Starfield oyununda yanlışlıkla yetkililerle bir çatışma başlatabilirsiniz, ancak üstünüze koyulan ödül çok yüksek olmadığı sürece silahınızı kılıfına koyarak çatışmayı önceden sonlandırabilirsiniz. Hırsızlık gibi küçük bir suç işlediyseniz, yetkililer size yaklaşacak ve otomatik olarak tutuklama istemini başlatacaktır. Bu uyarıyı almak için silahınızı kılıfınıza sokmanıza gerek yoktur.

PC üzerinde silahınızı yerine geri koymak için R’ye basılı tutun. Xbox’ta ise X’e basılı tutun. Bunu yaptıktan sonra, yakındaki bir memur size yaklaşacak ve her zamanki tutuklama komutunu başlatacaktır. Eğer değilse, onlarla konuşmayı deneyebilirsiniz. Bu, yalnızca bir kez yanlışlıkla birine vurduysanız ancak kimseyi öldürmediyseniz gerçekten işe yarar.

Ancak, eğer bir NPC öldürdüyseniz, sizin için her şey bitmiştir. Subayları öldürmeniz, öldürülmeniz veya bir kaydı yeniden yüklemeniz gerekir. Bunu New Atlantis’te test ettik ve bulabildiğimiz durumdan kurtulmanın hiçbir yolu yoktu; insanlar bize saldırdığı için gemimize bile geri dönemedik. Örneğin, United Colonies ile üzerinize koyulan ödül çok yüksekse, onların bölgesine tekrar girdiğinizde ve fark edildiğinizde görüldüğünüz yerde saldırıya uğrayacaksınız. Yetkililer sizinle konuştuktan sonra, size ceza ödemek, hapis yatmak veya savaşmak arasında olağan seçenekleri sunacaklar. Açıkçası teslim olacağınız için son seçeneği seçmemelisiniz.

Starfield

Starfield için internet sitemizde daha fazla rehber bulunuyor. Bu rehberlerin tamamını hemen aşağıdaki listemizden rahatlıkla görebilirsiniz.

İlk adımlar

Temel bilgiler

Yan görevler ve diğer içerikler

Yetenekler ve beceriler

Uzay gemileri

Önemli haberler

Ek bağlantılar

Etiketler: