Starfield içerisinde ekstra krediye ihtiyaç duymanız uzun sürmeyecektir. Sağlık paketleri uzay ağaçlarında yetişmiyor, muhtemelen cephane stoklamanız gerekecek ve eğer bir ipoteğiniz veya Kid Stuff özelliğiniz varsa, ihtiyaçlarınızı karşılamak için daha da fazla paraya ihtiyacınız olacak – gemilerin ve gemi yükseltmelerinin ne kadar pahalı olduğunu söylemeye gerek bile yok. Yine de nereye bakacağınızı biliyorsanız Starfield içerisinde hızlıca birkaç kredi kazanmanın pek çok yolu var. İşte bu video oyununda nasıl hızlı para kazanacağınızın yolları.

Ölü bedenler: Starfield içerisinde neredeyse herkesin üzerinde kredi var. Bu da Crimson Fleet korsanları, Zealotlar, Eclipse paralı askerleri ve çapraz ateşe yakalanan masum görgü tanıklarını aramanız gerektiği anlamına geliyor – özellikle de çapraz ateşe yakalanan masum insanlar. Yapması hoş bir şey değil ama cesetlerini kontrol ederseniz neredeyse her zaman birkaç yüz kredi bulursunuz. Bu, gemi parçalarının ve karakol kaynaklarının çok pahalı olduğu bir dünyada önemsiz bir miktar gibi görünse de şaşırtıcı derecede hızlı bir şekilde artıyor.

Satılacak ganimetler: Yenilen düşmanlardan her şeyi, özellikle de silahları, giysileri, kaskları ve paketleri alın. Bunlar mağazalarda birkaç yüz krediye satılıyor, bu yüzden kendinizi ve arkadaşlarınızı bulduğunuz herhangi bir ekipmanla doldurun. Modifiye edilmiş silahlar ve teçhizatlar standart ürünlerden daha yüksek fiyatlara satılır. Eğer nadir (mavi) veya destansı (mor) eşyalar görürseniz, kesinlikle bunları düzenli bir kâr için alın. Sadece yağma yaparken geminizden çok uzaklaşmadığınızdan emin olun. Taşıma yükünüzü aşarsanız geminize hızlı seyahat edemezsiniz.

Faction görevleri: Faction görevleri, onları bitirdiğinizde sizi birkaç bin kredi ile ödüllendirir. United Colonies Vanguard’a bağlı ilk birkaç görevi tamamlamak, erken saatlerde cüzdanınızı doldurmanın en hızlı yollarından biridir. New Atlantis’e varır varmaz MAST karargâhındaki komutanla, girişin solundaki adamla konuşarak Vanguard’a katılabilirsiniz. Mars’ta sizi tekrar Crimson Fleet ile karşı karşıya getiren ikinci görev (veya görevleri hangi sırayla tamamladığınıza bağlı olarak üçüncü) özellikle kazançlıdır, ancak New Atlantis’te sadece güvenlik işlerini yaparak da oldukça az ama sürekli kredi kazanabilmeniz mümkündür.

Hakkınızı isteyin: Bazı Faction dışı görevler size yardım karşılığında para talep etme seçeneği sunar ve her zaman istediğinizi alamasanız da sıkı çalışmanızın ödülü olarak fazladan kredi alabilirsiniz. Starfield içerisinde bir ahlak sistemi olmadığı için bu yolu seçerseniz büyük çaplı bir tepkiyle karşılaşmazsınız. Bununla birlikte, Sarah Morgan ve diğer bazı yoldaşlar cömertliğe değer verir, bu nedenle nakit talep etmeden önce onlarla yollarınızı kısaca ayırmak isteyebilirsiniz. Benzer şekilde, uzayda bir çatışmaya rastlarsanız, korsanlara karşı bir grubun yanında yer almak size bonus para kazandırabilir. Freestar Collective ve United Colonies gemileri, kendi taraflarında çatışmaya katılırsanız ve elbette hayatta kalırsanız size bir ödül sunacaktır. Bu ödül olarak ödemeyi seçtiğinizde her seferinde size 1.000 kredi verilecektir.

Commission Request: New Atlantis’teki Well’e gidin ve Commission Requests’in kilidini açmak için Trade Commission’dan Zoe ile konuşun. Bunlar oldukça standarttır ve kargo taşımak veya Crimson Fleet hedeflerini takip etmek gibi görevler arasında değişir. Hızlı ve genellikle basittirler, bu nedenle sadece birkaç dakikanızı ayırıp bir işi hallederek birkaç bin kredi ve biraz XP alabilirsiniz.

Her şeyi satın: Başkasına ait olmayan her şeyi alıp satabilirsiniz. Kitaplar, not defterleri, dijital çerçeveler, farmasötik ekipmanlar, numune tüpleri, kelimenin tam anlamıyla her şey alınabilir – özel mülk olmadığı sürece. Yanında kırmızı “bunu çalmayın” simgesi varsa, başıboş bir kaşığı aldığınız için bile tutuklanabilirsiniz ve tutuklanacaksınız. Çalıntı malları tüm satıcılarda satamasanız da, Trade Authority en azından başka bir şekilde bakacak ve sizden satın alacaktır. Açıkta duran ıvır zıvırları satarak elde ettiğiniz krediler size New Atlantis’te bir ev alacak kadar kazandırmayacaktır. Ancak, tekrar uzaya çıkmadan önce temel ihtiyaçlarınızı karşılamak veya cephanenizi doldurmak istiyorsanız, bu ihtiyacınız olan parayı elde etmenin hızlı ve kolay bir yoludur.

Organik ögeleri farklı birine satın: New Atlantis’teki The Lodge’da Noel bulduğunuz her türlü organik maddeyi – bitkiler, hayvan dokuları ve bu türden şeyler – satın alacaktır. Çok fazla keşif yaparsanız ve gördüğünüz her şeyi toplamanız konusundaki tavsiyemize kulak verirseniz, New Atlantis’te biraz durduğunuzda fazladan para kazanmak için mükemmel bir yoldur.

Starfield

Starfield için internet sitemizde daha fazla rehber bulunuyor. Bu rehberlerin tamamını hemen aşağıdaki listemizden rahatlıkla görebilirsiniz.

İlk adımlar

Temel bilgiler

Yan görevler ve diğer içerikler

Yetenekler ve beceriler

Uzay gemileri

Önemli haberler

Ek bağlantılar

Etiketler: