Starfield oyununda XP kazanmak, yeni becerilerin kilidini açmak ve karakterinizin istatistiklerini güçlendirmek için çok önemlidir. Starfield aslında XP konusunda cömert değildir ve oyunun başlarında bile ihtiyacınız olanı elde etmenin yollarını asla bulamazsınız. Ancak süreci hızlandırabilirsiniz. İşte bu oyunda nasıl hızlı XP kazanacağınız ve seviye atlayacağınız.

Uyuyun: Bir yatakta uyumak sağlığınızı yeniler ve size “Well-Rested” avantajını verir. İyi dinlenmiş olmak size oyun içi 24 saat boyunca (evrensel saate göre) %10 XP takviyesi verir, bu nedenle bir göreve çıkmadan veya yan görevlere başlamadan önce biraz kestirmek iyi bir fikirdir. Geminizde, Constellation Lodge’daki odanızda ve eğer Kid Stuff özelliğine sahipseniz ailenizin New Atlantis’teki evinde bir yatağınız var. Eğer karakterlerden biriyle evlendiyseniz, onlarla birlikte uyumak daha da fazla takviye verecektir. Ayrıca, uyumak kadar etkili olmasa da, bir Boba Alien Tea içmek size mütevazı bir XP artışı avantajı sağlayacaktır: 15 gerçek dünya dakikası için %2.

Keşfedin: İster bir yerleşim yeri veya ilgi çekici bir nokta olsun, her yeni yer bulduğunuzda 20 XP kazanırsınız. Keşif yapmanın en iyi yolu, bir şehir veya ileri karakol gibi bir iniş noktasından başlamak ve yakındaki ilgi çekici alanları keşfetmektir. Ufuktaki ilgi çekici noktaları veya bilinmeyen yerleri belirlemek için tarayıcınızı kullanın ve yüzey haritanıza bir işaret koyun. Uzaya geri dönün ve hedefinize ulaşma sürenizi kısaltmak için işaretçinizin yakınında bir iniş noktası seçin. Bu şekilde bir gezegene ilk ziyaretinizden 100 veya daha fazla XP kazanabilirsiniz, ayrıca gezegenin ve uydularının etrafındaki uzaya ilk kez geldiğiniz için bazı ekstralar da elde edebilirsiniz.

Talepleri karşılayın: Trade Commission talepleri kredi kazanmak için sağlam bir yoldur, ancak yeni yerler bulmak için de kolay bir yoldur. Bu taleplerin çoğu uzayda yeni bir konuma ulaşmayı içerir, bu size biraz XP kazandırır ve biraz keşfetmeden önce size XP kazandıran bir gezegene veya aya iniş yapar, bu da size biraz XP kazandırır. Genellikle sadece hızlı bir ödül talebinden 60 ila 100 XP elde edebilirsiniz.

Görevleri tamamlayın: New Atlantis’e ilk ziyaretiniz sırasında, iyi – ve o kadar da iyi olmayan – vatandaşlar kucağınıza en az bir düzine görev bırakıyor. Bir tabak için bir mücevher takas etmek veya bir avuç biyo-sensör bulmak gibi kolay olanlar sizi bir ton XP ile ödüllendirmeyebilir, ancak özellikle ilk başladığınızda, oldukça hızlı bir şekilde toplanır. Daha uzun veya daha karmaşık görevler ise size birkaç yüz XP kazandırma eğilimindedir. Örneğin, Titan’daki New Homestead’in etrafındaki turu bitirmek 200 XP verir. Mars’taki Cydonia’daki Red Tape hattı gibi bazı karmaşık görev zincirleri, birkaç yeni görev ve XP kazanma şansı da açıyor. Bu görevin Starfield içerisinde ilk yapılması gerekenler için önerilerimizden biri olması şaşırtıcı değil.

Taraflara yönelin: Özellikle Faction görevleri, her seferinde en az 200 XP veya daha fazlasını (ve ayrıca bol miktarda ekstra krediyi) elde etmenin garantili bir yoludur. New Atlantis’e iner inmez MAST merkezini ziyaret ederek ve UC Vanguard’a katılarak başlayabilirsiniz. Deneyimlerimize göre, ilk birkaç görevin hikâyeyi değiştiren seçenekleri yok, bu yüzden diğer Faction görevlerini tamamlamaktan kendinizi alıkoyma korkusu olmadan hepsini yapabilirsiniz. Daha derinlemesine Faction görevleri bile en fazla 30 dakika sürme eğilimindedir, bu nedenle Starfield oyununun “lore” elementlerine güzel bir dalışın yanı sıra ihtiyacınız olanı oldukça hızlı bir şekilde elde edersiniz.

Düşmanları öldürün: Savaş, XP kazanmanın en az verimli yollarından biridir. Siz veya bir yoldaşınız bir düşmanı yendiğinizde 10 XP kazanırsınız, bu da şüphelenmediğiniz bir gemiyi veya yalnız bir karakolu istila ediyorsanız önemsizdir. Constellation görevleri sizi genellikle birkaç düzine düşmanla karşı karşıya getirir ve yerleşik bir sistemde veya ıssız bir ayda terk edilmiş bir laboratuvar veya maden karakolu görürseniz, bir Spacer veya korsan mürettebatının sizi beklediğini neredeyse garanti edebilirsiniz. Öncesinde biraz kestirirseniz, Well-Rested avantajı bu tür girişimleri kolayca üç haneli XP kazanımlarına dönüştürebilir.

Starfield

Starfield için internet sitemizde daha fazla rehber bulunuyor. Bu rehberlerin tamamını hemen aşağıdaki listemizden rahatlıkla görebilirsiniz.

İlk adımlar

Yan görevler ve diğer içerikler

Yetenekler ve beceriler

Uzay gemileri

Önemli haberler

Ek bağlantılar

Etiketler:

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster