Elden Ring: En iyi büyüler

Elden Ring oyununda sadece fiziksel saldırılara odaklanmanıza gerek yok, büyü de yapabilirsiniz.


Elden Ring için hazırlamış olduğumuz bu yeni rehberimizde en iyi büyücülerin kullanabileceği en iyi büyülerin tam listesini bulabilirsiniz. Büyüyü temel alan bir karakter yarattıysanız, bu listede bulunan büyüleri elde etmeyi göz önünde bulundurmanızı öneriyoruz. Bu büyüler hem sıradan rakiplere ve bölüm sonu canavarlarına karşı mücadele sırasında, hem de PvP savaşları sırasında size çok yardımcı olacaklar. Eğer dilerseniz, bahsetmiş olduğumuz bu büyülerin tamamını hemen aşağıdan sizler de görebilirsiniz. Alternatif olarak, Elden Ring için en iyi silahların listesine de göz atabilirsiniz efendim.


Elden Ring için internet sitemizde farklı rehberler de bulunuyor. Bu rehberlerden bazılarını hemen aşağıdaki maddelerimizden, tamamını ise bu kategorimizden görebilirsiniz.


Elden Ring

Great Glintstone Shard

Elden Ring oyunundaki Great Glintstone Shard büyüsü, Glintstone mermileri arasında en iyisi gibi görünüyor. Comet’ten daha az hasar verir, ancak aynı zamanda çok daha az mana tüketir. Hasar, mermi hızı ve mana tüketimi arasındaki mükemmel dengedir. Büyü orta menzilde iyi çalışır. Çoğu durumda, daha küçük bir düşmanı öldürmek için yalnızca tek bir saldırı yeterlidir. Daha güçlü rakiplerle savaşırken de mükemmeldir. Bu büyüyü kullanmak için, donanımlı bir asaya sahip olmanız, en az 16 Intelligence puanına ve bir ezberleme büyü yuvasına sahip olmanız gerekir.

Glintstone Arc

Öğrenilen ilk büyülerden biri olan Glintstone Arc, oyunun sonraki aşamalarında bile uygulanabilir. Glintstone Arc çok uzun mesafelerde iyi çalışır, ayrıca mermi hareket ettikçe büyünün konisi artar. Çok fazla hasar verir ve birden fazla düşmana çarpabilir. PvE için daha uygundur, ancak PvP tipi savaşlarda da faydalıdır, özellikle bu büyüyü diğer büyülerle dönüşümlü olarak kullandığınızda ve düşmanın geleceğinden şüphelenmediğinde de yararlıdır. Bu büyüyü kullanmak için, donanımlı bir asaya sahip olmanız, en az 13 Intelligence sahibi olmanız ve bir adet ezberleme büyü yuvasına sahip olmanız gerekir.

Cannon of Haima

Elden Ring oyunundaki Cannon of Haima; hem PvE, hem de PvP için mükemmeldir. Topun iyi bir menzili var ve muazzam hasar veriyor. Ayrıca, patlama yarıçapı çok büyüktür, bu da düşman oyuncunun kendisine ulaşmasını beklememesine neden olabilir. PvE içeriklerde patlama, birbirine yakın olmaları durumunda aynı anda birden fazla düşmanı öldürebilir. Bu büyüyü kullanmak için donanımlı bir asaya, en az 25 Intelligence puanına ve bir ezberleme büyüsü yuvasına sahip olmanız gerekir.

Adula’s Moonblade

Sihirli kılıçlar ve bıçaklar söz konusu olduğunda en iyisi Adula’s Moonblade, aynı anda birçok rakibe vurabilen yatay bir vuruş içerir; standart bir saldırı gerçekleştirdikten sonra bir buz mermisi oluşturulduğu için uzun bir menzile sahiptir. Hem eğik çizgiden, hem de mermiden hasar vereceğiniz için bu büyüyü yakın mesafeden kullanmayı düşünün. Adula’s Moonblade ayrıca don oluşumuna neden olur ve bu efekti hedefinize uygulamayı kolaylaştırır. PvP için olduğu kadar daha büyük düşman gruplarını yenmek için harika. Bu büyüyü kullanmak için, donanımlı bir asa, en az 32 Intelligence ve bir ezberleme büyüsü yuvasına sahip olmanız gerekir.

Night Comet

Bu büyü, aşırı kaçmayı kullanan düşmanlarla savaşırken mükemmeldir. Yapay zeka temelli rakipleri büyünün geldiğini göremeyecek ve her isabetin hedefine inmesini sağlayacak. Ayrıca bu büyü çok fazla hasar verir ve büyüyü daha fazla etki için şarj edebilirsiniz. Bu büyü PvE için mükemmeldir; özellikle de Malenia, Blade of Miquella veya Black Knife Assassin’e karşı. Bu büyüyü kullanmak için, donanımlı bir asa, en az 38 Intelligence ve bir adet ezberleme büyüsü yuvasına sahip olmanız gerekir.

