Destiny 2: En iyi kılıçlar

Kılıçlar, Destiny 2 oyununda oldukça önemli bir yere sahip.


Season of the Worthy, Destiny 2 oyununa birçok değişiklik getirdi; en büyüklerinden biri de kılıçlara yapılan bir revizyon idi. Kılıçlar elden geçirildi, avantajları yeniden dengelendi ve genel güçleri artırıldı. Bu değişiklikler sayesinde kılıçlar, PvE için oyunda en sık kullanılan ağır silahlardan biri olmayı başardı. Bazı oyuncular patron vuruşları nedeniyle bu arketipten kaçınırken; birçoğu da yetenek havuzları çok farklı olduğu için kılıçların eğilimindedir. Oyun tarzlarına alıştıktan sonra kılıçlar, oyundaki en iyi silahlardan bazılarıdır ve herkesin birkaç tane iyi kılıcı olmalıdır. İşte Destiny 2 oyununda herkesin ihtiyaç duyduğu en iyi kılıçlar!


Destiny 2 hakkında internet sitemizde farklı rehberler de bulunuyor. Bu rehberlerden bazılarını hemen aşağıdaki maddelerimizden, tamamını ise bu kategorimizden görebilirsiniz.


Destiny 2: Season of the Hunt

The Lament (Lost Lament)

Falling Guillotine bile Destiny evrenine yerleştirilen egzotik bir zincirli kılıç olan The Lament isimli ganimetin sahip olduğu ham hasar çıktısıyla eşleşemez. Engelle düğmesini basılı tutmak, The Lament kılıcının hızlanmasına neden olarak hafif saldırıların Banshee’s Wail yığınları biriktiren ölümcül saldırı tipini serbest bırakmasına neden olur. Bu güçlendirmeyi x9’a getirin, ardından her yükü harcamak için ağır bir saldırı kullanın ve yakınınızdaki herkese astronomik rakamlarda hasar verin. Bu kılıç, baskın patronları veya en zorlu Nightfall şampiyonlarını çok az sorunla öldürmek için yeterince iyidir. Destiny 2 oyununun hem PvE, hem de PvP modlarındaki en zor içeriğine katılmak istiyorlarsa, her oyuncu bu kılıca sahip olmalıdır.

The Other Half (Xur’s Treasure Trove)

Bilmiyorsanız, The Other Half aslında Halo markasındaki enerji kılıcının ikinci yarısıdır ve normalde Xur’s Treasure Trove içerisinden aldığınız Half-Truths kılıcını tamamlar. Her iki kılıç da aynı görünebilir, ancak The Other Half, Arc temelli kuzeninden çok daha güçlü avantaj kombinasyonlarıyla yuvarlanır. Bu kılıç, ikinci sütun yerine ilk sütununda Eager Edge ile elde edilebilir ve Vorpal Weapon gibi bir hasar avantajının yanı sıra bu kılıcın absürt hareketliliğini kullanmanıza izin verir. İkinci sütun da harika; size Vorpal Weapon, Frenzy ve Whirlwind Blade gibi seçenekler sunuyor. Eager Edge dışında bir şey kullanmaktan çekinmiyorsanız, Relentless Strikes ve Duelist’s Trance iyi seçeneklerdir. Bu Kılıçta hemen hemen her atış iyidir, bu da silahın tek dezavantajını bir şekilde telafi eder; nadir olması.

Black Talon (Exotic Engram)

Black Talon, Destiny 2 oyunundaki en güçlü egzotik kılıçlardan biridir. Kılıçların yüksek hasarını, çoğu menzilli silahın güvenliği ile birleştirir. Bu silah, herhangi bir aktivitede nadir görülen bir düşüş olsa da, Black Talon, başka hiçbir kılıcın erişemeyeceği bir hasar ve güvenlik seviyesi sağlar. Bu silahın ağır saldırısı, hedefleri takip eden Void mermilerini ateşler. Katalizörü ayrıca oyuncular bir saldırıyı engelledikten sonra karşı saldırıya benzer bir güçlendirme sağlar. Season of the Chosen, kılıçları zayıflatmıştı, ancak yüksek hasar değerinden dolayı Black Talon, bu güçsüzleştirmeyi fark etmedi bile. The Lament kılıcına sahip değilseniz, Black Talon harika bir alternatif.

Hero of Ages (Grasp of Avarice)

Efsaneden ilham alan Hero of Ages, ciddi bir uzay büyüsü ile aşılanmış bir ortaçağ kılıcıdır. Vortex tipi kılıç, aynı anda Demolitionist ve Chain Reaction ile yuvarlanabilen türünün tek örneğidir. Kılıç öldürmeleri ve Chain Reaction patlamaları, belirli yapılar için mükemmel olan el bombası enerjisi verecektir. Hero of Ages, binbaşıları ve patronları devirmeye yardımcı olmak için Relentless Strikes ve One for All ile de oynayabilir. Tek hedefli patron DPS için The Lament veya Black Talon kılıçlarını geçemez, ancak inanılmaz düşman temizleme potansiyeli Hero of Ages kılıcını şu anda öldürmeler yapabileceğiniz en iyi kılıçlardan biri yapar.

Half-Truths (Xur’s Treasure Trove)

Halo serisinden enerji kılıcı, Destiny 2 oyununa geldi. Half-Truths, uyarlanabilir arketipte bir enerji bıçağıdır ve şimdiye kadar bir kılıçta gördüğümüz en güçlü avantajlardan bazılarına sahiptir. Half-Truth kılıcının ası, hemen kılıcınıza geçtikten sonra hamle mesafesini artıran bir yetenek olan Eager Edge avantajıdır. Bu hamle mesafesi muazzamdır ve Worldline Zero kılıcının egzotik avantajından daha fazla uzanır. Gerçek bir kılıç olarak Half-Truths harika bir seçenektir. Duelist’s Stance ve Assassin’s Blade, binbaşıları kolaylıkla öldürebilen mükemmel bir beygir silahı yapar. Kılıcınızı o kadar sık kullanmıyorsanız, Tireless Blade ve Harmony için de gözlerinizi dört açın. Kılıçlardan hoşlanıyorsanız, iyi bir Half-Truths rulosu için bolca çalışma yapmayı düşünmelisiniz.

Kullanabileceğiniz diğer kılıçlar

  • Falling Guillotine: Tireless Blade, Relentless Strikes ve Whirlwind Blade, Surrounded
  • Bequest: Tireless Blade, Relentless Strikes ve Surrounded, Assassin’s Blade
  • Quickfang: Relentless Strikes, Thresh ve One for All, Assassin’s Blade, En Garde
  • Sola’s Scar: Tireless Blade, Relentless Strikes ve Vorpal Weapon, Chain Reaction, Assassin’s Blade
  • Crown-Splitter: Flash Counter, Relentless Strikes, Thresh ve Vorpal Weapon, Whirlwind Blade, Surrounded