Digipick’ler Starfield oyununun kilit açma mini oyununun önemli bir parçasıdır. Ancak bu oyun, The Elder Scrolls V: Skyrim veya Fallout 4 oyunlarındaki geleneğini sürdürmüyor – yani bir anahtar deliğinde bir maymuncuğu oynatmıyorsunuz. Bu oyunda her şey digipick’lerle ilgili. Digipick’ler aslında dijital maymuncuklardır. Ganimet olarak toplama söz konusu olduğunda, tam olarak yaygın değiller, yani kilitleri açmanın hiçbir yolu olmadan ilgi çekici bir kilitli kutusunun önünde bulabilirsiniz kendinizi. Bu Digipick’leri stok yapmanıza yardımcı olmak için, kendilerini nereden satın alabileceğinizi ve vahşi doğada nerede bir digipick bulabileceğinizi anlatacağız.

Starfield oyununda bir digipick bulmak genellikle rastgele olur. Küçük siyah spyglass tasarımlarına aşina olmak iyi bir fikirdir; onları genellikle karakolların, araştırma laboratuvarlarının, terk edilmiş laboratuvarların ve diğer tekrar eden alanların etrafında, genellikle kırmak isteyebileceğiniz konteynerin yakınında bulabilirsiniz. Tarayıcınızı (Xbox’ta LB) etkinleştirmek de HUD’ınızda mavi bir süslemeyle göze çarpmalarını sağlayacaktır.

Starfield ilk birkaç saatinde önünüze bir sürü digipick çıkarır, bu nedenle özellikle size digipick kullanmayı öğreten “One Small Step” görevi sırasında Kreet araştırma laboratuvarına dikkat etmeye çalışın. Kendinizi herhangi bir gruba bağlarsanız, United Colonies görev dizisi sizi eninde sonunda Toliman II’de yaklaşık yarım düzine digipick’in bulunduğu bir zindana götürecektir. Bununla birlikte, Starfield içerisinde özellikle güvenilir bir şekilde yeniden ortaya çıkan digipick bulamadık, ancak baskın yaptığınız her üssü iyice yağmalamak, tedarikinizi artıracaktır.

Neyse ki Starfield oyununun 1.000 gezegeninde digipick bulmak için sadece şansa güvenmek zorunda kalmayacaksınız. Oyundaki önemli şehirlerde size makul bir fiyata çok sayıda digipick satacak satıcılar bulunuyor, bu nedenle stok yapmak istiyorsanız mevcut tüm mağazaları kontrol ettiğinizden emin olun. Özellikle güvenilir bir digipick satıcısı Alpha Centauri sistemindeki Jemison’da bulunur. New Atlantis uzay limanından geminizden çıkın ve meydana doğru yürüyün. Solunuzda Jemison Mercantile adında bir dükkan göreceksiniz. Satıcı ile ticaret yapın ve en alttaki “Misc” alt menüsüne gidin. Testlerimize göre, mevcut digipick miktarı rastgele görünüyor, ancak her biri 35 krediye bir avuç digipick alabilirsiniz.

United Colonies alanı dışındaki digipick’lerden de stok yapabilirsiniz. Niira’da, Narion sisteminde, 1-Of-A-Kind Salvage’a gidin. Üssün içine gidin ve Gel ile konuşun – testlerimizde, genellikle her stok için beş digipick satıyor kendisi. Neyse ki digipick’lerin ağırlığı yok, bu yüzden çok fazla alıp taşıma kapasitenizi aşma konusunda endişelenmenize gerek yok.

Yeterince digipick alamıyorsanız, digipick “farm” etmek için bir yöntem vardır. Digipick satıcıları genellikle yerel saatle 24 saat bekledikten sonra stoklarını sıfırlar. Bununla birlikte, testlerimizde, bu süre bazen 48 saate kadar uzayabilir; size göre değişebilir. Bir satıcının günlük stoğunu tükettiğinizde, hızlıca kestirmek için geminize geri dönebilir veya beklemek ve zaman geçirmek için yakınlarda bir sandalye bulabilirsiniz. Daha sonra yapmanız gereken tek şey satıcıya geri dönmek, onları temizlemek ve tekrarlamaktır. New Atlantis vatandaşlarına oldukça tuhaf görüneceksiniz, ama gerçekten daha değerli olan nedir? Saygınlığınız mı? Yoksa digipick stoğunuz mu?

Starfield

Starfield için internet sitemizde daha fazla rehber bulunuyor. Bu rehberlerin tamamını hemen aşağıdaki listemizden rahatlıkla görebilirsiniz.

İlk adımlar

Yan görevler ve diğer içerikler

Yetenekler ve beceriler

Uzay gemileri

Önemli haberler

Ek bağlantılar

Etiketler:

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster