Destiny 2: The Last Word nasıl alınır?

Destiny 2 oyununa geri dönen The Last Word, oldukça güzel bir görev ile elde ediliyor.


İlk Destiny oyununun sevilen silahlarından olan ve şu anda Destiny evreninde hikaye bakımından oldukça önemli bir yere sahip olan The Last Word, Destiny 2 oyununa eklendi. 29 Ocak 2019 tarihinde gelen bir güncelleme ile oyuna eklenen bu silah, The Drifter karakterinden alabileceğiniz The Draw isimli bir görevin sonunda sizlere hediye ediliyor. İşte bu rehber yazımızda da sizlere o görevin nasıl bitirileceğini anlatacağız.


Destiny 2 hakkında internet sitemizde farklı rehberler de bulunuyor. Bu rehberlerden bazılarını hemen aşağıdaki maddelerimizden, tamamını ise bu kategorimizden görebilirsiniz.


Destiny 2: The Last Word nasıl alınır?

The Draw görevini nasıl alacaksınız ve nasıl bitireceksiniz?

Öncelikle şunu söylememiz gerekiyor ki The Last Word silahının görevini alabilmeniz için öncelikle Forsaken, ardından da Annual Pass sahibi olmanız gerekiyor. Eğer bu ögeleri satın almadıysanız, silahın görevini ne yazık ki başlatamıyorsunuz. Eğer saydığımız paketlerin sahibiyseniz de direkt olarak The Tower bölgesinden The Drifter karakterini ziyaret edip, görevinizi başlatabilirsiniz. Bu görevin adı The Draw olarak geçiyor.

Eğer görevi aldıysanız, karşınıza 3 farklı maddelik The Cleansing adımı çıkacak. Bu adımda Solar hasar ile Hive öldürüp, Hive Tablet toplayıp, 3 kere Hive bölüm sonu canavarı öldürmeniz gerekiyor. Bu adımı en kolay bitireceğiniz bölge, Core Terminus  isimli Lost Sector olacaktır. Bu adımdan sonra da Crucible moduna geçip, Gardiyan öldürmeniz gerekiyor ama her şey tahmin ettiğiniz kadar değil.

The Last Word görevinin bu adımında Crucible içerisinde her öldürüm veya assist, sizlere 2 adım attırırken; her öldüğünüzde de 1 adım geriye gidiyorsunuz. Yani, her Crucible karşılaşması sonucunda öldürme-ölüm oranınızın en az 0.5 olması gerekiyor ki ileriye adım atabilin. Bu adımdan sonra da oldukça basit olan The Damnation görevini tamamlamanız gerekiyor. The Damnation, Titan içerisinde bulunabilir.

The Last Word silahının sahibi olabilmek için uzun bir yolunuz var

The Cleansing ardından şimdi de Sullied Light adımı başlıyor. Bu adımda öncelikle 15 adet Etched Crystals toplamalısınız. Bunlar da tabii ki Lost Sector bölgelerindeki Wanted Escapee tipi düşmanlardan düşüyor. Ardından da Crucible moduna geçip, 25 kere Revenge madalyalarından birini almanız gerekmekte. Bu madalyalar Best Served Cold veya Blood for Blood olabilir. Blood for Blood madalyasını alabilmek için sizi daha önceden öldürmüş birini öldürmeniz gerekmekte. Best Served Cold içinse takım arkadaşınızı öldürmüş birini öldürmeniz gerekmekte.

Sullied Light adımının son görevlerinde ise yine Hive ile uğraşıyorsunuz. Bu adımda 3 kere Witches’ Ritual etkinliğini Heroic seviyesinde bitirip, 50 kere kritik öldürüm yapmanız gerekiyor. Bu iki adımı da aynı anda yapabilirsiniz. Yani, Witches’ Ritual aktivitesini oynarken eminiz ki diğer adım da bitmeye çok yaklaşacaktır. Bu adımları bitirdiyseniz, sırada son görev var. Bize soracak olursanız bu görev, Destiny tarihinde oynayabileceğiniz en güzel görevlerden bir tanesi.

Bahsettiğimiz görevin adı The Conversation ve kendisini Tangled Shore içerisinde bulabilirsiniz. Bu görevde karşımıza 3 seviyeli bölüm sonu canavarı çıkıyor ama savaş mekaniği, vahşi batı şeklinde. Bölüm sonu canavarı ile karşı karşıya duruyorsunuz, aynı anda silahlarınızı çekiyorsunuz ve ilk vuran kazanıyor. Sizin, silahınızı çektikten sonra düşmanı sol elinden vurmanız gerekiyor 1 veya 2 kere. Bu adımı 3 kere yaptıktan sonra bölüm sonu canavarı ölüyor ve The Last Word sizin oluyor. Eğer bu silahı almakta yardıma ihtiyacınız olursa, Datto tarafından oluşturulmuş videolu rehbere göz atmalısınız.

Destiny 2 içerisindeki bu silah nasıl alınır?

 1. The Drifter karakterini ziyaret edin ve görevi alın.
 2. Solar hasar ile Hive öldürün.
 3. 75 adet Hive Tablet toplayın.
 4. 3 adet Hive bölüm sonu canavarı öldürün.
 5. Crucible modunda düşmanları öldürün.
 6. Titan içerisindeki The Damnation görevini tamamlayın.
 7. Lost Sector içerisinde 15 kere Wanted Escapee öldürün.
 8. Crucible modunda Revenge madalyasını 25 kere kazanın.
 9. 50 kere kritik vuruş ile Hive öldürün.
 10. Witches’ Ritual etkinliğini Heroic seviyesinde 3 kere tamamlayın.
 11. Tangled Shore içerisindeki The Conversation görevini tamamlayın.
 12. The Last Word silahının sahibi olun ve son kez The Drifter ile konuşun.