Palworld oyununun öğretici kısmında ilerlerken, Rayne Syndicate Tower içerisindeki bölüm sonu düşmanını (Zoe ve Grizzbolt) yenmeniz söylenecek. Yalnız, oyun size savaşlara hazırlanmanızı söylemenin dışında fazla yönlendirme sunmuyor. Tahmin edebileceğiniz gibi bu tip kule savaşları çok farklı görünseler de aslında Pokémon serisindeki spor salonlarına en yakın yerleridir. İçeride, bir Pal ve eğitmenine karşı zamanlanmış bir savaş sizi bekliyor.

Zoe ve Grizzbolt ikilisini yendiğinizde bir başarım ve beş Ancient Technology puanı kazanacaksınız, bu da çok kullanışlı mor sütundan zanaat tariflerini öğrenmenizi sağlayacak. Ayrıca, süzülmek için güzel bir yüksek yer olarak hizmet veren kulenin tepesine erişim kazanacaksınız. Aşağıda, Palworld içerisinde Zoe ve Grizzbolt ikilisini nasıl yeneceğinizi açıklayacağız. Tüm bunları normalde tek başımıza yaptığımızı unutmayın, bu nedenle çok oyunculu veya farklı bir zorluk ayarında oyunu oynamanıza bağlı olarak söylediğimiz şeyler farklılık gösterebilir.

Öncelikle hazırlığımızı yapalım: Grizzbolt isimli düşmanımızın 30.000’den biraz fazla canı var ve onu alt etmek için sadece 10 dakikanız var. Bu da onu alt etmeden önce biraz güçlenmeniz gerektiği anlamına geliyor. Kuleye girerken ben 12. seviyedeydim ve beş farklı Pal de 12. seviyedeydi. Grizzbolt, Ground tipi hareketlere karşı zayıf, bu nedenle o tip hareketleri kullanabilecek herhangi bir Pal’inizi alın ve özellikle bu dövüş için seviyelerini yükseltin.

Sağda, belki de solda bulabileceğiniz Ground Skill Fruits de Pal’lerinize ek Ground tipi hareketler öğretebilmek için kullanılabilir. Lifmunk veya Foxsparks gibi aktif hasar verme becerilerine sahip dostlarınız varsa (Lifmunk’ın silahı veya Foxparks’ın alev makinesi), tür avantajına uymasalar bile onları da getirmeyi düşünün. Onlar da bu savaşta kesinlikle etkili olabiliyor.

Bu savaşta en güçlü olduğunu hissettiğim Pal ise Grizzbolt’un saldırılarını kolayca tanklayabilen ve aynı zamanda iyi bir hasar veren Dinossom’du. Bununla birlikte, uzaktan hasar vermeye yardımcı olmak için bir yay ve yaklaşık 90 ok da kullandım. Ayrıca alınan hasarı azaltmaya yardımcı olmak için Pelt Armor ve Feather Hair Band ile takılıyordum. Tüm bunlarla birlikte, Zoe ve Grizzbolt’u zamanlayıcıda yaklaşık üç dakika kala yenmeyi başardım.

Savaşacağımız yeri bulalım: Savaşa hazır olduğunuzda, ilk doğma alanının kuzeyindeki kuleyi bulabilirsiniz. Kulenin hemen yanında bir hızlı yolculuk heykeli var. Eğer yukarıdaki önerileri uygulayarak hazırlandıysanız ve hala bu savaşta zorlandığınızı hissediyorsanız, nasıl hayatta kalacağınıza dair birkaç ipucumuz da var. Hemen aşağıdan kendilerini görebilirsiniz.

  • Dostlarınızın canı azaldığında onları değiştirin. Savaşta nakavt olmalarını istemezsiniz. Toplarına geri döndüklerinde canları yavaşça iyileşecektir.
  • Herhangi bir aktif hasar verme becerisini kullandığınızdan emin olun – yukarıda belirtildiği gibi Lifmunks veya Foxsparks gibi. Bunlar, bölüm sonu canavarını yenmeye çok yardımcı olur ve Foxsparks’ın zaman içinde ateş hasarı özellikle güzeldir.
  • Hasara yardımcı olmak için ok atmaya devam edin. Önden yapılan kafa atışları ekstra hasar verir. Bu yüzden nişan alma yeteneğinize güvenmeniz gerekebilir.
  • Grizzbolt eğer dürbünüyle Pal’ınızı hedef alırsa, Pal’ınızı geri çekin ve ışını boşa ateşlemesini bekleyin. Ondan sonra tabii ki savaş alanına tekrar çağırın.
  • Grizzbolt, dürbünüyle size nişan alırsa, arenadaki sütunların arkasına saklanın.
  • Dostlarınızı sık sık geri çağırarak ve tekrar dışarı göndererek yeniden yönlendirin. Bazen Grizzbolt veya dostlarınız sütunların arkasında sıkışıp kalabilir, bu yüzden engellenen mermi saldırıları yapacaklardır. Bu çok büyük bir zaman kaybıdır. Bu yüzden dostunuzu geri çağırmaktan ve Grizzbolt’u vurabilmeleri için onları yeniden yönlendirmekten çekinmeyin.

Tüm bunları yaptıktan sonra, Zoe ve Grizzbolt’u çok fazla sorun yaşamadan alt edebilmeniz gerekir. Hala zorlanıyorsanız, dövüşü kolaylaştırmak için dışarı çıkıp biraz daha seviye atlamak ve daha fazla Pal yakalamak isteyebilirsiniz. Tabii ki onların seviyesini de atlatmayı unutmayın.

Palworld

Palworld için internet sitemizde daha fazla rehber bulunuyor. Bu rehberlerin tamamını hemen aşağıdaki listemizden rahatlıkla görebilirsiniz.

Temel Bilgiler

Materyaller

İşe Uygunluk Yetenekleri

Kule Savaşları

Ek Bağlantılar

Etiketler:

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster