Destiny 2: Ruinous Effigy nasıl alınır?

Ruinous Effigy, Destiny 2 oyununun en benzersiz silahlarından bir tanesi olabilir.


Destiny 2 oyununa Season of Arrivals ile eklenmiş olan oldukça benzersiz bir egzotik silah bulunuyor. Bu silah oldukça benzersiz ve egzotik; öncelikle kendisi The Darkness tarafından bize verilmiş olan bir hediye. Ardından da bu silahın kullanımı oldukça benzersiz. Şöyle ki Ruinous Effigy ile öldürdüğünüz düşmanlar, birer enerji topuna dönüşüyor ve bu topları elinize alıp, düşmanlara hafif saldırı yapabiliyorsunuz veya ağır saldırı ile büyük bir patlama yapabiliyorsunuz. Yani, Ruinous Effigy sayesinde düşmanları kullanarak düşmanları öldürüyorsunuz; eğlenceli bir oyun mekaniği sunuluyor. Peki, bu silah nasıl elde edilir?


Destiny 2 hakkında internet sitemizde farklı rehberler de bulunuyor. Bu rehberlerden bazılarını hemen aşağıdaki maddelerimizden, tamamını ise bu kategorimizden görebilirsiniz.


Destiny 2

Destiny 2 oyunundaki bu benzersiz silahı nasıl elde edeceğiz?

Destiny 2 oyununda Ruinous Effigy silahını elde edebileceğiniz görevi başlatabilmek için öncelikle sezonun haftalık içerik döngüsünü başlatmanız gerekiyor. Bunu yapabilmek için de Drifter’ın yanındaki Prismatic Recaster ögesinden haftalık Means to an End görevini almanız gerekiyor. Bu görevi aldıktan sonra klasik döngüyü yapıp, Contact görevine katılıp ve gerekli içeriklere girip, barları doldurduktan sonra Interference görevine giriş yapmanız gerekiyor. Bu görevi de normal bir şekilde bitirip, final kısımda Eris Morn ile konuşurken farklı bir kurulum göreceksiniz. Bu kurulumda The Darkness, size bir hediye verecek.

Eris Morn ile konuşurken ağacın dibinden bir dalın uzadığını göreceksiniz. O dala yaklaşıp, kendisini almanız gerekiyor. Bu işlemi yaparak da Ruinous Effigy için gerekli olan görevi başlatmış oluyorsunuz. Bu görevin ilk adımında ise 25 adet Calcified Light Fragment toplamanız gerekiyor. Bu ögelerin tamamı Io, Titan, Mars ve Mercury isimli gezegenlerde bulunuyor; diğer gezegenleri ziyaret etmenize hiç gerek yok. Bahsi geçen gezegenlerde ise Ghost’un navigasyon modunu kullanarak, Calcified Light Fragment ögelerini bir bildirim olarak ekranda görebiliyorsunuz. Bu şekilde, hepsini toplamanız gerekiyor.

Titan’daki Calcified Light Fragment ögeleri.
Mars’daki Calcified Light Fragment ögeleri.
Mercury’deki Calcified Light Fragment ögeleri.
IO’daki Calcified Light Fragment ögeleri.

Calcified Light Fragment ögelerini topladıktan sonra da Savathûn’s Marionette denen düşmanları öldürmeniz gerekiyor. Bu düşmanlar, Titan ve Io gezegenlerindeki Contact görevinin aktif olarak oynanmadığı yerlerde rastgele olarak doğuyor. Yani; Lost Oasis, The Rupture, The Rig ve Siren’s Watch bölgelerine göz atmanız lazım. Taken Blight veya Taken tipi büyük bir yaratık görürseniz, onları öldürdükten sonra da karşınıza Savathûn’s Marionette çıkabilir. Tüm bu görevleri yerine getirdikten sonra da görevin kısmen eğlenceli diyebileceğimiz bölümü başlıyor.

Görevin dördüncü kısmında Void tipi hasar ile düşman öldürmeniz, kritik vuruşlarla 1’den fazla düşmanı arka arkaya öldürmeniz, Gambit veya Reckoning içeriklerini bitirmeniz gerekiyor. Bu adımı bitirmenin en kolay yolu ise Reckoning için Tier 2 veya Tier 3 zorluğuna giriş yaparak, Void temelli yetenekler ve silahlar kullanmanız. Bu sayede birkaç kere Reckoning moduna giriş yaparak, adımı kolaylıkla bitirebiliyorsunuz. Bundan sonra da Umbral Decoder’ı ziyaret ederek, Ruinous Effigy isimli yeni egzotik silahınızı elde edebilirsiniz. Bu silah, sezon bittikten sonra daha farklı şekilde elde edilebilir.