Destiny 2: Izanagi’s Burden nasıl elde edilir?

Destiny 2 oyununa Black Armory ile eklenmiş olan en güncel egzotik silahlardan olan Izanagi’s Burden, şimdi oyuncuları bekliyor.

Eğer Destiny 2 oyununa sahipseniz, Forsaken ve Annual Pass ögelerini de satın aldıysanız, şu an oyun içerisinde Mysterious Box isimli egzotik bir görevin sahibi olabiliyorsunuz. Bu görevin ucunda ise oyuncuları bir başka egzotik görev bekliyor. O egzotik görevin de sonunda, Izanagi’s Burden isimli yeni egzotik seviye keskin nişancı tüfeğinin sahibi olabiliyorsunuz. Bu rehber yazımızda, Mysterious Box ve Mysterious Decryption Device isimli egzotik görevleri nasıl bulabileceğinizi ve görevde nasıl ilerleme sağlayabileceğinizi anlatacağız sizlere. En sonunda da Izanagi’s Burden silahının sahibi olabileceksiniz.


Destiny 2 hakkında internet sitemizde farklı rehberler de bulunuyor. Bu rehberlerden bazılarını hemen aşağıdaki maddelerimizden, tamamını ise bu kategorimizden görebilirsiniz.


Destiny 2

Mysterious Box, Black Armory içerisindeki ilk Forge ile bulunabiliyor

Rehber yazımızın başında da dediğimiz gibi, eğer Forsaken ve Annual Pass ögelerine sahipseniz, şu an bu video oyununda Black Armory ile alakalı temel hikaye görevine başlayabiliyorsunuz. Bu hikaye görevinin sonunda ise karşınıza ilk Forge aktivitesi çıkıyor. Bu aktivitenin adı Volundr Forge ve aslında bu egzotik görevi alabilmek için Volundr Forge aktivitesine girmeniz gerekmiyor. Bu görev, aktivitenin bulunduğu bölgenin girişindeki gizli bir mağarada bulunuyor.

Volundr Forge aktivitesinin bulunduğu bölgeye giderken karşınızda küçük bir uçurum var ve oradan atlayıp, karşı tarafa geçmeniz gerekiyor etkinlik için. İşte, eğer karşıya atlamak yerine sola dönüp, aşağıya bakarsanız, inebileceğiniz bir alan görüyorsunuz. O alanın da solunda bir mağara bulunuyor. Eğer o mağaraya girip, mağaradaki kutu ile etkileşirseniz, Destiny 2 oyununun Mysterious Box isimli görevine sahip oluyorsunuz.

Tahmin edebileceğiniz gibi bu görevi bitirmek öyle kolay değil. Mysterious Box, sizden 4 farklı anahtar istiyor. Bu anahtarlardan bir tanesi Volundr Forge aktivitesinin içerisinde. Diğer anahtarlar ise Gofannon Forge ve Izanami Forge aktivitelerinde bulunuyor. Sona kalan anahtar da Bergusia Forge aktivitesinde ama o anahtarı almak, diğer anahtarlara göre biraz daha zor..

Mysterious Box için anahtarlar nasıl çıkartılacak?

Dilerseniz öncelikle Volundr Forge içerisindeki anahtarı nasıl alabileceğinizi sizlere anlatalım. Bu anahtarı alabilmek için Volundr Forge aktivitesi devam ederken, 1. tur ile 2. tur arasında 2 adet küçük, mavi/beyaz renkli Black Armory temalı drone cihazlarını vurması gerekiyor. Bu cihazlar, EDZ ve Nessus üzerindeki Black Armory kutularını ve bölüm sonu canavarlarını koruyan drone cihazları ile aynı.

Her neyse, eğer Volundr Forge aktivitesinin 1. ile 2. turu arasında öncelikle haritanın sol tarafındaki adaya doğru bakarsanız, bir drone göreceksiniz. Onu vurmanız gerekmekte. Ondan sonra haritanın sağına doğru bakıp, aynı drone cihazından bir tane daha göreceksiniz. Onu da vurmalısınız. Eğer iki drone da düşerse, Maximum Temper isimli bir yazı görecekseniz ekranın sol alt tarafında. Eğer bu yazı çıktıysa, aktivitenin sonunda büyük bir Black Armory kutusu doğacak ve o kutunun içerisinden de ilk anahtar çıkacak. Bu kutunun düşmesi için 3. tura kadar gelmeniz yeterli. Yani, bölüm sonu canavarını öldürmek zorunda değilsiniz.

Volundr Forge aktivitesinden Fishhook anahtarı çıkacak. Biraz önce bahsetmiş olduğumuz her şey Gofannon Forge için de geçerli ve eğer Gofannon Forge içerisinde de Maximum Temper güçlendirmesini açabilirseniz, tur sonunda Hand anahtarını bulacaksınız. Oyuna eklenmiş olan yeni Izanami Forge aktivitesinden de aynı şekilde Butterfly anahtarı bulunabiliyor. Böylece Mysterious Box görevinin yarısından fazlasını olacaksınız. Eğer bahsetmiş olduğumuz drone cihazlarının nereden çıkacağını anlamadıysanız, sizin için bir video da ekleyeceğiz hemen aşağıya . Merak etmeyiniz.