Ancient Death Rancor

Bu büyü, rakibe ev sahipliği yapan bir ruh ordusunu serbest bırakır. Çağrılan ruhların miktarı çok yüksek, bu da onu kesin bir başarı haline getiriyor. Ayrıca, rakibe çok sayıda ruh çarparsa, bu onun gardını kırmasına neden olabilir. İlk vuruşu kolayca yapabilir ve bu arada ikinci vuruşu hazırlayabilirsiniz; ilk vuruş o kadar kolay kaybolmaz. Bu harika bir büyü ve hem PvE, hem de PvP için uygundur. Gerçek oyuncular bile bu büyüden kaçınmakta zorlanabilirler ve PvE modunda, büyünün tüm gücüyle büyük olasılıkla vurulacak olan daha büyük ve daha yavaş rakipler için mükemmeldir. Bu büyüyü kullanmak için, donanımlı bir asa, en az 34 Intelligence, 24 Faith puanı ve bir ezberleme büyüsü yuvasına sahip olmanız gerekir.

Comet Azur

Comet Azur bir açıdan benzersizdir – PvE tipi içeriklerdeki en güçlü ve PvP tipi içeriklerdeki en zayıf büyüdür. Bu büyüyü yapmak karakterin hareketsiz kalmasına neden olur (saldırılara maruz kalmasına neden olur), ancak büyü yüklendiğinde, oyuncunun önünde, çok fazla Mind veya 10 saniye boyunca sınırsız mana sunan bir iksir kullanın. Comet Azur, bazı bölüm sonu canavarlarını anında öldürebilir veya sizi doğrudan karşılaşmanın ikinci aşamasına götürebilir. Mohg, Lord of Blood buna iyi bir örnektir. Bu büyüyü kullanmak için, donanımlı bir asa, en az 60 Intelligence ve üç ezberleme büyü yuvasına ihtiyacınız var.

Stars of Ruin

Bu büyü, düşmana doğru çok hızlı uçan on iki füze yaratır. Onlardan kaçınmak çok zordur, çoğu zaman mermiler çok iyi olduğu için düşmana birden çok kez vurulacaktır. Ayrıca çok fazla hasar verirler. Bu büyü PvP için mükemmeldir, ancak PvE modunda karşılaşılan daha hızlı rakipler veya bölüm sonu canavarları için de iyi bir seçim olacaktır. Bu büyüyü kullanmak için, donanımlı bir asaya, en az 43 Intelligence puanına ve bir adet ezberleme büyüsü yuvasına sahip olmanız gerekir.

Founding Rain of Stars

Bu büyü, içinden sihirli mermi yağmurunun yağacağı bir bulut yaratır. Özellikle rakip büyük ve yavaş olduğunda PvE için harika bir büyü. Bu büyü, düşmanı bulutu oluşturduğunuz yerde tutabildiğiniz sürece çok fazla hasar verebilir. 1v1 tipi düellolarda da bu büyü, küçük bir alanda savaştığınız sürece çok kullanışlıdır. Açık alanlarda pek işe yaramaz. Bu büyüyü kullanabilmek için, donanımlı bir asa, en az 52 Intelligence ve iki ezberleme büyü yuvasına sahip olmanız gerekir.

Loretta’s Greatbow

Bu büyü muhtemelen sözde orta oyundaki en iyi seçimdir. Çok fazla hasar verir, bir rakibe vurduktan sonra, birbirine yakın dururlarsa birkaç düşmanı öldürebilecek bir patlama yaratır, çok uzun bir menzile sahiptir ve en önemlisi mermi hızlıdır. Bu büyü, hem rakipleriniz nerede olduğunuzu bilmiyorsa PvP içerisinde, hem de PvE içeriklerde düşmanları güvenli bir mesafeden hızla ortadan kaldırmak için iyidir. Büyüyü şarj etmek, menzili ve verilen hasarı arttırır, ayrıca patlama hasarını arttırır. Bu büyüyü kullanmak için, donanımlı bir asa, en az 26 Intelligence ve bir adet ezberleme büyüsü yuvasına sahip olmanız gerekir.

Meteorite of Astel

Meteorite of Astel, Comet Azur’a benzer bir büyüdür – ciddi hasar verme yetenekleri ve çok daha hızlı düşman muhafızını kırma olasılığı vardır. Tek dezavantajı, daha yüksek mana tüketimi ve mermilerin düşmanı kaçırma olasılığıdır. Bu büyü, büyük boyutlu düşmanlarla savaşırken daha iyi bir seçim olacaktır; o zaman göktaşlarının çoğu düşmanı vuracaktır. PvP söz konusu olduğunda, iyi çalışmıyor. Bu büyüyü kullanmak için, donatılmış bir asa, en az 55 Intelligence ve iki ezberleme büyü yuvasına sahip olmanız gerekir.

Ranni’s Dark Moon

Bu büyünün kullanım süresi uzundur, ancak çok fazla hasar verir ve bir rakibe vurulduğunda patlama yaratır. İşte en iyi şey – Ranni’s Dark Moon ile bir rakibe vurmak, onların büyü direncini bir dakikalığına %10 azaltır ve düşmana bir donma durumu uygularsanız, direnç %30’a daha da düşer. Bu büyü, özellikle bir bölüm sonu canavarı dövüşünün başlangıcında çok iyi bir PvE tipi büyüsüdür. Büyü ile bir vuruş yapmak oldukça kolaydır ve büyü direncini düşürme ve bir dakika boyunca çok daha fazla hasar verme şansı çok yüksektir. Bu büyüyü kullanmak için, donatılmış bir asa, en az 68 Intelligence ve iki ezberleme büyü yuvasına sahip olmanız gerekir.