desteği var mı: Hayır. Palworld oyununun Xbox sürümü ve Steam sürümü birbiriyle oynayamaz. Ayrıca, PC üzerinde Xbox Game Pass aracılığıyla oynanabilen sürüm de oyunun Steam sürümüyle çapraz platform üzerinde uyumlu değildir. Eğer arkadaşlarınızla oynamak istiyorsanız, ya hepiniz Steam üzerinden ya da hepiniz Xbox üzerinden oyunu oynamalısınız. Geliştirici ekip tarafından verilen bir bilgiye göre çapraz platform özelliği gelecekte oyunculara sunulacak bir özellik olacak.

PlayStation üzerinde bu oyunu oynamak mümkün mü: Geliştirici ekibin söylediğine göre Palworld şu anda PlayStation 5 için geliştirilmiyor. Bunun muhtemelen en büyük nedeni, Sony Interactive Entertainment ekibinin erken erişim oyunlarını PlayStation Store üzerinde bulundurmuyor olması. Oyun, tam çıkışını gerçekleştirdikten sonra PlayStation için gelebilir.

Palworld

Palworld için internet sitemizde daha fazla rehber bulunuyor. Bu rehberlerin tamamını hemen aşağıdaki listemizden rahatlıkla görebilirsiniz.

Temel Bilgiler

Materyaller

En İyiler

İşe Uygunluk Yetenekleri

Kule Savaşları

Ek Bağlantılar

Etiketler: