Elden Ring: Yürüyen mozoleler nasıl hareketsiz hale getirilir ve ödülleri nedir?

Elden Ring oyunundaki yürüyen mozoleler aslında bölüm sonu canavarı hatırları için çok işe yarıyor.


Elden Ring hazırlamış olduğumuz bu yeni rehberimiz, nasıl hareketsiz hale getirileceği ve hareketsiz hale getirildiğinde ne gibi ödüller kazanabileceğiniz de dahil olmak üzere, yürüyen mozoleler hakkında gerekli bilgileri içerir. Bu video oyunundaki yeni bölgelerde seyahat ederken, altlarına bir çan takılmış büyük ve güçlü varlıklarla karşılaşabilirsiniz. Bu varlıklar, yürüyen anıt mezarları, türbeler veya mozoleler olarak adlandırılabilir. Yürüyen mozoleler, oyuncuya karşı saldırgan değiller, ancak belirli bir bölgeyi geçerken çok yakınlarına gierseniz sizi ezebilirler. Peki, bu varlıklar nasıl etkisiz hale getirilir?


Elden Ring için internet sitemizde farklı rehberler de bulunuyor. Bu rehberlerden bazılarını hemen aşağıdaki maddelerimizden, tamamını ise bu kategorimizden görebilirsiniz.


Elden Ring

Yürüyen dev mozolelerin önemli bir zaafı vardır, o da bacaklarıdır. Mozolenin ayaklarında kafatasları şeklinde mühürler bulunmaktadır. Bir mozoleyi hareketsiz hale getirmek için en az iki ayak üzerindeki tüm mühürleri yok etmeniz gerekir. Ancak dikkatli olun; bacaklara saldırdıktan sonra mozole biraz daha hızlı yürümeye başlayacak ve ezilme riskini artıracaktır. Bu yüzden, alakalı bir strateji geliştirmeniz gerekiyor. İki ayak üzerindeki tüm mühürleri yok ettikten sonra mozoleden uzaklaşın; bir süre sonra kendisi düşecek ve siz de içeri girebileceksiniz. Bunu yaptıktan sonra ön taraftan içeriye girin.

Ön tarafta bir kapı bulacaksınız. Onları açtığınız taktirde içeriye girmiş olacaksınız. İçeride de bir ceset karşınıza çıkacak. Ona yaklaşın ve etkileşime geçin. Bu, bazı yeni mekaniklerin kilidini açacaktır. Yürüyen dev mozoleler sayesinde, bir bölüm sonu canavarı hatırasını çoğaltabileceksiniz. Örneğin, Godrick’e karşı savaşı kazandıysanız, onun hatırasını aldınız demektir. Bir hatırayı çoğaltırken, seçim yapabileceğiniz iki şeyden birine sahipsiniz. Yürüyen dev mozoleler sayesinde, belirli bir hatırayı çoğaltabilir ve onun sunduğu iki ögenin kilidini açabilirsiniz. Yalnız, mozoleler sınırlı sayıda olduğu için hatırları kullanırken dikkat etmeniz gerekir.