Elden Ring: Rünler en kolay nerede elde edilir?

Elden Ring oyununda çok büyük bir önem taşıyan rünleri kolayca elde etmenin birkaç yolu var.


Elden Ring oyununda karakterinizin seviyesini sürekli olarak yükseltmek zor bir iş olacaktır; her yeni seviye çok daha fazla rüne mal olur. Ayrıca öldükten sonra bu rünleri kaybetmeniz de seviye atlamanıza pek yardımcı olmaz. Bununla birlikte, rün elde etmeyi kolaylaştırabilmek için oyunda kolayca erişilebilen belirli bir alan var. Bu alanda örneğin, düşman başına yaklaşık bin rün elde edebiliyorsunuz ve düşmanlar da karakterinizden daha küçük. Elden Ring için hazırladığımız rehberimizin bu sayfası, oyuncuların karakterlerini ve ekipmanlarını olabildiğince çabuk seviyelendirmek için oyunun başlarında çok sayıda rün toplayabilecekleri bilgiler içerir. Dilerseniz şimdi bu konudan daha detaylı bir şekilde bahsedelim.


Elden Ring için internet sitemizde farklı rehberler de bulunuyor. Bu rehberlerden bazılarını hemen aşağıdaki maddelerimizden, tamamını ise bu kategorimizden görebilirsiniz.


Elden Ring

Rünleri toplayabileceğiniz yere ulaşmanın en hızlı yolu Limgrave içerisindeki Third Church of Marika içerisinde. Kilisenin kuzeyinde bir su deposu bulunmaktadır. Gölün en sağında, bitkiler arasında gizlenmiş bir ışınlanma alanı var. Işınlanma ile etkileşime geçin ve yeni bir konuma – Greyroll’s Dragonbarrow alanına geçiş yapın. Bestial Sanctum önünüzde kalacak. Arkasında güçlü bir bölüm sonu canavarı ile karşılaşacaksınız. Yeni bir Site of Grace alanının kilidini açmak için önce kapıyı açarak içeri girebilirsiniz. Ancak arkanızda, kışkırtılmadıkça size tepki vermemesi gereken bir yaratık var.

Aşağı inerken, merkezde olduğu gibi sol ve sağ kanatlarda da küçük rakipler var. Oyunun başlarında, bu karakterler muhtemelen sizi tek bir saldırıyla öldürecek. Ancak, bineğinize binebilir ve rünleri elde etmeyi biraz daha kolaylaştırmak için yakın dövüş silahları veya sihir kullanabilirsiniz. Esas olarak, size doğrultulmuş çeşitli büyülere dikkat etmeniz gerekiyor. Bu saldırılardan kaçınırsanız, geri kalanından kaçınmak kolay olacaktır. Bazı saldırılar havaya sıçrayarak da sizi yakalayabilir, bu yüzden rakipleriniz bu hamleye başlarken dikkatli olun. Onlarla at sırtında ve sihir ya da büyü ile savaşmak çok daha kolaydır; en güvenli çözümdür.

Elden Ring oynadığınız diğer oyuncuları veya arkadaşlarınızı da çağırabilirsiniz. Her oyuncu daha sonra bin rün alacak ve görev bir grup halinde yapıldığında tek başına yapmaktan çok daha kolay olacaktır. Rakip başına yaklaşık bin rün elde etmenin yanı sıra (ve burada birçoğu var), setlerini (şapka, zırh, eldiven, çizme ve silah) ve kanamaya neden olan Kukri – hançerlerini de alabilirsiniz. Bu eşyaları kullanmak istemeseniz bile daha fazla rün karşılığında satabilirsiniz.