Elden Ring: En iyi efsunlar

Elden Ring oyununda menzilli savaşlara önem veriyorsanız ve büyü yapmayı seviyorsanız, bu efsunlar çok işinize yarayacak.


Elden Ring için hazırlamış olduğumuz bu yeni rehberimizde, oyunda mevcut olan en iyi efsunların bir listesini bulabilirsiniz. Eğer oyundaki karakter yapınız ile alakalı olarak menzilli savaşları tercih ediyorsanız ve güçlendirmeleri çok sık olarak kullanıyorsanız, bu listede görünen tüm efsunları elde etmeyi şimdiden göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Bu efsunlar hem sıradan rakiplere ve bölüm sonu canavarlarına karşı mücadele sırasında, hem de PvP temelli savaşlar sırasında sizlere ciddi anlamda yardımcı olacaklardır.


Elden Ring için internet sitemizde farklı rehberler de bulunuyor. Bu rehberlerden bazılarını hemen aşağıdaki maddelerimizden, tamamını ise bu kategorimizden görebilirsiniz.


Elden Ring

Lightning Spear

Lightning Spear hem PvE, hem de PvP söz konusu olduğunda iyi bir seçimdir. Daha uzun mesafelerde iyi çalışır, mermi hedefine çabucak ulaşır, çok fazla hasar verir ve büyünün mana maliyeti o kadar yüksek değildir. Bu efsun, oyunun her aşamasında uygulanabilir. İlginçtir ki bu büyüyü suda duran veya üzerine yağmur yağan bir rakibe kullanırsanız normalden daha fazla hasar verirsiniz. Bu büyüyü başarılı bir şekilde kullanmak için bir mühür donanımlı, en az 17 Faith puanı ve bir bellek yuvasına sahip olmanız gerekir.

Catch Flame

Değeri bilinmemiş, ancak güçlü bir efsun olarak geçer Catch Flame ve kendisi, parmaklarınızdan ateş hasarı veren bir alev oluşturur. Ne kadar çok Faith, o kadar çok zarar verir. Ne yazık ki bu efsunun menzil düşük, ancak saldırı animasyonu çok hızlıdır. Daha çevik düşmanlarla karşılaştığınızda PvP ve PvE için mükemmel seçim olabilir. Bu büyüyü başarılı bir şekilde kullanmak için bir mühür donanımlı, en az 8 Faith ve bir bellek yuvasına sahip olmanız gerekir.

Giantsflame Take Thee

Giantsflame Take Thee, muazzam yangın hasarı için karakteristiktir. Orta menzilde uygulanabilir ve hem PvE, hem de PvP için uygundur. Bu büyüyü şarj etmek, patlama gücünü ve dolayısıyla hasarı artırır. Patlama yarıçapı, doğrudan hedefin dışında daha fazla rakibi yakalayabilir. Bu büyüyü etkili bir şekilde kullanmak için bir mühür donanımlı, en az 30 Faith ve bir bellek yuvasına sahip olmanız gerekir.

Flame, Grant me Strength

Flame, Grant me Strength, fiziksel ve yangın hasarını %20 artırmanıza izin veren kullanışlı bir güçlendirmedir. Bu değer PvP için %15 olarak ayarlanmıştır. Efsunun 30 saniye süresi vardır. Silahlarınızın fiziksel hasarını artırmanın yanı sıra, canavar büyü hasarı da artar. Özellikle bir bölüm sonu canavarı dövüşünden önce hem PvP, hem de PvE için faydalı bir güçlendirme olabilir. Ateşle veya hayvani büyülerle savaşırsanız ve ayrıca ateş hasarı veren bir silahınız varsa mükemmel bir büyü. Bu büyüyü etkili bir şekilde kullanmak için, donanımlı bir mühür, en az 15 Faith puanı ve bir bellek yuvasına sahip olmanız gerekir.

Black Flame

Black Flame, parmaklarınızdan rakibe doğru uçan siyah bir alev oluşturur. Büyünün rakibe ulaşması çok zaman alır, bu nedenle PvP yerine PvE için daha uygundur. Ancak, özellikle şarj edildiğinde çok fazla hasar verir. Ayrıca, bu mermi bir rakibe çarptığında, rakip kısa bir süre için maksimum sağlığın %2’sinden %5’ine kadar daha fazla hasar alır. Şarj etmek patlamayı büyütür ve patlamadan etkilenen tüm düşmanlara siyah alev efekti uygulayabilir. Elden Ring oyunundaki bu efsun, çok sayıda sağlık puanı olan düşmanlara karşı en iyisidir. Bu büyüyü başarılı bir şekilde kullanmak için, donanımlı bir mühür, en az 20 Faith puanı ve bir bellek yuvasına sahip olmanız gerekir.

Beast Claw

Beast Claw, yerde birkaç pençe oluşturan ve sonra onları dümdüz serbest bırakan canavarca bir büyüdür. Pençeler düşmanların arasından geçer, bu yüzden çok sayıda düşmanla savaşırken harika bir seçimdir. Fiziksel hasarı artıran bir büyü, silah veya tılsım kullanmak bu efsunun gücünü de artıracaktır. Bu etkiyi daha da artırmak için büyüyü şarj edebilirsiniz. Bu büyüyü başarılı bir şekilde kullanmak için bir mühür donanımlı, en az 8 Faith ve bir bellek yuvasına sahip olmanız gerekir.

Swarm of Flies

Swarm of Flies rakibe çarptığında, kanayan bir durumu empoze eden bir bulut oluşturur. Rakip bundan kaçınmazsa, durum birikerek çok fazla hasar verebilir. Bu efsun hem PvE, hem de PvP için iyidir. Rakibine doğru yuva yapar, iyi bir menzile sahiptir, bu tür birkaç sürü oluşturabilirsiniz, bu da düşmanın başarılı bir şekilde kaçınmasını çok zorlaştırır. Bu büyüyü başarılı bir şekilde kullanmak için bir mühür kuşanmış olmanız, en az 11 Faith ve 16 Arcane puanına ve bir hafıza yuvasına sahip olmanız gerekir.

Bloodflame Talons

Bloodflame Talons, Catch Flame ile benzer bir şekilde çalışır. Ayrıca önünüzde bir alev yaratırsınız, ancak bu efsun biraz daha yavaştır. Bununla birlikte, daha fazla hasar verirler ve ayrıca rakibe kanamaya neden olurlar. Hem PvE, hem de PvP üzerinde birçok durumda kullanışlıdır. Hasarı en üst düzeye çıkarmak ve kanamaya neden olmak için birkaç vuruş gerçekleştirebilirsiniz. Elden Ring oyunundaki bu büyü, ateş yapıları yerine kanama yapıları için daha iyi bir seçim gibi görünüyor. Bu büyüyü etkili bir şekilde kullanmak için bir mühür kuşanmış olmanız, en az 13 Faith ve 15 Arcane puanına ve bir hafıza yuvasına sahip olmanız gerekir.

Black Blade

Bu büyüyü çok iyi bir seçim yapan şey, fırlattığı merminin saçma sapan uzun menzili ve hem merminin verdiği hasar hem de zaman içindeki hasarıdır. Bir düşmana bu büyüyle vurmak, ona siyah bir alev uygulanmasına neden olur ve bu, rakibin maksimum sağlığına bağlı olarak belirli bir hasar yüzdesi verir. Black Blade, düşmanın maksimum sağlığı arttıkça daha uygulanabilir. Bölüm sonu canavarı savaşları için mükemmel, ancak diğer oyuncuları, özellikle de kendilerini iyileştirmek için geri çekilmeye çalışanları öldürmek için de kullanışlıdır. Bu büyüyü etkili bir şekilde kullanmak için, donanımlı bir mühür, en az 46 Faith puanı ve iki bellek yuvasına sahip olmanız gerekir.

Lansseax’s Glaive

Bu büyünün birçok kullanımı vardır, ancak en iyi şekilde sizden yakın veya orta mesafedeki çok sayıda düşmanı öldürmeye çalışırken kullanılır. Orta menzilde görünen hem eğik çizgiden hem de yıldırımdan hasar veriyorsunuz. Ayrıca, bu büyüyü kullanırken hafifçe havaya yükselirsiniz, bu sayede bazı saldırılardan kaçınabilirsiniz. Bu büyüyü etkili bir şekilde kullanmak için bir mühür donanımlı, en az 40 Faith puanı ve bir bellek yuvasına sahip olmanız gerekir.

Pest Threads

Pest Threads, PvE modunda diğer mevcut büyülere rakip olacak kadar fazla hasar vermediğinden, haşere dizileri esas olarak PvP tarafına yöneliktir. Ancak, mükemmel bir şekilde ev sahipliği yapmaktadır. Rakip kaçmakta ne kadar iyi olursa olsun, mermilerin çoğu yine de düşmanı vuracaktır. Bu nedenle, özellikle düşmanın sağlığı düşükken hasar vermek veya son bir darbe vurmak istediğimizde PvP anları için çok iyi bir seçimdir. Bu büyüyü başarılı bir şekilde kullanmak için bir mühür donanımlı, en az 11 Faith puanına ve bir hafıza yuvasına sahip olmanız gerekir.

Frenzied Burst

Frenzied Burst, düşmanları düz bir çizgide vuran bir öfke ışını üreten benzersiz bir büyüdür. Ayrıca, düşmanlara bir öfke durumu da dayatıyor. Bu çubuk dolduğunda çok daha fazla hasar verecek ve rakibinizi bir anlığına sersemleteceksiniz. Dikkatli olmanız gereken şey, bu büyüyü kullanmanın sizi de öfke durumuna sokmasıdır. Ancak bu, deli adam yapısı için daha iyi seçeneklerden biridir. Bu büyüyü başarılı bir şekilde kullanmak için, donanımlı bir mühür, en az 22 Faith puanı ve bir bellek yuvasına sahip olmanız gerekir.

Rotten Breath

Rotten Breath, özellikle dar koridorlarda hem PvE, hem de istilalar için çok iyi bir seçimdir. Oyuncu seçimi sırasında kahramanınız bir an için hareketsiz kalacaktır. Bir süre sonra, bir çürüme bulutunun serbest bırakılacağı, çok fazla hasar veren ve kızıl çürüme durumunu empoze eden bir ejderha kafası belirecek. Bununla birlikte, onu kullanmak çok fazla mana gerektirir, bu nedenle tüketimini 10 saniye boyunca ortadan kaldıran bir iksiriniz olmalıdır. Bu büyüyü başarılı bir şekilde kullanmak için bir mühür donanımlı, en az 36 Faith puanı ve bir bellek yuvasına sahip olmanız gerekir.