Palworld oyununu oynarken, içinde bölüm sonu (patron, boss) savaşları bulunan kulelere rastlayacaksınız. Zoe ve Grizzbolt ardından savaşmanızı önerdiğimiz ikinci kule patronu, başlangıç platosunun kuzeyindeki buzlu bir alanda bulunan bir ikili olan Lily ve Lyleen. Tahmin edebileceğiniz gibi bu kule patronları Palworld için Pokémon markasındaki spor salonlarına en yakın şeylerdir ama aslında çok farklıdırlar. İçeride, bir Pal ve eğitmenine karşı zamanlanmış bir boss savaşı sizi bekler.

İkiliyi yendiğinizde bir başarım ve beş kadim teknoloji puanı (Ancient Technology Point) kazanacaksınız, bu da çok kullanışlı mor sütundan zanaat tariflerini öğrenmenizi sağlayacak. Ayrıca, süzülmek için güzel bir yüksek yer olarak hizmet veren kulenin tepesine erişim kazanacaksınız. Bu rehber yazımızda, Palworld içerisindeki Lily ve Lyleen ikilisini nasıl yeneceğinizi açıklıyoruz. Tüm bunları normalde tek başımıza yaptığımızı unutmayın, bu nedenle çok oyunculu veya farklı bir zorluk ayarında çalıştırmanıza bağlı olarak farklılık gösterebilir.

Free Pal Alliance kulesinin etrafındaki canlıların seviyelerine dayanarak, tür avantajlarınız ve bir stratejiniz olduğu sürece Lily ve Lyleen ikilisini muhtemelen 25. seviye civarında kolaylıkla temizleyebilirsiniz. Bu ikilinin yaklaşık 69.000 canı var ve Lyleen, çim (grass) tipindedir, bu nedenle onu kolayca alt etmek için ateş (fire) tipi hamleler getirin. Lyleen, su (water) tipi hareketlere sahip, bu nedenle aslında ateş tipi olmayan ancak ateş tipi hareketlere sahip Pal getirmenizi de öneririz. Ayrıca o seviyede yapabileceğiniz en yüksek zırha (metal zırh) ve sahip olabileceğiniz en iyi silahlara (tüfek veya tabanca) sahip olmalısınız.

Free Pal Alliance kulesi ilk başlangıç alanının kuzeyinde ve ilk kulenin de kuzeyindedir. Küçük karlı bir alandadır, bu yüzden oraya ulaşmak için soğuğa dayanıklı giysileriniz olduğundan emin olun. Yukarıdaki önerileri uygulayarak hazırlandıysanız ve hala patron savaşında zorlanıyorsanız, nasıl hayatta kalacağınıza dair birkaç ipucumuz da var. Mesela, ilk olarak, Lyleen eğer Pal’inize su baloncukları atıyorsa, dostunuzu geri çekin. Onları kolayca kaçınabilecekleri hasarlarla vurulmasına izin vermeyin. Su kabarcığı kaybolduğunda Pal’i tekrar çağırın.

Ayrıca, Lyleen size tekil su baloncuğu fırlattığında bir sütunun arkasına saklanın. Birden fazla baloncuk atışı sütunların içinden ve etrafından geçebilir ama büyük baloncuk saldırısı geçemez. Daha sonra Lyleen’in saldırılarından kaçmaya devam edin ve dostlarınızın canı azaldığında onları değiştirin. Savaşta nakavt olmalarını istemezsiniz. Toplarına geri döndüklerinde, canları yavaşça iyileşecektir. Ayrıca, hasar vermeye yardımcı olması için silahlarınızı ateşlemeye devam edin. Önden yapılan kafa atışları ekstra hasar verir.

Dostlarınızı sık sık geri çağırarak ve dışarı göndererek yeniden yönlendirin. Lyleen veya Pal’leriniz sütunların arkasında sıkışıp kalabilir, bu yüzden engellenen mermi saldırıları yapacaklardır. Bu çok büyük bir zaman kaybıdır, bu yüzden Pal’inizi geri çağırmaktan ve Lyleen’i net bir şekilde vurabilmeleri için onları yeniden yönlendirmekten çekinmeyin. Tüm bunları yaptıktan sonra, Lily ve Lyleen’i çok fazla sorun yaşamadan alt edebilmeniz gerekir. Hala zorlanıyorsanız, dövüşü kolaylaştırmak için dışarı çıkıp biraz daha seviye atlamak için daha fazla Pal yakalamak gerekebilir.

Palworld

Palworld için internet sitemizde daha fazla rehber bulunuyor. Bu rehberlerin tamamını hemen aşağıdaki listemizden rahatlıkla görebilirsiniz.

Temel Bilgiler

Materyaller

İşe Uygunluk Yetenekleri

Kule Savaşları

Ek Bağlantılar

Etiketler:

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster