Destiny 2: Whisper of the Worm nasıl alınır?

Destiny 2 oyunundaki birbirinden farklı silahlardan birisi de oyuna Temmuz 2018 güncellemesi ile eklenen Whisper of the Worm. Bu silahı almak için The Whisper isimli görevi tamamlamanız gerekiyor. Bu görev, zamana karşı yapılması gereken bir görev. Bir de bu görevi sadece Cuma günü ile Pazartesi günü arasında yapmanız mümkün. Ayrıca bahsetmiş olduğumuz bu görev hayli zorlayıcı, ancak imkansız değil. Gelin beraberce oyundaki The Whisper isimli görevi tamamlayıp Whisper of the Worm isimli silahı nasıl alacağınıza adım adım bakalım.


Destiny 2 hakkında internet sitemizde farklı rehberler de bulunuyor. Bu rehberlerden bazılarını hemen aşağıdaki maddelerimizden, tamamını ise bu kategorimizden görebilirsiniz.


Destiny 2: Whisper of the Worm nasıl alınır?

Destiny 2 oyunundaki Whisper of the Worm nasıl elde edilir?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi Whisper of the Worm silahını almak için The Whisper isimli görevi tamamlamanız gerekiyor. Bu görevi tamamladıktan sonra ise The Whisper görevinin Heroic hali açılıyor. Bu görevi de tamamladığınızda silahın Catalyst eklentisini açıyorsunuz. Bu da silahınızın hasarını arttırıyor.

Şimdi size bu başlık altında bu adımları nasıl tamamlayacağınızı özetleyerek anlatacağım. Daha sonra ise nasıl alacağınıza ayrıntılı bir şekilde değineceğiz. Öncelikle bu görev sadece Cuma ile Cumartesi günleri arasında yapılabiliyor ve haftalık olarak sıfırlanıyor. Bu sebepten dolayı görevi yaptığınız güne dikkat edin.

Ayrıca görev bir hayli zorlu. O yüzden en az 380 güç seviyesi ile girmenizi öneriyoruz. Görevi zorlanmadan yapabilmeniz için girmeniz gereken ideal güç seviyesi ise 405. Göreve başlamak için hazır olduğunuzda ilk yapmanız gereken şey The Whisper görevini edinmek.

The Whisper görevini edinmek için önce Io bölgesine gidin. Ardından oradaki Lost Oasis’e gidin. Ardından o bölgedeki Taken Blight isimli etkinliğin başlamasını bekleyin. Bu etkinlik başladığı zaman bulup öldürmeniz gereken üç farklı karakter var. Bunlar, Grevis, Urzok ve Ta’Aurc. Bu üç karakteri öldürdüğünüz zaman önünüzde bir portal açılacak. Bu portala giriş yaptığınız anda The Whisper görevi başlayacak.

Bu görevde zamana karşı yarışmanız gerekiyor

Bu görev başladığı anda zamana karşı yarışmaya başlayacaksınız. Görevi tamamlamak için 20 dakikanız bulunmakta. Bu 20 dakika içerisinde öncelikle uzunca bir parkuru tamamlamanız gerekiyor.

Bu parkuru en hızlı şekilde tamamlamak için rehberimizin sonuna bıraktığımız videodan her karaktere göre nasıl en hızlı şekilde tamamlayacağınızı görebilirsiniz. Bu videodaki gibi parkuru tamamlarsanız parkur aşaması yaklaşık 5 dakikanızı alacak.

Uzun ve zorlu parkur aşamasını tamamladıktan sonra tamamlamanız gereken birkaç oda daha var. Bu odalardan hepsinde size gelen düşmanların hepsini temizlemeniz gerekiyor. Bu sayede diğer odaya geçiş yapacaksınız. Son odaya geçtiğinizde ise yapmanız gereken odada bulunan üç tane bölüm sonu canavarını öldürmek. Bu üç bölüm sonu canavarını öldürdüğünüzde ise Whisper of the Worm silahının sahibi olacaksınız.

Şimdi sırada Whisper of the Worm silahının Catalyst eklentisini almak var. The Whisper görevini tamamladıktan sonra aynı görevin Heroic versiyonu haritanızda beliriyor. Eğer aynı görevin bir de Heroic versiyonunu tamamlarsanız Whisper of the Worm silahının Catalyst eklentisini edinmiş oluyorsunuz. Bu eklentiyi edinmeniz de silahınızın hasarını arttırıyor.

  1. Io bölgesindeki Lost Oasis’e gidin.
  2. Taken Blight etkinliğine girin.
  3. Taken Blight etkinliğini tamamlayıp portaldan geçin.
  4. The Whisper görevinin parkur bölümünü ve diğer iki bölümü tamamlayın.
  5. Whisper of the Worm artık envanterinizde.

Whisper of the Worm ile yapmanız gereken birkaç şey daha bulunuyor

Destiny 2 içerisindeki birçok egzotik seviye silahın Catalyst sistemi bulunuyor ve evet, bu silahta da Catalyst bulunuyor. Oyuncuların, silahın bu özelliğini açabilmesi için de The Whisper görevini tekrar ve tekrar yapması gerekiyor. Tabii oyuncular görevin Heroic hali ile karşılaşacak bu adımda. Whisper of the Worm silahının Catalyst sisteminin tamamlanması ile birlikte de silah için Box Breathing özelliği açılıyor.

The Whisper görevini sadece 1 kez yapmak, silahı son seviyeye getirmek için ne yazık ki yeterli olmayacak. Catalyst sisteminin aktif olması için, sistemin %100 şeklinde dolması gerekiyor ve oyuncular da her The Whisper (Heroic) görevini bitirdiği zaman en fazla %36 değer kazanabiliyor. Bu görevi sadece bitirirseniz %12 değer kazanabiliyorsunuz. Ayrıca bu görevde bazı gizli sandıklar bulunuyor. Bu sandıkların açılması da %2 katkı sağlıyor. Bu sayede bir görevden en fazla %36 ilerleme kaydedilebiliyor.

Tabii The Whisper görevinde yapabileceğiniz şeyler bu kadarı ile de sınırlı değil. Bu görevde Oracle bulunuyor. İlk Destiny oyununun Vault of Glass görevindeki gibi bulunan Oracle aktivitesi ile bazı ögelere belli bir sıra ile ateş etmeniz gerekiyor. İlk dalgada 1-3-5, ikinci dalgada 4-6-7-3-1, üçüncü dalgada da 7-3-1-6-4-2-5 yollarını izlemeniz gerekiyor. Eğer bunu başarırsanız, bir başka görevin sahibi olacaksınız ve bu görev sayesinde de benzersiz bir geminin sahibi olabileceksiniz.

Bahsettiğimiz görevin adı Enigmatic Bluepoint ve bu görevi bitirebilip, The Whisper görevinin özel gemisine sahip olabilmek için o görevin Arc, Solar ve Void hallerini bitirmeniz gerekiyor. Bu görevin elementleri her hafta değişiyor ve bu yüzden gemiyi en erken 3 hafta içerisinde alabiliyorsunuz. Bu yüzden de sabırlı olmanızı öneriyoruz.