Mysterious Box için son anahtar nasıl bulunacak?

Eğer Destiny 2 içerisinde şu an üç anahtara da sahipseniz ve Mysterious Box için o anahtarları kullandıysanız, Ada-1 karakterini ziyaret edip, yeni bir görev almanız gerekiyor.  Bu görev sayesinde dördüncü anahtarı yapabileceğiz. Bahsettiğimiz görev ise basit sayılır. Bu görevin ilk adımında Leviathan gemisini ziyaret etmeniz gerekiyor. Merak etmeyin, Raid yapmayacaksınız. Leviathan gemisinin Underbelly kısmına girip, o kısımda bulunan Watcher tipi düşmanları 24 kere öldürmeniz gerekiyor sadece. Eğer bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız, hemen aşağıdaki videomuza göz atmanızı öneririz.

24 kere Watcher öldürdükten sonra ise görevin bir sonraki adımında toplamda 200 adet olmak üzere Glimmering Amethyst toplamanız gerekiyor. Glimmering Amethyst ise Public Event veya Strike görevlerinin sonunda sizlere veriliyor. Strike tipi görevler 20 adet Glimmering Amethyst, Public Event tipi görevler ise 10 adet Glimmering Amethyst veriyor. Bu yüzden, arka arkaya Lake of Shadows isimli Strike görevini oynamanızı öneriyoruz.

Bu görevin de ardından, Destiny 2: Black Armory içerisindeki dördüncü Forge açılıyor. Buranın adı Bergusia Forge ve Bergusia Forge içerisinde de aynı diğer Forge aktivitelerinde olduğu gibi Maximum Temper özelliğini aktive etmeniz gerekiyor. Maximum Temper sayesinde dördüncü anahtarın da sahibi olabiliyorsunuz. İşte bu noktada Mysterious Box görevi sonlanıyor ve başka bir görev başlıyor.

Sırada Mysterious Decryption Device görevini tamamlamak var

Mysterious Decryption Device görevinde ilerleyip, Izanagi’s Burden isimli silahın sahibi olabilmek için öncelikle Obsidian Crystal toplamanız gerekiyor. Obsidian Crystal ise bir adet Rare Bounty bitirerek elde ediliyor. Rare Bounty ise sadece normal seviyedeki Black Armory paketine ait Bounty tipi görevleri bitirdiğiniz zaman, rastgele olarak size veriliyor. Bu görev ardından ise Ascendant Glass Shard toplamanız gerekiyor. Ascendant Glass Shard için ise 1 kere The Shattered Throne aktivitesini bitirmeniz gerekiyor.

The Shattered Throne aktivitesini bitirip, Ascendant Glass Shard sahibi olduktan sonra ise Pyramidion isimli Strike görevini tamamlayıp, Radiant Phaseglass isimli bir ögenin sahibi olmanız gerekiyor. Tüm bu görevleri tamamladıysanız, şu anda Unidentified Radiant Frame isimli bir ögeye sahipsiniz demektir. Bunu çözmek için de EDZ içerisindeki Lock and Key görevini bitirmeniz gerekmekte. Lock and Key bittikten sonra da Not a Weapon isimli bir ögenin sahibi olacaksınız.

Tüm bu adımların ardından, sonunda Destiny 2 içerisindeki yeni keskin nişancı tüfeğine ulaşmış oluyorsunuz. Bu silahın adı Izanagi’s Burden ve kendisi, 4 mermiyi birleştirip, tek seferde sıkabilmek gibi etkileyici bir özelliğe sahip. Bu yüzden de bu silahı mutlaka denemenizi öneriyoruz.

Izanagi’s Burden, nasıl elde edilecek?

 1. Volundr Forge içerisinde Mysterious Box görevini bulun.
 2. Volundr Forge, Gofannon Forge ve Izanami Forge aktivitelerinde Maximum Temper elde edin.
 3. Maximum Temper ile elde edilen anahtarları uygulayın.
 4. Ada-1 karakterinden dördüncü anahtar için yeni görevi alın.
 5. Leviathan içerisinde 24 adet Watcher Lense toplayın.
 6. Strike veya Public Event ile 200 adet Glimmering Amethyst toplayın.
 7. Bergusia Forge içerisinde Maximum Temper elde edip, dördüncü anahtarı elde edin.
 8. Mysterious Box görevini tamamlayın, Mysterious Decryption Device görevini elde edin.
 9. Black Armory temalı bir Rare Bounty bitirin ve Obsidian Crystal sahibi olun.
 10. The Shattered Throne aktivitesini bitirin ve Ascendant Glass Shard sahibi olun.
 11. Pyramidion görevini bitirin ve Radiant Phaseglass sahibi olun.
 12. EDZ içerisindeki Lock and Key görevini bitirin.
 13. Hyperion Core ögesini Ada-1 karakterine götürün.
 14. Izanagi’s Burden silahının sahibi olun.