Destiny 2: Niobe Labs içerisindeki bulmaca nasıl çözülür?

Niobe Labs içerisinde bulunan 7 adımlık bulmacayı çözerseniz, çok güzel bir Ghost görünümünün ve amblemin sahibi olabiliyorsunuz.


Black Armory ile tekrar canlanan Destiny 2, bir süredir içerisinde çok zorlu bir bulmaca bulunuyordu. Twitch ve Reddit gibi platformlarda insanlar saatlerce hiç uyumadan bu bulmacayı çözmeyi çalıştı ve sonunda o bulmaca tamamen çözüldü. İşte bizler de bu rehber yazımızda, bahsi geçen Niobe Labs içerisindeki bulmacanın nasıl çözüleceğini sizlere aktaracağız. Merak etmeyin, bulmacayı çözmek o kadar da zor değil.


Destiny 2 hakkında internet sitemizde farklı rehberler de bulunuyor. Bu rehberlerden bazılarını hemen aşağıdaki maddelerimizden, tamamını ise bu kategorimizden görebilirsiniz.


Destiny 2: Niobe Labs içerisindeki bulmaca nasıl çözülür?

Niobe Labs içerisindeki ilk ve ikinci bulmaca nasıl çözülür?

Öncelikle, bahsetmiş olduğumuz bu bölgenin EDZ içerisinde, güneyde olduğunu belirtelim. Eğer bu bulmacaya girişecekseniz de yanınızda Black Armory temalı ana silahların olmasını öneriyoruz. Bu silahlar da zaten Hammerhead, Tatara Gaze ve The Spiteful Fang. Ayrıca bu bulmacayı tamamen çözebilmek için de en azından 2 kişi olmanız gerekiyor. Tek kişi olarak da bulmacaya başlayabiliyorsunuz ama 3. seviyeden sonra ne yazık ki tek kişi olarak ilerlemek tamamen imkansız oluyor.

Eğer silahlarınız ve arkadaşlarınız yanınızda ise bulmacayı başlatmak için öncelikle The Spiteful Fang ile Wind sembolüne, Tatara Gaze ile Rock sembolüne ve Hammerhead ile Fire sembolüne ateş etmeniz gerekiyor. Eğer bu adımı doğru yaparsanız, bir ses duyacaksınız. Bu sesi duyduktan sonra da ikinci adıma geçebiliyorsunuz.

İkinci adımda işler biraz karışıyor. Bu adım için 3 kişinin de ayrı silahları kuşanıp, belli bir noktada olması lazım. Mesela Tatara Gaze ile bir kişinin Tiger sembolünün üzerinde durup, öncelikle Fish, Lotus ve Temple sembollerine ateş etmesi gerekiyor. Ardından aynı kişinin Dragon sembolü üzerinde durup; Archway, Rabbit, Bamboo ve Temple sembollerine ateş etmesi gerekiyor. Bu kişinin en sonda da Fish üzerinde durup Lotus sembolüne ateş etmesi gerekiyor.

Bu adımda Hammerhead sahibi olan kişinin işi daha kolay. Bu kişinin sadece Storm sembolüne ateş edip, Moon sembolünün üzerinde durup, sırasıyla şunlara ateş etmesi gerekiyor: T + H R E B F L U +. Şimdi de sırada The Spiteful Fang sahibi olan kişi var. Bu kişinin de Daybreak sembolünün üzerinde durup; Missive, Trees, Water ve Rose sembollerine ateş etmesi gerekiyor. Ardından da Wind sembolü üzerinde durup, Missive sembolüne iki kere ateş etmesi gerekiyor. En sonda da Daybreak sembolü üzerinde durup; Missive, Rose ve Water sembollerine ateş etmeli The Spiteful Fang sahibi kişi.

Şimdi sırada asıl bulmaca olan Niobe’s Torment var

Eğer biraz önce söylemiş olduğumuz adımları doğru yaparsanız, içerisinde bulunduğunuz bölgenin alt katında mavi renkli bir kutu göreceksiniz. O kutu ile etkileşime geçerek, Niobe’s Torment isimli asıl bulmacayı başlatabiliyorsunuz. Bu bulmaca, toplamda 7 seviyeden oluşuyor ve bu bulmacanın içerisinde hem sembollere ateş ediyorsunuz, hem de güçlü düşmanlarla taktiksel bir şekilde savaşıyorsunuz. Bu yüzden, bulmacayı bolca, tekrar ve tekrar denemeye şimdiden hazırlanın.

Niobe’s Torment: 1. seviye

Bulmacanın birinci bölümü oldukça basit. Bu bölümde düşmanlarla savaştıktan sonra, bir süreliğine bulmacayı çözmek için şifre girmeniz gerekecek. Oyun, size birkaç dakika veriyor bu adımda ve sizin de o süre içerisinde Hand sembolü üzerinde durup, herhangi bir silah ile Butterfly kelimesini yazmanız gerekiyor. Peki, bunu nasıl yapacaksınız? Tabii ki üst kattaki duvarları kullanarak. Bu duvarlar, bir klavye görevi görecek ve sizin o klavyeyi kullanarak, Butterfly yazmanız gerekecek. Bunu doğru bir şekilde yaparsanız, ilk adımı geçmiş olacaksınız.

