Elden Ring: En iyi silahlar

Elden Ring oyununda kullanabileceğiniz birbirinden güçlü silahlar var.


Elden Ring için hazırlamış olduğumuz bu rehber yazısında, oyunda mevcut olan en iyi silahlar hakkında bilgiler vereceğiz. Bu silahlar, savaş anlarını daha kolay ve keyifli hale getireceği için kesinlikle almaya değerdir. Elden Ring aynı zamanda içerikle dolu, devasa bir oyundur. Maceranız sırasında birçok farklı silahla karşılaşabilirsiniz. Oyun tarzınız kullandığınız silaha bağlıdır, bu nedenle doğru olanı bulmak oyunun önemli bir parçasıdır. Neyse ki, oyunda 300’den fazla çeşitli silah olduğu için aralarından seçim yapabileceğiniz çok şey var. Her birini almakla uğraşmamalısınız, ancak mevcut silahlardan bazıları öne çıkıyor. Tüm oyunun en iyileri olarak kabul edilenlerin bir listesini de sizler için hazırladık efendim.


Elden Ring için internet sitemizde farklı rehberler de bulunuyor. Bu rehberlerden bazılarını hemen aşağıdaki maddelerimizden, tamamını ise bu kategorimizden görebilirsiniz.


Elden Ring

Rivers of Blood

Elden Ring oyunundaki katanalar en popüler silah türlerinden biridir. Hızlıdırlar ve kanama etkisi yaratırlar. Çok fazla hasar verir ve ayrıca rakiplerin çoğu bu duruma karşı hassastır. Kanama uygulama açısından Rivers of Blood oyundaki en iyi silahtır. Harika bir özel saldırıya sahiptir ve diğer oyuncularla ve zindanlardaki rakiplerle savaşmak için mükemmeldir. Silah şu istatistikleri gerektirir: 12 Strength, 18 Dexterity ve 20 Arcane.

Moonveil

Bu katana Intelligence ile ölçeklenir. Çok iyi bir özel saldırı ile ayırt edilir. Moonveil bir enerji ışını ateşleyerek güvenli bir mesafeden çok fazla büyü hasarı vermenizi sağlar. Ek olarak, katana düzenli saldırılarla kanama etkisine neden olur. Silah şu istatistikleri gerektirir: 12 Strength, 18 Dexterity ve 23 Intelligence.

Reduvia

Elden Ring oyunundaki hançerler ilginç bir silah kategorisidir. Çok hızlılar, ancak gerçekten kısa bir menzilden muzdaripler. Bu nedenle, onları etkili bir şekilde kullanmak istiyorsanız, uygulamaya biraz daha zaman ayırmanız gerekir. Reduvia, yıldırım hızında büyük hasar verebilen bir hançerdir. Ek olarak, kanama etkisine neden olan bir saldırı ile uzaktan saldırmak için kullanabilirsiniz. Silah şu istatistikleri gerektirir: 5 Strength, 13 Dexterity ve 13 Arcane.

Greatsword

Çok fazla güç ve dayanıklılık gerektiren dev bir kılıç. Silah son derece yavaştır, ancak rakibin dengesini hızla bozabilir ve saldırılarını kesintiye uğratabilir. Aynı zamanda büyük hasar verir. Avantajı aynı zamanda Ashes of War ile değiştirebilmenizdir – bunları benzersiz saldırısını değiştirmek veya büyü hasarı gibi özel bir efekt uygulamak için kullanabilirsiniz. Silah şu istatistikleri gerektirir: 31 Strength ve 12 Dexterity.

Sword of Night and Flame

Bu kılıç, yakın dövüşte savaşmak ve aynı anda büyü hasarı vermek isteyenler için mükemmel bir seçimdir. Bu silahın en iyi avantajı, yangın hasarı veren veya enerji ışınlarını vuran güçlü salınımlar şeklinde çok güçlü bir özel saldırıdır. Silah şu istatistikleri gerektirir: 12 Strength, 18 Dexterity ve 23 Intelligence.

Eleanor’s Poleblade

Çift bıçaklı silahlar diğer silah türlerinden farklıdır. Animasyonları çok gösterişli. Çok hızlı kesikler kanama etkisi yaratır. Özel saldırısı, bir kanama durumu da uygulayan bir dizi yıldırım hızında kesim gerçekleştirmenize olanak tanır. Silah şu istatistikleri gerektirir: 12 Strength, 21 Dexterity ve 19 Arcane.

