Destiny 2: PvE içerikler için en iyi Hand Cannon tipi silahlar

Destiny 2 oyunundaki PvE tipi içerikler için kullanabileceğiniz sayısız kaliteli Hand Cannon var.


Hand Cannon tipi silahlar, Destiny serisindeki en ikonik silahlardır. Gerçek hayatta Revolver tipi silahlardan ve Halo serisindeki Magnum tipi silahlardan ilham alan Hand Cannon, yakın ve orta mesafeden hemen hemen her durumun üstesinden gelebilecek yüksek hasarlı silahlardır. Destiny 2 oyununda o kadar çok Hand Cannon var ki hangisinin iyi olduğunu seçmek zor olabilir. Geniş kadroya rağmen, her Hand Cannon farklı şekilde işliyor ve benzersiz artılar ve eksiler sunuyor. Bazı silahlar, düşman ordularını öldürmek için daha iyidir, bazıları ise o kadar fazla hasar biriktirir ki, daha büyük düşmanları öldürebilir. Egzotik seviye silahlardan tutun da rastgele çıkartabilen efsane seviye silahlara kadar, Destiny 2 oyununda kullanabileceğiniz en iyi Hand Cannon tipi silahlar burada.


Destiny 2 hakkında internet sitemizde farklı rehberler de bulunuyor. Bu rehberlerden bazılarını hemen aşağıdaki maddelerimizden, tamamını ise bu kategorimizden görebilirsiniz.


Destiny 2: Season of the Chosen

Eriana’s Vow (Exotic Kiosk)

Destiny 2 oyununun tek özel Hand Cannon tipi silahı olan Eriana’s Vow ciddi hasarlar verebiliyor. Doğuştan gelen Anti-Barrier Rounds ve atış başına muazzam miktarda hasar ile Eriana’s Vow, bu oyundaki en iyi PvE için Hand Cannon için bizim seçimimiz. Bu silahtan çıkan mermiler, sıradan düşmanları ve mini bölüm sonu canavarları yok eder. Hassas vuruşları zincirleyebilirseniz, patronlara ve şampiyonlara hasar vermekte harikadır. Barrier tipi şampiyonlarını zaten kapsadığından, en yüksek seviyeli PvE içeriğinde iki farklı şampiyon türünü kapsayacak şekilde birincil silahınız için yalnızca bir Artifact modunu donatmanız gerekir. Eriana’s Vow; sert vurur, mühimmat verimlidir, uzak mesafelerde kullanılabilir ve herhangi bir mod olmadan şampiyonlara karşı koyar.

Fatebringer (Vault of Glass)

Fatebringer, birçok kişi tarafından ilk Destiny oyunundaki en iyi Hand Cannon tipi silahlardan biri olarak kabul edildi. Outlaw ve Firefly birlikte eşleştirildiğinde, bu silah çok az sorunla düşman ordularını parçalayabilir. Birçoğu, Destiny 2 oyununda muadili olanın aynı seviyeye ulaşacağı konusunda şüpheciydi; ancak Bungie bir şekilde beklentileri aştı. Fatebringer, PvE içeriği için Destiny 2 oyunundaki en iyi efsanevi Hand Cannon tipi silahtır. Firefly, Dragonfly ve Outlaw özelliklerini tek bir yetenekte birleştirerek efsanevi bir silah olarak kendisi geri döndü. Bu avantaj, özel modu olmadan Dragonfly özelliğinden daha fazla hasar verir ve bu da onu standart düşmanları temizlemek için mükemmel kılar. Solar hasarı vererek, zırhınızda Wrath of Rasputin varsa Firefly özelliğinin Warmind Cells üretmesine izin verir. Firefly yerine Frenzy veya Kill Clip de alabilirsiniz.

İlk sütun ayrıca bazı yıkıcı avantajlar içerir. Explosive Payload, bu silahın standart düşmanlara tek dokunuşla ve şampiyonlara çok daha kolay karşı koymasını sağlar. Super özelliğinizi kullanmayı seviyorsanız, her öldürmeden daha fazla Super enerjisi elde etmek için Thresh’i kullanmayı düşünebilirsiniz veya şarjör değiştirmekten nefret ediyorsanız, önceden kaç düşman vurduğunuza bağlı olarak boş olduğunda silahınızın şarjörünü yeniden dolduran yeni bir yetenek olan Rewind Rounds alabilirsiniz. Muhtemelen buradaki en ilginç avantaj, el bombanızı attıktan sonra Fatebringer ganimetinin bir enerji silahı olmasına izin veren Osmoz’dur. Bu, onu Match Game içeriği ve Elemental Well yapıları için harika kılar.

Hawkmoon (Harbinger)

Çoğu oyuncu, yaptığı şey için Hawkmoon isimli silahın hakkını vermiyor. Şans motifi artık egzotik avantajına bağlı olmayabilir, ancak Hawkmoon hala orijinal Destiny oyunundan hatırlayabileceğiniz bir tek atış canavarı. Bu silah ile isabetli atışlar, artan menzil ve şarjör değiştirme hızı sağlayan Paracasual Charge yığınları sağlar. Şarjörünüzde yalnızca bir mermi kaldığında, Hawkmoon hasarına güçlü bir destek sağlar. Yeterli yığınla, tek bir Hawkmoon mermisi çoğu binbaşı ve hatta bazı patronları tek seferde vurabilir. Şampiyonlar, Legend ve Master içeriğinde sağlıklarının yarısını Hawkmoon’un Paracasual Bullet’ine kaptırır ve bu da onu herhangi bir patlamalı DPS silahıyla eşleştirmek için mükemmel bir silah haline getirir. Küçük bir sorunla yemleri ve patronları öldürebilen harika bir Hand Cannon.

Vulpecula (Astral Alignment)

Posterity silahının artık ciddi bir rekabeti var. Vulpecula, Destiny 2 oyununda Stasis hasarı veren ilk Hand Cannon. Bu tek başına Stasis odaklı Elemental Well inşaları için faydalı kılar, ancak daha da iyi hale gelebilir. Vulpecula, onu oyundaki en çok yönlü silahlardan biri yapan bazı avantajlarla yuvarlanabilir. Headstone, gösterinin yıldızıdır ve bir hedef öldürüldüklerinde cesedinin üzerinde büyük bir Stasis kristali üretir. Bu kristal, Stasis alt sınıfınız, Aspects ve Fragments ögelerinden etkilenir ve bu avantaja rakipsiz yardımcı olur. Bir hedefi öldürdükten sonra bir hasar direnci güçlendirmesi elde etmek için Whisper of Chians’ı kullanın veya kristali yok ederek büyük bir AoE patlaması yaratmak için Whisper of Fissures’ı kullanın. Bu avantajla seçenekleriniz sonsuzdur.

Ace of Spades (Exotic Kiosk)

Ace of Spades, üzerinde etkili bir şekilde beş avantajı olan bir Hand Cannon. Silah, yeniden doldurulduktan sonra altı atış boyunca kalıcı bir Kill Clip etkisi elde eder, hassas bir vuruşla öldüklerinde hedefler üzerinde büyük bir Solar patlamaya neden olur, hedefleri yüksek kalibreli mermilerle irkiltir, nişan alırken radarı korur, hassas öldürmelerde daha yüksek yeniden yükleme hızı sağlar ve inanılmaz derecede yüksek taban istatistiklerine sahip. Memento Mori ve Firefly, gösterinin gerçek yıldızlarıdır ve silahın sadece birkaç mermi ile düşman dalgalarını temizlemesine izin verir. Kendine özgü Şampiyon karşıtı özelliklere sahip olmasa da, Ace of Spades, Destiny 2 oyununun zirve dışı içeriği için en tutarlı ve çok yönlü Hand Cannon tipi silahlarından biri olarak duruyor.

Kullanabileceğiniz diğer silahlar

  • Sunshot
  • Seventh Seraph Officer Revolver: Fourth Times the Charm, Threat Detector ve Timed Payload, Vorpal Weapon
  • Eyasluna: Outlaw, Rapid Hit ve Headstone
  • Bottom Dollar: Rapid Hit, Outlaw ve Multikill Clip, Explosive Payload, Dragonfly
  • Nation of Beasts: Outlaw ve Explosive Payload, Kill Clip