Niobe’s Torment: 2. seviye

İkinci seviyede ise öncelikle Hammerhead silahını kuşanıp, Hand sembolü üzerinde durup, önce Fire, sonra da Cloud sembollerine ateş etmeniz gerekiyor. Bunun ardından da Tatara Gaze ile Fish üzerinde durup, önce Rabbit, sonra da Lotus sembollerine ateş etmelisiniz.

Niobe’s Torment: 3. seviye

Destiny 2 içerisindeki Niobe Labs bulmacasının bu adımında artık en azından 2 veya 3 kişi olmanız gerekiyor; bu adımda herkesin bir noktada durup, hızlı bir şekilde belirtilen sembollere ateş etmesi gerekiyor. Mesela, öncelikle bir kişi Dragon üzerinde durup, Bamboo sembolüne ate etmeli. İkinci kişi ise bunun ardından Wind üzerinde durup, Water sembolüne ateş etmeli. Üçüncü kişi ise bundan sonra Star üzerinde durup Fire sembolüne ateş etmeli.

Niobe’s Torment: 4. seviye

Bize soracak olursanız Niobe Labs bulmacasının en kolay seviyesi budur. Bu seviyede bir kişinin havada durarak F L Y harflerine sırasıyla ateş etmesi yeterli. Üç harfe de tek seferde ateş etmenize gerek yok. Zıplayıp, 1 harfe ateş edip, ondan sonra tekrar zıplayıp ikinci harfe, sonra da yine zıplayıp üçüncü harfe ateş edebilirsiniz efendim.

Niobe’s Torment: 5. seviye

Bu adım da bir önceki adım gibi kolay sayılır. Niobe Labs içerisindeki beşinci seviyede bir kişinin The Spiteful Fang ile Butterfly sembolüne, bir kişinin Tatara Gaze ile Fish sembolüne, diğer kişinin de Hammerhead ile Hand sembolüne ateş etmesi gerekiyor.

Niobe’s Torment: 6. seviye

Bu adım da aynı bir önceki adım gibi kolay sayılır; bu adımda da üç oyuncunun Butterfly sembolü üzerinde durup, The Spiteful Fang ile sürekli olarak Tree sembolüne ateş etmesi gerekiyor. Bu adımda, bulmaca sizin seviyenizi tamamlanmış sayana kadar sürekli sembole ateş ettiğinizden emin olun. Aksi taktirde seviye başarısız olabilir.

Niobe’s Torment: 7. seviye

Şimdi ise sıra geldi son seviyeye. Bu seviyeyi de tamamlayabilirseniz, egozitk seviyede bir Ghost görünümünün ve benzersiz amblemin sahibi olabileceksiniz. Bu adımda öncelikle ateş etmek için Hammerhead, Tatara Gaze ve The Spiteful Fang silahlarını kullanmayacaksınız. Bu yüzden de nereye ateş ettiğinizi göremeyebilirsiniz. İşte tam olarak da bu sebepten ötürü öncelikle nereye ateş edeceğinizi Hammerhead, Tatara Gaze ve The Spiteful Fang ile belirleyin, ardından silahınızı değiştirip ateş edin.

Bu seviyede bir kişi, Solar hasar veren bir silah alıp, Hand sembolü üzerinde durmalı. Bu kişi sırasıyla + U L F B E R H + T harflerine ateş etmeli. Ardından da ikinci oyuncu Arc hasarı veren bir silah ile Butterfly üzerinde durup, Trees ve Missive sembollerine ateş etmeli. Sonra da aynı kişi, Morning sembolü üzerinde durup; Heart, Heart, Trees ve Wings sembollerine ateş etmeli. Son olarak üçüncü oyuncu da Void hasarı veren bir silah ile öncelikle Tiger üzerinde durup; Fish, Lotus ve Temple sembollerine ateş etmeli. Ardından da aynı kişi Dragon üzerinde durup; Arch, Rabbit, Bamboo ve Temple sembollerine ateş etmeli.

Destiny tarihinin en zorlu bulmacalarından birini çözdünüz

Eğer bahsetmiş olduğumuz tüm adımları başarı ile geçtiyseniz, şu an bulmacayı çözüp, ödülleri almışsınız demektir. Evet, aldığınız ödüller aslında bu kadar uğraşa göre biraz başarısız kalıyor ama muhtemelen Bungie, bu bulmacanın çok zor bir şekilde çözüleceğini tahmin etmemişti. Ödülleriniz yetersiz gibi görünse de en azından artık, “Destiny tarihinin en zorlu bulmacasını çözdüm.” diye etrafta dolaşabilirsiniz. Bizce güzel bir başarıdır bu.