Winged Scythe

Winged Scythe, rakipleriyle arasına mesafe koymak isteyenler için mükemmel bir silahtır. Silahın menzili oldukça iyi ve güçlü savurmalarla güvenli bir şekilde yüksek hasar vermenizi sağlıyor. Bu, sihir kullanan ancak zaman zaman yakın dövüşe girmesi gereken karakterler için mükemmel bir çözümdür. Silah şu istatistikleri gerektirir: 16 Strength, 16 Dexterity ve 24 Faith.

Bloodhounds Fang

Bloodhounds Fang, nispeten hızlı bir şekilde elde edilebilen çok dengeli bir silah. Geliştirdikten sonra, silah oyunun çoğu için size yeterli olacaktır. Bir kanama etkisine neden olur ve harika bir özel saldırıya sahiptir – bölüm sonu canavarı saldırılarından kaçmak için harika çalışan geri sıçrama. Ek olarak, geri zıpladıktan sonra, çok fazla hasar vermek için hızlı bir şarj gerçekleştirebilirsiniz. Silah şu istatistikleri gerektirir: 18 Strength ve 17 Dexterity.

Blasphemous Blade

Bu kılıç, bölgenizde biri öldüğünde sağlığınızın bir kısmının yenilenmesine neden olan benzersiz bir pasif yeteneğe sahiptir. Ekstra şifa her zaman iyi bir şeydir. Sadece bu değil, bıçağın geniş bir alev dalgası ateşleyen iyi bir özel saldırısı da var. Silah şu istatistikleri gerektirir: 22 Strength, 15 Dexterity ve 21 Faith.

Lusat’s Glintstone Staff

Oyundaki en iyi büyücüler için mükemmel bir silahtır. Lusat’s Glintstone Staff, Intelligence ile iyi bir şekilde ölçeklenir ve oyunun ilerleyen bölümlerinde büyük hasar vermesine izin verir. Silah şu istatistikleri gerektirir: 10 Strength ve 51 Intelligence.

Dark Moon Greatsword

Geliştirici ekibin amiral gemisi silahından, çeşitli versiyonları Japon geliştiricinin birçok oyununda bulunabilir. Bu harika kılıç, Intelligence ile ölçekleme söz konusu olduğunda, temelde Elden Ring oyunundaki en iyi silahtır ve onu büyücüler için mükemmel bir seçim haline getirir. Silahın kendisi muazzam büyü hasarı verir. Ek olarak, özel saldırı geçici büyü hasarınızı artırır ve silahı buzla kaplar. Bu kılıcın ana dezavantajı, Ranni ile ilgili bir dizi görevi tamamladıktan sonra yalnızca oyunun son aşamalarında elde edilebilmesidir. Silah şu istatistikleri gerektirir: 38 Intelligence, 16 Strength ve 11 Dexterity.

Pulley Bow

Tüm okçular için dengeli bir silah. İyi hasar verir ve oyundaki tüm yaylar arasında en iyi menzile sahiptir. Bu nedenle, bir grup rakibe yaklaşmak istemediğiniz durumlar için mükemmeldir. Silah esas olarak Strength ve Dexterity ile ölçeklenir ve ayrıca gerçekten düşük gereksinimlere sahiptir. Ayrıca menzili ve hasarı daha da artıran çok kullanışlı bir özel saldırıya sahiptir. Silah şu istatistikleri gerektirir: 11 Strength, 11 Dexterity.

Icerind Hatchet

Son güncellemeler bu silahı zayıflattı, ancak yine de dikkatinize değer. Bu, özel saldırı nedeniyle temelde hız koşucularının favori silahıdır. Silah, düşman saldırılarını kesintiye uğratan, iyi hasar veren ve oyuncunun önünde geniş bir alanı buzla kaplayan bir buz saldırısı başlatmanıza izin verir. Standart vuruşlar ayrıca pasif donma hasarı verir. Silah şu istatistikleri gerektirir: 11 Strength ve 16 Dexterity.

Ghiza’s Wheel

Kanama etkisini kötüye kullanmanıza izin veren başka bir silah. Dönen bir bıçak şeklinde özel bir saldırıya sahip eşsiz bir dev silahtır. Kullanırken özgürce hareket edebilirsiniz. Etki bir elektrikli testereyi andırır ve anında düşmanların kanamasına neden olur. Silah şu istatistikleri gerektirir: 28 Strength ve 18 Dexterity.

Mohgwyn’s Sacred Spear

Güvenli bir mesafeden saldırmanıza izin veren, çok iyi bir menzile sahip güçlü bir mızrak. Ek olarak, her saldırı yangın hasarı verir. Silah, Arcane statüsü ile iyi ölçeklenir. Ayrıca, tüm bir düşman grubuna kanamaya neden olabilecek bir özel saldırı alanı etkisine sahiptir. Silah şu istatistikleri gerektirir: 24 Strength, 14 Dexterity ve 27 Arcane.