Bethesda, Starfield oyununun ilk ufak güncellemesini duyurdu ve ayrıca bununla kalmayıp, uzun vadede oyuna eklenecek olan özelliklerden de bahsetti. Şirket öncelikle oyunculara teşekkür etti ve oyunun yıllarca destekleneceğini söyleyerek, şu sözleri sarf etti: “Aldığımız tepkiler ve oyun hakkında sevdiğiniz her şey bizi kesinlikle şaşırttı. Ayrıca oyunda nelerin geliştirilmesini veya eklenmesini istediğinize dair tüm harika geri bildirimlerinizi okuyoruz. Bu yıllarca destekleyeceğimiz bir oyun, bu yüzden lütfen geri bildirimlerinizi eksik etmeyin! İsteklerinizi hemen yerine getiremesek bile, şehir haritaları gibi isteklerinizi gelecekte yerine getirmeyi çok isteriz. Başlangıçta önceliğimiz, en iyi engelleyici hataların veya kararlılık sorunlarının ele alındığından emin olmak ve birçok kişinin istediği yaşam kalitesi özelliklerini eklemektir.”

Starfield için gelecek olan ilk güncelleme, “Hotfix” seviyesinde olacak ve oyunda görülen en önemli birkaç sorunu hedef alan küçük bir düzeltme olacak. Bundan sonra, topluluk tarafından en çok talep edilen özellikleri içeren düzenli bir güncelleme aralığı hedefleniyor. Bu güncellemeler ile de oyuna parlaklık ve kontrast kontrolleri, HDR için kalibrasyon menüsü, görüş alanı ayarı, PC için NVIDIA DLSS desteği, yine PC için 32:9 ölçeğinde ulta geniş monitör desteği ve yemek yeme butonu eklenecek. Ayrıca, bir önceki açıklamada belirtilenlere göre stüdyo, uzun vadede daha büyük güncellemeler de planlıyor. Mesela, oyunun harita arayüzü elden geçirilecek gibi duruyor.

Ayrıca sürücü desteği konusunda NVIIDA, AMD ve Intel ile yakın bir şekilde çalışılıyor ve her güncelleme yeni kararlılık ve performans iyileştirmeleri içerecek gibi görünüyor. Aynı zamanda, stüdyonun The Elder Scrolls V: Skyrim ve Fallout 4 oyunlarında yaptıklarına benzer bir şekilde tüm platformlarda çalışacak yerleşik mod desteği (Creations) üzerinde de çalışılıyor. Bu tam desteğin 2024 yılının başlarında başlatılması planlanıyor. O zamana kadar, PC topluluğunun modlama alanında zaten çok aktif olduğu biliniyor ve bunu nasıl daha iyi hale getirebileceklerine dair çalışmalar yapıyor Bethesda.

Şirket bu konu hakkında da şu cümleleri kuruyor: “Oyunlarımızda modlama ve yaratma her zaman kim olduğumuzun hayati ve önemli bir parçası olacak ve topluluğun böylesine güçlü bir başlangıç yaptığını görmekten mutluluk duyuyoruz. Geri bildirimlerinizi eksik etmeyin, gerçekten hepsini okuyoruz ve bu yolculuğa bizimle birlikte çıktığınız için hepinize tekrar teşekkür ediyoruz!”

Starfield için sıradaki güncellemenin sürümü 1.7.29

Bethesda, Starfield için gelecek olan o küçük güncellemeyi de detaylandırdı. Bu güncellemenin sürümü 1.7.29 olacak ve güncelleme öncelikle Xbox Series X/S konsolundaki yüklemelerle ilgili kararlığı iyileştirecek. Ayrıca oyundaki çökmeleri azaltmak ve kare hızını iyileştirmek için çeşitli kararlılık ve performans iyileştirmeleri de yapılacak. Ardından da şu görevler düzeltilecek:

  • All That Money Can Buy: Oyuncu etkinliğinin bir görev engelleyicisine neden olabileceği bir sorun düzeltilecek.
  • Into the Unknown: Oyun tamamlandıktan sonra görevin görünmesini engelleyebilen bir sorun düzeltilecek.
  • Shadows in Neon: Oyuncu etkinliğinin görev engellemesine neden olabilmesine yol açan bir sorun düzeltilecek.
Starfield

Starfield için internet sitemizde daha fazla rehber bulunuyor. Bu rehberlerin tamamını hemen aşağıdaki listemizden rahatlıkla görebilirsiniz.

İlk adımlar

Yan görevler ve diğer içerikler

Yetenekler ve beceriler

Uzay gemileri

Önemli haberler

Ek bağlantılar

Etiketler:

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster