Elden Ring: Wondrous Elixir ve Ashes of War hakkında bilmeniz gereken her şey

Elden Ring oyununda Wondrous Elixir ve Ashes of War kullanarak kendinizi güçlendirebilirsiniz.


Elden Ring için hazırlamış olduğumuz bu yeni rehberin içerisinde Wondrous Elixir ögesinin gerçekte ne olduğunu, nasıl elde edildiğini ve demlenmesi için ne gerektiğini öğreneceksiniz. Aynı zamanda, Ashes of War ögelerinin ne oldukları ve nasıl kullanılacağı hakkında da bilgi edineceksiniz. Dilerseniz giriş kısmını çok fazla uzatmadan, iki farklı başlık altında bu ögelerden bahsedelim ve kendilerinin en kritik noktalarına değinelim.


Elden Ring için internet sitemizde farklı rehberler de bulunuyor. Bu rehberlerden bazılarını hemen aşağıdaki maddelerimizden, tamamını ise bu kategorimizden görebilirsiniz.


Elden Ring

Wondrous Elixir

Flask of Wondrous Physick, karakterinizi güçlendiren veya belirli istatistikleri geri yükleyen farklı bir şişe türüdür. Flask of Wonder Physick almak için oyunun ilk aşamalarındaki zindanlardan birine, daha spesifik olarak haritadaki uzun ağacın kuzeyindeki Third Church of Marika içerisindeki Limgrave alanına gitmeniz gerekir. Ancak sadece şişeye sahip olmak onu kullanmak için yeterli değildir.

Böyle bir ögeyi kullanabilmek için önce içine Crystal Tears yerleştirmeniz gerekiyor. Wondrous Elixir ögesini bu kadar eşsiz bir iksir yapan şey bu bileşenlerdir. Esas olarak, her gözyaşının farklı, spesifik bir etkisi vardır. Örneğin, sağlık barınızın yarısını yenileyebilir veya dayanıklılık barınızın toparlanmasını hızlandırabilirler. Bu tür iki gözyaşını birleştirerek ve ardından Wondrous Elixir ögesini kullanarak, bileşenlerin içerdiği iki özel etkiyi, yani gözyaşlarını elde edeceksiniz.

Malzemeleri şişeye yerleştirmeden önce Site of Grace içerisinde dinlenmeniz, ardından Mix Flask of Wondrous Physick seçeneğini seçmeniz gerekir. Bir menü açılacak ve size çeşitli efektler sağlayacak kendi benzersiz iksirinizi oluşturmak için malzemeleri seçebileceksiniz.

Ashes of War

Ashes of War, özünde, belirli bir silahı kullanırken yeni, benzersiz beceriler ekleyen silahlarda ve kalkanlarda yapılan iyileştirmelerdir. Ayrıca belirli bir stat ile ölçeklenmesini sağlayarak belirli bir silahı veya kalkanı geliştirirler, kuvvet gibi. Ashes of War ögelerinin çoğu belirli bir silaha veya kalkana bağlıdır.

Ashes of War ögesini kullanmak için önce bir Site of Grace alanına gitmeniz, ardından Ashes of War seçeneğini seçmeniz gerekir. Bundan sonra Envanter ekranı açılacaktır. Ardından, yükseltmek istediğiniz silahı seçin. Onu seçerek, mevcut Ashes of War ögesini göreceksiniz. Ardından, en ilginç bulduğunuz seçeneği seçin. Bu noktadan sonra, Ashes of War ile güçlendirilmiş silahı kullanırken, özel bir yetenek ve gelişmiş ölçekleme kazanacaksınız. Şimdi tek yapmanız gereken beceriyi kullanmak için sağ düğmeye veya L2 tuşuna basmak.