Starfield oyununun karakter yaratıcısında onca zaman harcıyorsunuz, peki ne için? Yüzünüzü bir kaskla kapatmak için mi? New Atlantis’in mükemmel misafirperver havasında dururken bile kask mı takacaksınız? Tabii ki hayır ve Starfield oyununda kaskınızı saklayabiliyorsunuz. Bir kaskı saklayabilmeniz için önce bir kask takmanız gerekir. Spacer ve korsanlardan neredeyse kesinlikle birkaç tane yağmalayacaksınız. İlk hikaye görevi olan “One Small Step” sırasında bile birkaç tane bulacaksınız. Şansınız yoksa vitrinlerden kast yağmalayabilir veya bir teçhizat satıcısından satın alabilirsiniz. Bir kaskınız olduğunda, envanterinize gidin, kasklar alt menüsüne gidin, takmak istediğiniz kaskı seçin, ardından takmak için A’ya (Xbox’ta) basın.

Starfield oyununda bir kaskı gizlemek için envanterinizin kasklar alt menüsüne geri dönün. Nefes alınabilen alanlarda kaskı gizlemek için RB (Xbox’ta) tuşuna basın. Nefes alınamayan atmosferde olduğunuzda kask otomatik olarak tekrar görünecektir. Yalnız, kaskınızı ilk etapta yalnızca bir uzay giysisi giyiyorsanız görebileceğinizi unutmayın. Uzay giysinizi ise New Atlantis veya Neon gibi yerleşim yerlerinde de envanterinizin uzay giysileri alt menüsündeki aynı komutu izleyerek gizleyebilirsiniz. Geminizdeyken veya bir gezegeni keşfederken, hava solunabilir olsun ya da olmasın uzay giysiniz otomatik olarak görüntülenecektir. Eğer kaskınızı gizlemek için değiştirdiyseniz, görünmeyecektir.

Bir kaskı veya uzay giysisini gizlemek sadece görsel görünümünü devre dışı bırakır; tüm istatistik avantajlarını almaya devam edersiniz. Ayrıca, bu ayar tüm uzay giysileriniz ve kasklarınız için geçerlidir, bu nedenle her yeni kask veya uzay giysisi taktığınızda yeniden değiştirmeniz gerekmez.

Starfield

Starfield için internet sitemizde daha fazla rehber bulunuyor. Bu rehberlerin tamamını hemen aşağıdaki listemizden rahatlıkla görebilirsiniz.

İlk adımlar

Temel bilgiler

Yan görevler ve diğer içerikler

Yetenekler ve beceriler

Uzay gemileri

Önemli haberler

Ek bağlantılar

Etiketler: